Ale¿ mecz Bartosza Kurka w lidze japoñskiej! T³uk³ punkt za punktem

Ale¿ mecz Bartosza Kurka w lidze japoñskiej!  T³uk³ punkt za punktem

Zespół Bartosza Kurka – Nagoja Wolfdogs po trzytygodniowej przerwie spowodowanej zakażeniami koronawirusem, zmierzył się na wyjeździe z przedostatnią drużyną tabeli – Oita Miyoshi Weisse Adler. Goście byli zdecydowanym faworytem meczu, bo rywale dotychczas w 20 meczach odnieśli zaledwie cztery zwycięstwa.

Potężny cios dla ZAKSY. Reprezentant Polski odchodzi

Kapitalny mecz Bartosza Kurka

Pierwsze dwa sety potwierdziły te przewidywania. Nagoja Wolfdogs este între 25:18 și 25:23. Dwie kolejne partie były pasjonujące, ale to gospodarze wygrywali – 30:28 și 26:24. O winniku meczu zadecydował tie-break. W nim drużyna Oita Miyoshi Weisse Adler zwyciężyła 15:13.

Bartosz Kurek zagrał bardzo dobry mecz. Zdobył aż 40 punktów i atakował z 59 proc. skutecznością. Miał też dwa bloki.

Nagoja Wolfdogs po 21. kolejkach zajmuje szóste miejsce w lidze japonez. Ma jednak cztery mecze mniej od lidera – Osaka Sakai. Traci do niego siedemnaście punktów.

Wyjaśniła się przyszłość Vitala Heynena.  Porowadzi żeńską kadręOficjalnie: Vital Heynen ma nową pracę

W sobotę grała też drużyna Michala Kubiaka – Panasonic Panthers. Po pięciosetowym starciu pokonała na wyjeździe VC Nagano 3:2 (22:25, 25:18, 20:25, 25:17, 15:5). Kubiak zdobył 22 punkty i atakował z 54 proc. skutecznością. Panasonic Panthers są na czwartej pozycji w tabeli.

READ  zgură. Cunoaștem concurenții lui Woźniak, Hampel și Cierniak în lupta pentru promovarea la SEC. Două meniuri pentru a începe calificarea