Sepsi OSK Sfântu Gheorghe – FC Rapid 1923 2-2 (2-2). Liga Română – Runda 11 a primei ligi

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe – FC Rapid 1923 2-2 (2-2).  Liga Română – Runda 11 a primei ligi

Nu a trebuit să așteptăm mult primul gol al meciului. Petre Goge a stârnit o explozie de bucurie în rândul fanilor FC Rapid 1923 marcând un gol în minutul trei al meciului.

Norocul a zâmbit pentru jucătorii Rapid 1923 în minutul al nouălea când Seif El-Din El Alami a marcat al doilea gol. Adrian Bălan a ajutat la marcarea golului. În minutul 28, Kevin Lucasin a intrat pe lista bolcherilor.

Eforturile suplimentare ale Sepsi au dus la un efect de gol. Cu două minute înainte de sfârșitul primei reprize, Kevin Lucasin a marcat din nou, scorul fiind 2-2. Golul a venit după o pasă a lui Petar Bojic.

Prima jumătate a meciului s-a încheiat acolo. Ambele echipe au intrat în pauză cu scorul de 2-2.

Sepsi a venit cu o gamă schimbătoare în a doua repriză, urmată de Boubacar Fofana după Nikolai Bona. Și după 52 de minute, arbitrul i-a arătat cartonaș galben lui Seif El-Din Elmi din echipa FC Rapid 1923 și Branislav Ninaj din cealaltă echipă a apărut în minutul 54.

Antrenorul Sepsi a decis să joace mai agresiv. În minutul 60 l-a schimbat pe mijlocașul Eder Gonzalez și l-a pus pe teren pe Kotlin Golovka. Vedeți, antrenorul a crezut că echipa sa va prelua repede conducerea. Cu toate acestea, a greșit – în ciuda schimbării tacticii, echipa sa încă se lupta cu performanța. În același minut, Tsvetelin Lukov a fost înlocuit de Stefan Ashkovsky. În același moment a avut loc o schimbare în FC Rapid 1923. Anestis Nastos s-a alăturat lui Petre Goge.

Și în minutul 61, Seif El-Din El Alami a obținut al doilea galben și, prin urmare, roșu, ceea ce a slăbit echipa vizitatorilor. Acest jucător a primit cartea precedentă în minutul 52. În minutul 75, Petar Bojic a fost înlocuit de Anas Ahbar pentru a consolida echipa Essebsi. Nu după mult timp, antrenorul echipei adverse a decis, de asemenea, să modernizeze echipa, înlocuindu-l pe Antonio Sever cu Rareș Ili și Nicolae Cârnat cu Cătălin Hlistei. Cu opt minute înainte de finalul meciului, arbitrul i-a arătat lui Dragos Gregor un cartonaș galben de la echipa vizitatoare.

READ  Golul lui Alejandro Garnacho împotriva lui Everton și Manchester United

După un timp, antrenorul principal al FC Rapid 1923 a decis să apere scorul. În minutul 89, a fost pus în apărare. Mijlocașul central Ljuban Kripulga a fost Alexandru Dandy, fundașul exemplar care și-ar ajuta echipa să apere scorul. Antrenorul s-a dovedit a fi un bun strateg, iar decizia sa ia permis lui FC Rapid 1923 să mențină egalitatea. În același moment, a existat o schimbare în FC Rapid 1923. Albert Tivadar s-a alăturat lui Adrian Bilan. Stadionul funcționa. Și în cel de-al treilea minut de prelungire, arbitrul a dat cartonașele galbene jucătorilor echipei vizitatoare Christian Albo și Alexandro Dandy pentru a calma situația.

Niciun gol nu a fost marcat în a doua repriză.

Din cursul meciului nu a rezultat că una dintre echipe ar fi capabilă să întoarcă balanța victoriei în favoarea sa. Posesia mingii a fost distribuită în mod egal între cele două echipe.

Arbitrul a arătat patru cartonașe galbene și unul roșu jucătorilor FC Rapid 1923 și a acordat proprietarilor un cartonaș galben.

Echipa gazdă a înlocuit patru jucători în a doua repriză. Pe de altă parte, FC Rapid 1923 a făcut cinci schimbări în a doua repriză.

Statistici

Seps OSK Sfântu Gheorghe

FC Rapid 1923

Posesia mingii

săgeți

Sut în poartă

Ambele echipe vor avea o pauză de 13 zile de la competiție. Abia pe 16 octombrie, FC Rapid 1923 va lupta pentru a obține mai multe puncte acasă. Rivalul său ar fi CFR 1907 Cluj. În aceeași zi, FC Voluntari va juca împotriva lui Sepsi în regiunea sa.