Arges Pettisti – FC U Craiova 1948 0-2 (0-1). Liga – Etapa a 5-a

Arges Pettisti – FC U Craiova 1948 0-2 (0-1).  Liga – Etapa a 5-a

Cei unsprezece care apar aici în istoria duelurilor directe s-au întâlnit de trei ori. FCU Craiova a câștigat de două ori și a pierdut o singură dată.

Nu a trebuit să așteptăm mult primul gol al meciului. Suporterii nu au stat bine în tribune, iar primul gol din acest meci era deja marcat. În minutul trei după start, Andrea Companio a marcat.

În minutul 11, Sekou Sidibe a venit în spatele lui William Payten. Singurul cartonaș din prima repriză i-a fost arătat lui Rickard Gregor de la FCU Craiova. Era minutul 16 al confruntării. Prima repriză s-a încheiat cu un avans modest pentru FC U Craiova.

În minutul 47, Andreas Kalkan, fotbalist al Argeșului Pettisti, a primit cartonaș. In 54 de minute Mike Sestor a fost inlocuit de Fabio Viana, iar Alexandru Isvana Brazvan Kovaci, care trebuia sa intareasca echipa Arges Pettisti, a fost inlocuit. Nu după mult timp, antrenorul echipei adverse a decis și el să modernizeze echipa, înlocuindu-l pe Gabriel Ianco cu Francois Marquet.

Antrenorul Arges Pitesti a decis sa joace mai agresiv. În minutul 74 l-a schimbat pe mijlocașul Derlis Colle și l-a pus pe atacantul Enz Celestine pe terenul de joc. Vedeți, antrenorul s-a gândit că echipa lui își va reveni repede. Cu toate acestea, s-a înșelat – în ciuda schimbărilor de tactică, echipa sa încă se luptă cu eficiența.

În minutul 75, Andrea Compaño de la FCU Craiova a marcat al doilea gol în meci. Notă pentru a-l ajuta pe François Marquet.

Cu 12 minute înainte de finalul meciului, Sekou Sidibe de la FCU Craiova a fost penalizat. După un timp, antrenorul FCU Craiova a decis să apere rezultatul. În minutul 88 a pariat pe apărare. S-a alăturat atacantului Aurelian Chito Kyriakos Papadopoulos, fundașul model pentru a-și ajuta echipa să-și apere scorul. Antrenorul s-a dovedit a fi un bun strateg, iar decizia sa i-a permis lui FC U Craiova să-și mențină avantajul. În minutul 90, cartonașul i-a fost înmânat lui Kyriakos Papadopoulos de la FC U Craiova.

READ  e-legnicie.pl - Maciej Żuk cu medalii la Campionatul European

Până la sfârșitul ședinței, rezultatul nu s-a schimbat. Meciul s-a încheiat 0-2.

Cei unsprezece Arges Pitesti au jucat foarte agresiv, ceea ce s-a soldat, din pacate, cu un numar mare de faulturi. Arbitrul a încercat să stăpânească situația și a luat cu nerăbdare cărți colorate, iar din păcate nici asta nu a calmat capetele fierbinți ale jucătorilor. Argeșul Pitești a văzut un cartonaș galben în meci, în timp ce adversarii au văzut trei.

Echipa Arges Pitesti a facut cinci schimbari. Pe de altă parte, FC U Craiova a folosit toate modificările.