CF Chindia Târgovişte – CS Gaz Metan Mediaş 0-1 (0-0). Liga rumuńska – 15. Kolejka Ligi I

CF Chindia Târgovişte – CS Gaz Metan Mediaş 0-1 (0-0).  Liga rumuńska – 15. Kolejka Ligi I

Tactica antrenorului Chindia Targovishte a fost transparentă încă de la început. Nu trebuia să fii un expert pentru a vedea că s-a concentrat în principal pe împiedicarea accesului la portalul său. Multă vreme adversarii habar n-au avut cum să-i înşele pe fundaşii CF Chindia Târgovişte. Arbitrul le-a arătat cartonașul galben jucătorilor de la Gaz Mitan: Gabriel Mora în minutul 35 și Feldo Morar în minutul 36.

Prima repriză a meciului s-a încheiat acolo. Ambele echipe au mers la pauză cu un rezultat negativ.

În minutul 57, arbitrul i-a arătat cartonaș galben CF Chindia Târgoviște. Gabriel Mora din Gaza a primit un al doilea cartonaș galben în minutul 63, urmat de un cartonaș roșu și a fost nevoit să părăsească terenul. Anterior, acest jucător a fost amendat în minutul 35.

Antrenorul CF Chindia Târgovişte a tras de mânecă şi l-a lăsat pe Răzvan Mati pe teren. Mijlocașul a jucat cinci meciuri ca înlocuitor în acest sezon. Marianne Urban a fost forțată să părăsească Torawa. În minutul 71, Vlăduț Morar l-a înlocuit pe Adam Sarr. În același moment, antrenorul Mitan Gas a decis să apere rezultatul și să stabilească linia de apărare. S-a alăturat atacantului lui Nasser Al-Shamid, Mihai Dobriscu, un fundaș model pentru a-și ajuta echipa să-și apere scorul. Antrenorul s-a dovedit a fi un bun strateg, decizia sa a permis echipei vizitatoare să păstreze egalitatea. În ciuda pariurilor pe apărare, echipa vizitatoare a reușit să înscrie și să câștige.

În minutul 73, Milan Kosic a fost înlocuit de Daniel Boba, iar Adrian Stoian a venit după Laureniu Corbu, care trebuia să întărească CF Chindia Târgovişte. La scurt timp, antrenorul echipei adverse a decis și el să modernizeze echipa, înlocuindu-l pe Mihai Lexandro cu Dragoșa Iancu și pe Răzvan Grădinaru cu Dioga Izata. În minutul 75, arbitrul i-a arătat lui Yuri Mathias cartonaș galben de la Mitan Gas, iar în minutul 86 Daniel Celia a primit cartonaș galben.

READ  Campionatele Mondiale Planica 2023: Piotr Żyła îl ascultă pe Mazurek Dąbrowski după ce a câștigat aurul pe dealul normal - sărituri cu schiurile

Norocul le-a zâmbit jucătorilor de la Gaz Mitan în minutul 90 al meciului când Patricio Matricardi a marcat primul gol. Răzvan Trif a ajutat la înscrierea golului.

În minutul patru al prelungirilor, Drago Ianco de la Mitane Gas a văzut cartonașul galben. În același timp, în Gaza a avut loc o schimbare. A intrat Rizvan Horj Adama Sarr.

Okechukwu Christian Irobiso

82′ Adrian Marius Stoyan

Adama Sar71 90

Gaz Metan a avut posesia balonului 100 la sută din timp, câștigând meciul.

Arbitrul le-a arătat patru cartonașe galbene și unul roșu jucătorilor de la gazul Mitan și le-a acordat proprietarilor casei două cartonașe galbene.

CF Chindia Târgovişte a beneficiat de toate schimbările din repriza secundă. În schimb, echipa vizitatoare a înlocuit în a doua repriză cinci jucători.

Ambele echipe vor primi o pauză de 14 zile de la competiție. Gaz Metan va lupta pe 20 noiembrie doar pentru a scăpa de puncte. Adversarul său va fi CS Mueveni. În aceeași zi, FC Rapid 1923 va juca în regiunea natală CF Chindia Târgoviște.