FC Urges Pidesti – SSC Farul Constanta 0-2 (0-1). Liga – Meci4

FC Urges Pidesti – SSC Farul Constanta 0-2 (0-1).  Liga – Meci4

Echipele de pe teren nu se întâlnesc des. În șase meciuri, Arjes Piedmont a câștigat de unsprezece ori de două ori, dar a pierdut de trei ori. Un meci s-a încheiat la egalitate.

Deja în primele minute, echipa Faroul Constant a încercat să-și identifice adversarii creând acțiune ofensivă. Multă vreme, beneficiul posesiei a fost foarte evident, dar nu a adus rezultate sub formă de goluri. Norocul Farul le-a zâmbit jucătorilor lui Constantin când acesta a marcat primul gol pentru Edward Radaslavs în minutul 27.

Flavius ​​Croydor l-a înlocuit pe Alexandre Grape în minutul 45. Prima repriză s-a încheiat cu un avans modest al echipei Farul Constant.

Între minutele 46 și 61, jucătorii lui Arkansas Fidesty: Anton Balik, Nicole Musad, Martin Rainov au părăsit terenul și au fost înlocuiți de Christian Dumitru, Diane Boulder și Georgian Honziu. Tot la echipa adversă, antrenorul a ordonat schimbarea terenului, înlocuindu-i pe Dragos Nedelku, Jeffrey Bettencore și Alexei Bidu: preluați de Sebastien Miladen, Adrian Petre și Ennes Sally. Antrenorul lui Farulu Constanta a decis sa apere decizia. În minutul 61 a pariat pe apărare. Mijlocașul Gabriel Ian se alătură lui Robert Moldovan ca fundaș obișnuit pentru a ajuta la apărarea scorului. Antrenorul a devenit un bun strateg, iar decizia sa a permis echipei lui Farulu Constanta sa-si pastreze avantajul. În ciuda pariurilor pe apărare, Farulu Constanța a reușit să înscrie și să câștige.

Pentru a compensa această înfrângere, echipa lui Arja Pidești a trecut la atac. Farulu Constanta a profitat de situatie si a mai inscris un gol. Adrian Petre a marcat 0-2 chiar înainte de pauză de la începutul reprizei secunde. Andre Ardein a asistat la poartă.

READ  Cunoaștem nominalizările la Premiile I Festival Internațional de Televiziune „Heart of Europe”.

În minutul 64, Alexandre Isban a fost înlocuit de Jaber Arias, care a întărit echipa lui Arjes Fidesty. Antrenorul advers a decis și reînnoirea corpului de antrenori, înlocuindu-l pe Eduard Radaslavsky cu Vlasti Martinovic 81 de minute mai târziu. Singurul cartonaș din meci a fost acordat lui Alin Dobrosovlevic de la Arkes Fidesty. Acesta este cel de-al 81-lea minut al întâlnirii. Rezultatul nu s-a schimbat până la finalul meciului. Lupta s-a încheiat cu 0-2.

Farulu Constanta a castigat tragerea la sorti si a ales pe teren.

Jucătorii arbitrului Farulu Constanța nu au fost amendați, în timp ce Arches Fidesty i-a dat cartonaș galben lui Arches Fidesty.

Ambele echipe au schimbat cinci jucători.