Pinteni dubli! Un atac teribil și un cartonaș roșu! Milan continuă să joace în Liga Campionilor!

Pinteni dubli!  Un atac teribil și un cartonaș roșu!  Milan continuă să joace în Liga Campionilor!
  • Tottenham a intrat în meciul retur cu Milan după două înfrângeri dureroase
  • Tottenham nu a reușit să marcheze împotriva adversarilor de pe poziții inferioare și nu a reușit să facă acest lucru nici miercuri seara.
  • Campioana Italiei a fost impresionantă în apărare și asta a fost suficient pentru a avansa
  • Mai multe informații pot fi găsite la Przeglad Sportowy Onet

Se pare că a devenit o tradiție să amâne 1/8 de finală a Ligii Campionilor în acest sezon. Marți, după 10 minute, a început pierderea lui Chelsea în fața Borussia Dortmund (2-0), miercuri același lucru s-a întâmplat din nou la Londra.

Jucătorii lui Antonio Conte, după înfrângerea de la Milano (0: 1), au vrut să compenseze pierderile în fața suporterilor. Cu toate acestea, fanii au fost îngrijorați pentru că recent Tottenham a pierdut în FA Cup în fața lui Sheffield United (0-1) și în Premier League în fața retrogradată Wolverhampton (0-1). Și oaspeții au arătat și mai bine, câștigând patru meciuri la rând, iar apoi cedând Fiorentinei (1: 2).

Începutul meciului nu a fost cel mai bun. Este suficient să menționăm că primul șut a fost tras abia în minutul 12 al meciului, iar apoi încercarea lui Emerson Royal a fost parată de fundași. Rafael Leao a răspuns cu o treabă uluitoare. Christian Romero l-a oprit pe portughez cu un fault și i s-a arătat imediat cartonaș galben. Și imediat după lovitură liberă, Junior Messias a avut o șansă bună, dar a ratat golul.

Câteva clipe mai târziu, a văzut și Clement Lenglet cartonașul, iar dacă nu ar fi fost avertismentele date jucătorilor Spurs, fanii s-ar putea întreba dacă startul acestui meci ar fi putut fi amânat cu zeci de minute și ceva.

READ  Andżelika Kerber va lupta pentru a-și apăra titlul. Doar polonezele vor juca la dublu