Condi a înnebunit și a aruncat mingea în adversarul său. Barcelona a ratat o ocazie de a reveni în top [WIDEO] Pi³ka nu ¿na

Condi a înnebunit și a aruncat mingea în adversarul său.  Barcelona a ratat o ocazie de a reveni în top [WIDEO] Pi³ka nu ¿na

Începutul meciului nu a fost impresionant. Ambele echipe au început liniștite și meciul a fost sfâșiat pentru că am văzut multe greșeli. Și-a creat primul loc de muncă bun BarcelonaDar Ferran Gutgla nu a reușit să pună mingea în plasă de la câțiva metri distanță. Patru minute mai târziu, același jucător și-a încercat norocul de la distanță, dar mingea a trecut pe lângă un metru poartă Sevilla.

Priveste filmarea
Jucătorii Barcelonei sunt în pericol. Nu există protecție acolo.

Si-a facut o poza cu o cafea.. si a zburat din club! Situație ciudată în Spania

Barcelona Atacul a continuat. De Jong a încercat să ridice capul în sus, iar Gavi și Jutgla au tras încă o dată de la distanță. Acesta din urmă a fost foarte ineficient, după ce în minutul 18 a fost din nou foarte aproape de poartă, dar și-a adăugat rău piciorul, făcând tot 0-0. Barcelona nu a cedat și a jucat mingea în repriză SevillaGazdele și-au așteptat momentul.

Aceasta a venit în minutul 32 datorită unei piese fixe jocuri. Lucas Ocampos a avansat în corner și a lovit mingea în suprafața de pedeapsă. Alejandro Gomez a alergat pe minge și cu același șut plat a pus mingea în poartă. Mingea a trecut perfect prin bandă, niciunul dintre jucători nu stătea în picioare. Surprins, Ter Stegen nici nu a reacţionat. Dar Barcelona a răspuns cu puțin timp înainte de sfârșitul primei reprize. La fel, pentru că după lovitura de colț. În minutul 45 a centrat în suprafața de pedeapsă Ousmane DembeleRonald Araujo a sărit în vârf și a dat Barcelonei o lovitură precisă.

Există o fereastră plăcută în fața lui Real Madrid.  Ancelotti: Perez are intenții serioaseSituația dramatică a lui Real Madrid! Carlo Ancelotti ar trebui să economisească bani

READ  KSW 62. Szymon Kołecki l-a eliminat pe Akop Szostak în lupta de seară

Barcelona nu a profitat de avantaj. Comportamentul ridicol al Sevilla

Cealaltă jumătate arăta diferit. De data aceasta, Sevilla nu a fost respinsă de Barcelona și a vizitat des stadionul penal rivalii lui. Stegina a marcat golul printre altele.într-o. Delaney și Raitic, dar ambele șuturi au ratat. Gazdele au trebuit însă să aibă grijă la contraatacuri. În minutul 62, Abdel Zalzouli a marcat, dar a și ratat.

Iar superioritatea Sevilla s-a încheiat în minutul 64 din cauza comportamentului absurd al lui Jules Conde. A fost tensiune între el și Jordi Alba, așa că Condi a aruncat mingea spre Alba. Arbitrul a retras imediat cartonașul roșu și Barcelona a jucat în avantaj. Cu toate acestea, Barcelona nu a putut să folosească acest lucru și nu a reușit. În minutul 81, Jaffe a ratat șase metri, iar trei minute mai târziu Dembele a lovit bara.

Catalanii puteau apoi scuipa în bărbie. Având în vedere locul în clasament și diferența de puncte dintre cele două echipe, Barcelona ar putea fi mulțumită de un egal. Dar având în vedere circumstanțele întâlnirii, echipa lui Xavi s-ar putea simți nemulțumită. Pe de altă parte, Sevilla a pierdut puncte și a pierdut în fața liderilor miercuri real Madrid Poate fi de până la opt puncte.