Femeile în Franța și bărbații în Polonia FIBA ​​3×3 U23 League of Nations 2021

București, România) – Femei din Franța Eu Bărbați din Polonia FIBA 3 × 3 U23 a câștigat a patra ediție a Ligii Națiunilor U23 în perioada 17-18 septembrie 2021 la București – Palatul Parlamentului – în uimitoarea sală din România.

Franța a câștigat un sezon fantastic (22 victorii, 1 înfrângere) cu o victorie unilaterală asupra Olandei (21-7) în finală. După ce și-a evidențiat convenția la începutul acestei veri, rapidul de 5 picioare și 5 inci. (1,66 m) Limuzină Hortons La București, a terminat pe locul doi cu primele 30 de puncte și a fost numit MVP al turneului. Noymi Prochant, Camille Trokit și Miriam Dijkundet completează lista femeilor franceze care au câștigat competiția pentru a doua oară (mai târziu 2018) Viitorul acestei echipe este luminos: trei dintre cei patru jucători care au câștigat ediția anterioară a Ligii Națiunilor U23 2019A câștigat medalia de argint Jocurile Olimpice de la Tokyo 2020 Comitetului olimpic rus. Polonia a terminat pe locul trei în competiția feminină … și chiar mai bine în competiția masculină.

După ce evenimentul a început cu o înfrângere împotriva Lituaniei, Polonia a câștigat următoarele patru meciuri cu un total de șapte puncte. Nu fi dezamăgit de victoria de patru puncte din finală împotriva gazdelor românești Mikey Samsonovich Eu Adrian Boogie Din nou și din nou, doi șobolani cu sânge rece au fost îngropați, ceea ce a liniștit mulțimea. Daniel Kolebowski și Michael Sidnick au terminat lista în alb și roșu. Primul titlu al Poloniei în Liga Națiunilor U23 și o lună minunată pentru Polonia 3 × 3 după ce echipa de seniori a câștigat medalia de bronz. Cupa Europeană FIBA ​​3 × 3 Săptămâna trecută. Prezentat ca minunat premiu final al României Christian Myna Luați trofeul MVP acasă. Rusia a terminat pe locul trei la categoria masculină.

READ  Free European Media - Conferința internațională despre Free European Media

###

Jocul interesant, urban și inovator 3 × 3 este inspirat de marea varietate de jocuri de stradă jucate în întreaga lume și este considerat unul dintre cele mai bune jocuri de echipă urbană din lume. În meciurile găzduite de FIBA, două echipe formate din trei se confruntă pe terenul de baschet.

A jucat cu succes pentru prima dată la Jocurile Olimpice de tineret din Singapore de la 2010, după care s-a bucurat de turul anual al orașului FIBA ​​3 × 3 World și de deschiderea echipei naționale a Cupei Mondiale și Continentale FIBA ​​3 × 3.

Și-a făcut debutul olimpic pe 24 iulie 2021 la Tokyo.

Wilson este partener global de fotbal și îmbrăcăminte și cronometru oficial DISAT FIBA ​​3 × 3.

Competiția FIBA ​​3 × 3 se joacă pe etajele Enlio cu bile Wilson, opriri Shelde și sistemul Magic Sky cu baldachin.

Pentru mai multe informații despre 3 × 3, accesați fiba3x3. Baschet, Conturi FIBA ​​3 × 3 Facebook, Instagram, China Weibo, Tencent, Tic Tac Toe, Veerkot, Yuku , Lumina internetului Eu Cuplu Sau contactați 3[email protected]