CS Universitatea – Spacey 1-1 (1-1). Liga României – Optimi din prima ligă

CS Universitatea – Spacey 1-1 (1-1).  Liga României – Optimi din prima ligă

Echipele nu s-au întâlnit des pe teren. Sipsey a câștigat de patru ori din 12 meciuri, dar a pierdut cel mai mult, pentru că este de cinci ori. Trei meciuri s-au încheiat la egalitate.

A trebuit să așteptăm puțin timp pentru primul gol al meciului. Norocul a zâmbit jucătorilor lui Sepsi în minutul 17 când Boubacar Fofana a marcat primul gol.

În minutul 25, arbitrul i-a arătat o carte lui Andres Domitrescu, jucătorul Cepsi.

Jucătorii CS Universitatea au răspuns cu un gol. În minutul 32, Gustavo Vagenin a marcat rezultatul. Nicușor Bancu a ajutat la marcarea golului.

Prima jumătate a meciului s-a încheiat acolo. Ambele echipe au plecat la pauză cu o remiză de 1-1.

A doua jumătate a echipei Sepsi a fost schimbată de Andres Dumitrescu, Radoslav Dimitrov, Rareș Ispas și Hugo Sousa. Și între minutele 53 și 57, arbitrul a încercat să calmeze meciul dându-i lui Sepsi trei cartonașe galbene.

George Kompano a venit după Ștefan Vlădoiu în minutul 59. În același minut, Nikolai Bon a fost înlocuit de Eder Gonzalez pentru a întări echipa lui Sipsi. Antrenorul echipei adverse a decis să reînnoiască și echipa, întrucât l-a înlocuit pe Marius Conte cu Antoine Conte în minutul 76, iar Elvir Kulich a fost înlocuit de Matteo Fedele în același minut. Iar arbitrul le-a arătat jucătorilor Cepsi: Boubacar Fofana în minutul 71 și Branislav Ninaj în minutul 78.

Câteva clipe mai târziu, antrenorul Sepsi a decis să aducă mai multă vitalitate în linia de atac și în minutul 81 l-a înlocuit pe obositul Tsvetelin Lukov. Vitaly Damashkan a intrat pe teren, sarcina lui a fost să-i enerveze adesea pe apărătorii echipei adverse. Antrenorul CS Universitatea a decis să joace mai agresiv. În același moment, l-a schimbat pe mijlocașul Gustav Wagenen și l-a propus pe tefan Bairam, care a înscris deja un gol în acest sezon. Vedeți, antrenorul a crezut că echipa sa va prelua repede conducerea. Cu toate acestea, a greșit – în ciuda schimbării tacticii, echipa sa încă se luptă cu eficiența. În același moment, Andrei Ivan a fost înlocuit de Jovan Markovic pentru a consolida echipa CS Universitatea. Curând, antrenorul echipei adverse a decis să modernizeze și echipa, înlocuindu-l pe Adnan Aganovic cu Marios Štefinescu.

READ  DME la tenis de masă: învingerea femeilor poloneze în sferturile de finală

Niciun gol nu a fost marcat în a doua repriză.

Avantajul posesiei CS Universitatea a fost enorm (100%) și, din păcate, în ciuda acestui avantaj, cei unsprezece nu au câștigat meciul.

Arbitrul nu i-a pedepsit pe proprietarii terenului cu nicio carte, în timp ce jucătorii Sepsi au primit șase cărți galbene.

Cei doi jucători au schimbat cinci jucători în a doua repriză.

Statistici

Clubul Sportiv al Universității din Craiova 1948

Seps OSK Sfântu Gheorghe

săgeți

Sut în poartă

Sepsi se va lupta pentru a obține mai multe puncte acasă duminică. Adversara ei va fi AFC UTA Arad. Pe 20 septembrie, CFR 1907 Cluj va fi în competiție cu cele unsprezece CS Universitatea în meciul care va avea loc la Cluj-Napoca.