Lich Pozna Slayer și-ar arăta puterea. Karabakh se îndreaptă către Pekka Nona Champions League

Lich Pozna Slayer și-ar arăta puterea.  Karabakh se îndreaptă către Pekka Nona Champions League

Joc Gazdele au început mai bine la Baku. Karabakh În prima repriză a dominat campioana Elveției, iar la pauză a fost cu 2-0 în avantaj. Este suficient să spunem în primele 45 de minute Jucării Echipa lui Kurbanov a tras 11 lovituri împotriva a doar trei adversari.

Gazdele au luat conducerea în minutul 17. După o confuzie în suprafața de pedeapsă a lui FC Zurich, Kadi a marcat un gol cu ​​o lovitură puternică în colțul porții. După 19 minute, Ibrahim și Ji au avansat cu două goluri la zero, acesta arătând o mișcare individuală și un șut puternic din suprafața de pedeapsă.

Presa a relatat despre presupusa echipă a Barcelonei. Și ei întreabă: Dar Lewandowski?

Karabakh a învins FC Zurich

După pauză, imaginea meciului s-a schimbat drastic. Campioana Elveției a fost echipa copleșitoare, rezultatul unui gol al lui Lindrett Camberi în minutul 65. Fundașul dreapta FC Zurich l-a învins pe portarul Krabach cu o lovitură de cap după o lovitură liberă.

Dar bucuria elvețiană a durat doar un minut. Golul lui Camberi a primit imediat răspuns de Wuji, care a folosit pasa verticală a lui Kadi. În final, oaspeții au redus amploarea înfrângerii, pentru că Mirlind Kryeziu a folosit lovitura de pedeapsă.

Evy LopezRaku o oprește pe Evie Lopez. Spaniolul a semnat contractul

Karabakh În a doua rundă eliminatorie Liga Campionilor S-a trezit după ce a fost eliminat De ce Poznan. În primul meci, campioana Poloniei s-a impus acasă cu 1-0, dar în urmă cu o săptămână au pierdut până la 1:5 la Baku.

În turul trei de calificare, cel mai bun duo din Karabakh – FC Zurich – va juca cu câștigătorul meciului general Ferencvaros – Slovan Bratislava.

READ  Hochei pe gheață la TVP. Când este Polonia - România? LIVE PE TVP SPORT ELITE LA MĂNĂ Când este difuzat? Ultimul meci polonez unde să vizionezi? Seria Mondială 1A Divizie