CS Universitatea – CS Mioveni 5-2 (3-2). Liga Română – etapa a 14-a din prima ligă

CS Universitatea – CS Mioveni 5-2 (3-2).  Liga Română – etapa a 14-a din prima ligă

Nu s-a întâmplat nimic pe teren de la începutul meciului. Se poate spune că pedepsirea unui jucător cu un cartonaș a fost unul dintre cele mai importante evenimente din primele minute ale meciului. În minutul zece, arbitrul i-a dat cartonaș lui Daniel Serbonis de la CS Movini.

Între timp, jucătorii CS Universitatea nu i-au dat nicio șansă portarului advers. Andrei Ivan a marcat un gol după un sfert de oră.

Norocul le-a zâmbit jucătorilor CS Universitatea în minutul 21 când Andrei Ivan a marcat golul secund din penalty.

La finalul primei reprize, sacul de poartă a fost dezlegat. Telespectatorii au avut motive să fie fericiți. În minutul 34, Georges Rousseau a intrat pe lista trăgătorilor. Dorinel Oancea a oferit asistentul.

Miovenii au început lupta și au dus la egalitate în prima repriză. În minutul 39, Jorge Russo a egalat scorul. Ștefan Blănaru a ajutat la înscrierea golului.

În primul minut al prelungirilor, Garuți, jucător de la CS Mufini, a primit cartonaș.

În același minut, Andrei Ivan de la CS Universitatea a marcat al treilea gol în acest meci.

Antrenorul Mioveni CS a decis să-și folosească Joker. În minutul 46 au intrat pe teren Yunoy Rodesco și Daniel Serbnic. Repriza secundă a CS Universitatea a venit într-o formație schimbătoare, iar Gustavo Vagenin a venit după Alexandru Crețu.

În minutul 62, Mihai Bennett l-a înlocuit pe Daniel Touma. În același moment a avut loc o schimbare în echipa Mioveni CS. Alexandru Buzek a intrat în Musa Sanoh. La 23 de minute de la începutul reprizei secunde a apărut arbitrul Alexandru Iakop al echipei vizitatoare.

Antrenorul CS Universitatea i-a scos mingea din mânecă și l-a lăsat pe Jovan Markovic să alerge pe teren. Acest atacant a fost înlocuitor de opt ori în acest sezon și a marcat cinci goluri. Elvir Kulich a trebuit să părăsească Torawa. Mișcarea antrenorului a fost corectă. Jovan Markovic a marcat un alt gol în minutul al treilea din prelungiri. În minutul 68, George Cîmpanu a fost înlocuit de Antoni Ivanov, care trebuia să întărească echipa CS Universitatea. La scurt timp, antrenorul echipei adverse a decis și el reînnoirea echipei, înlocuindu-l pe Alexandru Iacup cu Andre Cristia.

READ  S-au oprit competițiile de la Cupa Mondială. Încă un accident grav, elicopter de salvare în acțiune

Echipa de unsprezece a lui Mioveni a început atacul pentru a compensa cât mai repede înfrângerea. Echipa gazdă a profitat de situație marcând un alt gol. În minutul 83, Andrei Ivan l-a învins pentru a patra oară pe portar, realizând scorul 4-2. Leith Hori a adăugat un assist în poartă.

În minutul 85, Andrei Ivan a fost înlocuit de Ștefan Baiaram, iar Lyes Houri a fost înlocuit cu Marius Constantin, care trebuia să întărească echipa CS Universitatea. La scurt timp antrenorul echipei adverse a decis să modernizeze echipa, înlocuindu-l pe Jorge Russo cu David Massara. În minutul al doilea adăugat al meciului, jucătorul gazdei Anthony Ivanov a primit un cartonaș.

La scurt timp, Jovan Marković a provocat o explozie de bucurie în rândul suporterilor CS Universitatea, marcând încă un gol în minutul al treilea din prelungiri ale meciului. Călărețul trage ca la un semnal. Acesta este al șaselea hit al sezonului. Golul a fost marcat de o pasă a lui Vladimir Scrisi.

Până la sfârșitul ședinței, rezultatul nu s-a schimbat. Duelul s-a încheiat 5-2.

Jucătorii gazdă au primit un cartonaș galben în meci, iar adversarii lor au primit trei cartonașe.

Ambele grupe au făcut cinci schimbări în repriza secundă.

Statistici

Clubul Sportiv Universitatea din Craiova 1948

CS Mueveni

Posesia mingii

săgeți

Lovitură în poartă

Sambata aceasta, CS Mioveni va mai juca pe teren propriu. Adversarul său va fi AFC UTA Arad. Pe 7 noiembrie, SSC Farul Constanţa 1920 va fi adversarul CS Universitatea în meciul care va avea loc la Ovidiu.