Declarațiile antrenorilor după meci – KKSLECH.com – KKS Lech Poznań

Comentarii de la ambii antrenori după meci. Antrenorul Maciej Skorża și gazda gazdă Tomasz Kaczmarek la conferința de presă de după meci după meciul de fotbal din turul 22 al PKO Ekstraklasa pentru sezonul 2021/2022, Lechia Gdańsk – KKS Lech Poznań a avut loc duminică, 20 februarie, ora 17:30.

Maciej Skorża (antrenor Lech):„În prima repriză am controlat acest meci, am jucat așa cum ne-am plănuit. Am creat și situații, dar nu am reușit, iar din cauza ineficacității acestui lucru am împins în repriza secundă, unde la cincisprezece minute din a doua repriză am a scăpat puțin de sub control și i-a lăsat lui Lecha ceva spațiu în linie.Al doilea și au reușit să înfrunte mai mult.Dar de fapt, aceste contraatacuri nu au produs nimic rău, din păcate o parte constantă în care zona noastră nu a câștigat mingea, asta a căzut sub picioarele jucătorului Lecía și au marcat un gol.Rezultatul este dur pentru noi, inutil să spunem dacă este corect sau nedrept pentru că asta e mingea, dar nu avem timp să intrăm într-un loc rău și tragic. starea de spirit.Avem putin timp sa ne pregatim pentru urmatorul meci,sper ca forta noastra de atac sa fie putin mai puternica la Szczecin.Ved si cateva avantaje in jocul nostru,jucatorii nostri joaca din ce in ce mai mult dupa accidentari, iar astazi Joao Amaral a jucat câteva minute și sper să ne întoarcem repede pe drumul cel bun și să câștigăm meciuri ca astăzi în grupa noastră. Favorabilitate.”

„În pauză am fost foarte sensibili să jucăm cu accelerație sub poarta adversă. Bineînțeles că trebuie să analizez acest meci, dar așa cum am menționat mai devreme, am lăsat mult loc adversarului în această a doua repriză. Cred că tactica disciplina sa schimbat puțin, dar nu cred că a fost din cauza greșelii noastre mentale. Știm foarte bine pentru ce jucăm și avem multă motivație pentru jucători înainte de fiecare meci.

Joao Amaral a avut un antrenament înainte de acest meci cu echipa, iar cadrele medicale i-au sugerat să nu mai joace meciul mai mult de 20 de minute. Această situație pe teren, când am văzut că în repriza secundă ratăm mingea de sub suprafața adversă, această mișcare în spațiul din spatele liniei de apărare Lecía, am decis atunci că Joao ar fi trebuit să intre pe teren, dar nu există. trebuie să înșeli că nu este Joao, acesta este din Cracovia”.

„Sper ca după pierderea liderului, meciul de la Szczecin să ne motiveze și mai mult să câștigăm acolo și să recâștigăm acea poziție”.

Tomas Kazmarek (antrenorul Lecia):„Castigul cu 1-0 este foarte frumos, este important pentru mentalitatea si constientizarea noastra. Nu am jucat la cel mai inalt nivel, am avut foarte mult respect pentru adversar, Lech a fost bun cu mingea in prima repriza, am avut a apăsat greu.Am jucat mingea foarte încet și am controlat mingea.Am fost o echipă mai bună atunci și am reacționat bine.Nu ne-am creat prea multe șanse.Aceste victorii permit echipei să ajungă la un nivel superior, și permiteți-le să creadă că putem câștiga cu cei mai buni. Felicitări jucătorilor pentru succesul de astăzi.”