AFC UTA Arad – CF Cynthia Târgovişte 0-2 (0-0). Liga Română – a 14-a zi a Ligii I

AFC UTA Arad – CF Cynthia Târgovişte 0-2 (0-0).  Liga Română – a 14-a zi a Ligii I

AFC UTA Arad avea nevoie de puncte pentru a primi primul clasament. Echipa a terminat pe locul șase și a iubit cel mai mult jocul.

S-au întâmplat puține lucruri pe teren de când a început jocul. Se poate spune că pedepsirea unui jucător cu cartonaș în primele minute ale unui meci este cel mai important eveniment. Singura parte a primei reprize a fost urmărită de Marco Tulca din teren. Era al 10-lea minut al întâlnirii.

Antrenorul AFC UTA Arad i-a scăpat din mânecă și l-a lăsat pe Philip Dunkibick să intre pe teren. Atacantul a marcat cinci goluri în cinci meciuri ca înlocuitor în acest sezon. Adrian Hora a trebuit să părăsească terenul. Prima jumătate a jocului s-a încheiat acolo. Ambele echipe au intrat la pauză fără goluri.

Abia în repriza secundă, Doru Bopadic a marcat un gol în minutul 55 de meci, provocând o explozie de bucurie printre suporterii CF Cynthia Darkoviste. Marion Durban a menționat asistentul.

Thomas Wagner l-a înlocuit pe Modestas Voropzovas în minutul 60. Cu șase minute înainte de finalul meciului, jucătorului AFC UTA Arad Alexandre Benga i s-a arătat un cartonaș.

Unsprezece dintre AFC UTA Arad au trecut la ofensivă pentru a compensa rapid pierderea. Echipa vizitatoare a profitat de această ocazie și a marcat un alt gol. Christian Negus a ridicat scorul la 0-2 în minutul secund suplimentar al meciului. Dorothy a remarcat că Bobati a ajutat la gol.

Minute mai târziu antrenorul CF Cynthia Târgovişte a decis să apere decizia. În al treilea minut al timpului adăugat, s-a concentrat pe apărare. Christian Nekush a fost alăturat de atacantul Simon Rumbullaku, care și-a ajutat echipa să-și apere scorul. Antrenorul s-a dovedit a fi un bun strateg, iar decizia sa a permis echipei vizitatoare să aibă prezență. În același minut, CF Cynthia Târgoviște a sosit în înlocuire. Răzvan Matiř s-a alăturat lui Marian Șerban. Un minut mai târziu, arbitrul i-a înmânat lui Desley Upneck un cartonaș de la AFC UTA Arad.

READ  Impozitul pe venit - o altă revoluție care funcționează deja în România

Rezultatele nu s-au schimbat până la finalul meciului. Meciul s-a terminat 0-2.