CF Chindia Târgoviște – SSC Farul Constanța 1920 2-0 (1-0). Liga rumuńska – 9. Kolejka Ligi I

CF Chindia Târgoviște – SSC Farul Constanța 1920 2-0 (1-0).  Liga rumuńska – 9. Kolejka Ligi I

Din primul minut, CF Chindia Târgoviște a atacat violent poarta adversarului. Cu toate acestea, apărarea din 1920 a 11 SSC Farul Constanța se afla în stare bună și niciunul dintre atacuri nu a ajuns să concedie un gol. Norocul a zâmbit jucătorilor CF Chindia Târgoviște în minutul 40 când Daniel Popa a marcat primul gol. Acesta este primul gol al acestui jucător din acest sezon, pentru atacant, nu este un rezultat bun. Marianne Urban a contribuit la acest obiectiv.

Prima repriză s-a încheiat cu un avans modest de 11 pentru CF Chindia Târgoviște.

A doua jumătate a SSC Farul Constanța 1920 a început cu o gamă schimbătoare, urmată de Alin Dobrosavlevici, Sebastian Mladen și Enes Sali după Romária Pires, Damien Dussaut și Alexi Pitu. Andre Artan a primit un cartonaș de la echipa oaspeților în minutul 55.

În minutul 61, Georges Gania a fost înlocuit de Andre Ciopano. În minutul 69, jucătorul invitat Alain Dobrosavlevichy a primit o carte. Fanii SSC Farul Constanța 1920 au așteptat cu nerăbdare introducerea lui Adrian Tabarcea. Acest atacant a făcut șapte supleanți în acest sezon și a marcat trei goluri. Florin Perez a fost obligat să părăsească terenul.

După o vreme, antrenorul CF Chindia Târgoviște a decis să apere scorul. În minutul 77 a pariat pe apărare. Mijlocașul Mikael Kantav a fost Milan Kosic, fundașul exemplar care și-ar ajuta echipa să apere scorul. Antrenorul sa dovedit a fi un bun strateg, decizia sa permițând gazdei de duminică să-și păstreze conducerea. În ciuda apărării, unsprezece gazde au reușit să înscrie și să câștige.

SSC Farul Constanța 1920 a lansat ofensiva pentru a compensa pierderea cât mai curând posibil. Echipa gazdă a profitat de situație marcând un alt gol. Cu șase minute înainte de finalul meciului, Daniel Boba a marcat al doilea gol, obținând scorul cu 2-0. Tiberiu Căpușă a asistat când golul a fost marcat.

READ  Szczsny va salva penalty-ul, dar apoi judecătorul va interveni [WIDEO] baek nimic

În cel de-al treilea minut al prelungirii, Paul Iacob de la CF Chindia Târgoviște a văzut cartonașul. Până la sfârșitul ședinței, rezultatul nu se schimbase. Duelul s-a încheiat cu scorul de 2-0.