Lucas Clemens câștigă premiera în Ungaria

Primul gol pentru Hondu Budapest a fost marcat de Lucas Clemens. Victoria sa a fost un apărător, printre altele, Visna Cracovia a contribuit la victoria la masă asupra liderului extraclasei maghiare.

În timpul perioadei de transfer din iarna trecută, Lucas Clemens a decis să facă o mutare în străinătate de la Visa Cracovia în Budapesta ungară din Honduras. El este fundașul principal al echipei sale. Tânărul de 26 de ani a „strălucit” până acum cu două cartonașe roșii, dar în meciul din etapa a 7-a împotriva capului lui Kiswart FC, deja în minutul 6, a marcat primul său gol pe terenul maghiar. Clemens a înregistrat o interceptare și l-a învins pe portarul adversarului cu o lovitură precisă. În cel de-al patrulea minut al prelungirilor, Jintin Machak Hanwad a câștigat. Echipa poloneză este în prezent pe locul patru în clasament.

Rezumatul performanțelor fotbalistilor polonezi în ligi străine (1 octombrie)

Cipru

Patrick Prosek (PAEE Kerýnias – Ekstraklasa) – Cu excepția echipei naționale în meciul ligii 3-1 cu AEL Limassol.

Franţa

Presmis Frankowski (RC Lens – Liga 1) – 84 de minute într-un meci de ligă 2-0 împotriva Statului de Reims.

Germania

Martin Kobilaski (Braunschweig DSV Eintracht 1895 – Liga a 3-a) – a intrat pe teren în minutul 83 al unui meci de liga 2-2 împotriva 1,2 FC Sarbroken.

România

Adrian Sierbao (CS Mioveni – Extraclassa) – FC Arc enters s intră pe teren în minutul 69 al unui meci de ligă fără gol împotriva lui Fidesti.

Slovacia

Piotr Strączek (FK Slavoj Trebišov – Liga a doua) – Cu excepția echipei naționale care a pierdut meciul de ligă 0-3 împotriva FK eleziarne Podbrezová.

READ  Seria „Jango” cu Matthias Schonerts va începe filmările în România

Walia

Adrian Seelevich (The New Saints FC – Extraclassa) – În afara echipei pentru meciul de ligă 3-0 împotriva Aberystwyd Town

Ungaria

Lucas Clemens (Budapest Hon’ble FC – Extraclassa) – a marcat un gol într-o victorie în liga cu 1-1 împotriva Kiswarta FC. A jucat tot jocul.

Italia

Sebastian Walukiewicz (Cagliari Calcio – Serie A) – Cu excepția echipei naționale pentru meciul de liga 1-1 împotriva Veneției.

Marcin Listkovsky (US Lexi – Serie B) – Meci complet pe bancă. Echipa sa a câștigat liga cu 3-0 cu Monza.