Steaua București – CS Movini 3-0 (0-0). Liga Română – Runda a XII-a a Ligii I

Steaua București – CS Movini 3-0 (0-0).  Liga Română – Runda a XII-a a Ligii I

În istoria duelurilor directe, echipele s-au întâlnit de patru ori. Steau a câștigat de patru ori fără a pierde un meci.

Din primele minute, Steau a atacat cu înverșunare poarta adversarului. Cu toate acestea, apărarea lui CS Mioveni a fost într-o formă bună și niciunul dintre atacuri nu a ajuns să concedie un gol. Singurul cartonaș galben din prima repriză a fost primit de Alexandru Buzyuk de la CS Muovene. Acesta a fost minutul douăzeci și nouă al duelului.

În primul minut al prelungirilor, Alexandru Buziuc a primit cartonaș roșu după al doilea galben, ceea ce a slăbit echipa CS a Mioveniului. Acest jucător a primit primul său cartonaș galben în minutul 29. Prima jumătate a meciului s-a încheiat acolo. Ambele echipe au plecat la pauză cu un rezultat negativ.

Norocul a zâmbit jucătorilor lui Stu în minutul 56, când Florin Tonas a marcat primul gol dintr-o lovitură de pedeapsă. Ștefan Blănaru a fost înlocuit de André Cristia în minutul 61.

În același moment a existat o schimbare în echipa CS Mioveni. Costin Ciucureanu s-a alăturat lui Emanuel Data.

Mioveni CS a continuat atacul pentru a compensa pierderea cât mai curând posibil. Steau a profitat rapid de situație, marcând un alt gol. Cu 25 de minute înainte de finalul reprizei a doua, Ioanne Domiter a adăugat 2-0.

Aproape imediat, Claudio Quisero a stârnit o mare bucurie printre fanii lui Stowe, marcând un alt gol în minutul 69 al meciului. Acest fotbalist trage ca pe un semnal. Acesta este al patrulea său succes în acest sezon. George Meron a făcut golul.

În minutul 89, arbitrul i-a acordat lui Alexandro Mossa cartonașul galben de la Steaua. Scorul nu s-a schimbat până la finalul meciului. Meciul s-a încheiat cu 3-0.

Dornell Gabriel Oncia83

56 ′ (k.) Florine Lucien Tunisia

Ștefan Miluță Blaănaru61

Steau a controlat mai mult balonul 100% din timp, ceea ce s-a tradus într-o victorie glorioasă în meci.

Jucătorii Mioveni au văzut un cartonaș galben și un cartonaș roșu în meci, iar adversarii au văzut un cartonaș galben.

Steau a înlocuit un jucător în a doua repriză. Între timp, Mioveni CS a înlocuit cinci jucători în repriza a doua.

READ  Josue și Radovan Bankov de la Legia au fost arestați de poliție după meciul cu AZ Alkmaar

Sâmbătă, CS Mioveni va juca încă un joc pe teren propriu. Concurentul său va fi AFC Botoșani. Pe 24 octombrie, SSC Farul Constanța 1920 va fi adversarul Stelei în meciul care va avea loc la Ovidiu.