Fotbal Club Rapid Bucuresti – FC Arges Pitesti 2-1 (1-0). Liga – Etapa a 4-a

Fotbal Club Rapid Bucuresti – FC Arges Pitesti 2-1 (1-0).  Liga – Etapa a 4-a

În istoria duelurilor directe, echipele s-au întâlnit de cinci ori. Rapid București a câștigat de patru ori și a pierdut o singură dată.

Jucătorilor ambelor echipe le-a luat mult timp să se mute. O atmosferă de somnoros a prevalat cea mai mare parte a primei reprize. Nimeni nu se așteaptă să vină sentimente reale. Abia în al doilea sfert de oră a început să se întâmple ceva pe teren. În minutul 22, arbitrul Cristian Sabonaro de la Rapido București a dat cartonaș galben, în timp ce Costinel Tofan de la echipa adversă a acordat cartonaș galben în minutul 34.

Norocul le-a zâmbit jucătorilor de la Rapid București în minutul 45 al meciului când Antonio Cefer a marcat primul gol. Prima repriză s-a încheiat cu un avans modest pentru Rapidu Bucureşti.

La 60 de minute de joc, Rapidu Bucuresti a fost schimbat. Andrei Ciobanu a intrat pe Valentin Costaci. În același minut, Jason Papo a venit în spatele lui Alexandro Ioneta.

La un sfert de oră de la fluierul reprizei secunde de meci, argeşenii piteşteni s-au schimbat. Brian Elkeus se alătură lui Tony Njiki. Antrenorul Arges Pitesti a decis sa joace mai agresiv. În minutul 61 l-a înlocuit pe mijlocașul Dorian Bertrand și l-a pus pe atacantul Arnold Garita pe terenul de joc. Vedeți, antrenorul s-a gândit că echipa lui își va reveni repede. În ciuda faptului că a marcat un gol, nu a fost posibil să se schimbe scorul meciului, deoarece adversarii au marcat și ei.

Arges Pitesti a mers la atac pentru a compensa cat mai repede pierderea. Rapidu Bucuresti a profitat de situatie si a mai inscris un gol. În minutul 64, Antonio Cefer a marcat al doilea gol, realizând scorul 2-0. Notă asistent Florin Stephan.

READ  Alexander Zverev - Matteo Berrettini a pierdut din cauza unei accidentări. Italia nu va juca cu Hubert Horkachez?

În minutul 77, jucătorii Arges Pitești: Julio Doniza și Enzo Celestin au părăsit terenul și au fost înlocuiți de Andreas Kalkan și Antonio Jacolis. Cu 11 minute înainte de finalul duelului, Dragoş Gregor a părăsit terenul pentru un cartonaş roşu, care a slăbit echipa Rapidu Bucureşti. În minutul 82, Andre Ciopano a fost înlocuit de Paul Iacob, iar Stefan Pannou i-a luat locul lui Antonio Sever, care urma să întărească echipa Rapido Bucureşti. La scurt timp antrenorul echipei adverse a decis să modernizeze echipa, iar Diles Kole l-a înlocuit pe Brazvan Kovaci.

În minutul 90, Mathias Keit de la Rapid București a marcat un autogol. Argeșul Pitești a rămas fără timp pentru a da o lovitură decisivă și meciul s-a încheiat cu o victorie modestă pentru Rapid București.

Arbitrul le-a acordat un cartonaș galben și unul roșu jucătorilor de la Rapid București, iar Arges Pitești a arătat un cartonaș galben.

Rapid Bucureşti a înlocuit patru jucători în repriza secundă. Pe de altă parte, Arges Pettisti a înlocuit cinci jucători în repriza secundă.