Iga ¦wi ± tek este cel mai înalt din cariera sa în clasamentul WTA! Schimbări mari în primii zece tenis

Iga ¦wi ± tek este cel mai înalt din cariera sa în clasamentul WTA!  Schimbări mari în primii zece tenis

Iga-ți buzele A fost eliminată în runda a patra Wimbledonpierde în fața Tunisiei Anas Jaber 7: 5, 1: 6, 1: 6. Înainte de turneu, poloneza a recunoscut că nu urmărește un rezultat bun pe iarbă la Londra, ci pentru a învăța Jucării pe o suprafață nouă. În același sens, declarația emisă de ¦wi ± tek Imediat după încheierea turneului. „Pe de o parte, am realizat mai mult decât ne-am așteptat. A pierde nu este niciodată distractiv, chiar dacă tratez fiecare joc ca pe o oportunitate de a învăța. Anul acesta va da roade în viitor și voi avea mai multe șanse pe iarbă , „citește o declarație.

Priveste filmarea
„Fanii sunt nerăbdători și vor ca Iga Świątek să aibă succes pe iarbă”

Iga Świątek avansează o poziție în clasament. Și ar fi fost mai mare dacă nu pentru finala lui Pliskova

fiecare ± wi ± tek În ultima listă de clasare Asociația de tenis feminin A fost promovată de la nouă la opt, cel mai bun rezultat al carierei sale. Jucătoarea de tenis a lui Raszyn ar fi fost al șaptelea, dacă Karolina Pliskova nu s-ar fi calificat în finala de la Wimbledon. ceh M-am predat liderului clasamentului mondial, Petrecerea Ashleigh (6: 3, 6: 7.) [4], 63). Ea încă aparține celui mai înalt rang din istorie Agnieszka RadwańskaCare a ajuns pe locul al doilea după finala de la Wimbledon din 2012.

Au fost schimbări mari în primii zece. Este adevărat că Ashleigh Barty este mereu în frunte, în timp ce iese pe podium Naomi OsakaEa este Arina Sabalenka. Serena Williams A ieșit din primii zece și a fost pe locul 16. Karolina Pliskova Datorită finalei de la Wimbledon, el a terminat pe locul șapte, înaintea lui Iga Šwietik. Spaniolul închide primii 10 jucători Garbin Muguruza.

READ  Athletic câștigă Cupa Regelui! Victoria mult așteptată a venit după o serie de penalty-uri [WIDEO]

Magda Lynette Ea și-a încheiat lupta de la Wimbledon în runda a treia și și-a egalat rezultatul din 2019 cu o victorie pe drum Eileen Sweetolina. Un comportament atât de bun l-a făcut pe Linette să se ridice de pe locul 44 la locul 43. A devenit a treia cea mai bună jucătoare de tenis poloneză din clasament Magdalena FrochCare este 142 chiar în fața Katarzina Kawa. Clasat pe 218 Ursula Radwiska, 236 – Maja Schwalinska.