Prima echipă care s-a calificat la Cupa Mondială din Qatar! M¦. Petrecere de tragere

Prima echipă care s-a calificat la Cupa Mondială din Qatar!  M¦. Petrecere de tragere

Era minutul 50 al meciului de la Skopje când Serge Gnabry a început un contraatac al echipei naționale a Germaniei. Jucătorul de la Bayern München i-a arătat o pasă verticală perfectă prietenului său de club – Thomas Muller.

Priveste filmarea

„Vom cunoaște adevărata valoare a lui ukasz Fabiañski când portarul polonez ratează”

Deși s-a trezit într-o singură situație cu masa lui Dmitriev, a decis să treacă mingea spre stânga, în timp ce Kai Havertz a fugit în zona nemarcată, care fără probleme a împins mingea în poarta goală. GermaniaCine a dominat înainte de pauză, dar nu a reușit să înscrie, a rupt în cele din urmă echipa națională a nordului Macedoniei.

După ce Havertz a fost rănit, aerul a părăsit în mod clar proprietarii terenului. Acest lucru a dus la mai multe obiective pentru oaspeți. Golurile pe care le-a marcat superb de Timo Werner. În minutul 70, jucătorul lui Chelsea l-a învins pe portarul adversarului cu o lovitură puternică din suprafața de pedeapsă după trecerea lui Muller. Trei minute mai târziu, Werner a arătat un șut precis de la marginea suprafeței de pedeapsă, punând mingea chiar lângă stâlp. Selectați rezultatul meciului Frumuseţe Ea a trebuit să.

Datorită victoriei României și victoriei asupra Armeniei (1: 0), Germania și-a asigurat primul loc în grupă și promovarea la Cupa Mondială. Cu două runde înainte de finalul turului de calificare, Velika este cu 21 de puncte înaintea României și cu opt puncte înaintea Macedoniei de Nord și a Armeniei. În ultimul joc al acestui grup Islanda Au învins Liechtenstein cu 4: 0.

Câștig mare pentru Olanda

Încă nu se știe cine va fi promovat din grupa G. liderul său, Olanda, au învins cu încredere Gibraltarul cu 6-0 acasă. Norvegienii care îi urmăreau pe olandezi, grație loviturilor lui Mohamed Al-Yonusi, au învins Muntenegru cu 2-0 în fața fanilor lor. În ultimul meci al acestei grupe, Letonia a pierdut 1: 2 acasă cu Turcia în ultimele secunde.

READ  Sport la TV polonez 22.08.2023

Italienii au difuzat meciurile echipei naționale. Reacție fermă după meciul împotriva Spaniei

Olanda conduce două runde înainte de finalul turului de calificare din grupă cu 19 puncte. 17 puncte Norvegia, 15 Turcia, 11 Muntenegru, 5 Letonia și Gibraltar rămân fără punct.

Belgia este încă fără promovare

Luni, belgienii ar putea câștiga, de asemenea, promovarea la Cupa Mondială. Totuși, acest lucru nu s-a întâmplat, deoarece atât galezii, cât și cehii și-au câștigat meciurile. Prima a învins Estonia cu 1-0, iar a doua a învins Belarusul.

Belgienii conduc grupa E cu 16 puncte din șase meciuri. Cehii, care au 11 puncte, au mai jucat un joc. Jucătorii galezi au același număr de puncte, dar au jucat cu un joc mai puțin. 4 puncte din această grupă au fost câștigate de Estonia și 3 Belarus.

Rușii sunt mai aproape de Cupa Mondială

Rușii sunt mult mai aproape de a fi promovați la Cupa Mondială. Au câștigat luni în fața Sloveniei cu 2: 1. După 32 de minute, vizitatorii au trecut cu 2-0 în avantaj datorită loviturilor lui Igor Davieev și Georgić Dzeki. Deși Josep Alicia a marcat un gol în minutul 40, rezultatul nu s-a schimbat. Nu a renunțat, deși a putut, dar în minutul 77 arbitrul asistent video a anulat greva lui Jasmine Kurtic.

Juventus vrea un jucător de la Manchester United în ianuarie. Juventus vrea un jucător de la Manchester United în ianuarie. „Conectat”

Și bucuria rușilor a fost cu atât mai mare cu cât croații au pierdut în mod neașteptat puncte luni, atrăgând în fața fanilor lor 2: 2 cu Slovacia. Oaspeții au preluat conducerea în minutul 20 după un gol al lui Evan Schranz. Deși Andrej Kramariæ a egalat cinci minute mai târziu, oaspeții din pauză erau în continuare conduși de golul lui Lukas Harraslin. În minutul 71, Luca Modria a egalat, iar în minutul 83, lovitura VAR a fost anulată de arbitrul asistent video, Nikola Vlasic.

READ  Rușii spun că agentul lui Krechowiak reacționează. Fotbal "Nu este corect"

În ultimul meci al acestei grupe, Cipru a egalat cu Malta 2: 2. Cu două runde înainte de finalul turului de calificare, rușii conduc în această grupă cu 19 puncte. Croația 17 puncte, Slovacia 10, Slovenia 10, Malta și Cipru 5 fiecare.