Real Madrid – Cadiz. O senzație la Madrid. Real Madrid a fost întreruptă. Liga

Real Madrid – Cadiz.  O senzație la Madrid.  Real Madrid a fost întreruptă.  Liga

În ultimele săptămâni, Real Madrid este la mare dispoziție. Membrii familiei regale merg din Nasr în Nasr, nu cu vreo echipă. Echipa lui Carlo Ancelotti a învins, printre altele, Inter, Atletico Madrid, Sevilla, Real Sociedad sau Athletic Bilbao. Pentru ultima dată – în toate competițiile – Los Blancos au suferit amarul înfrângerii la începutul lunii octombrie, când au pierdut cu 1-2 cu Espanyol. Sigur, competiția de duminică cu Cadiz nu mai este la fel de solicitantă ca derby-ul de la Madrid, dar antrenorul Los Blancos își avertizează totuși jucătorii. Știa că nu va fi un picnic pentru jucătorii săi. Mai ales că italianul nu a putut paria pe puținii jucători care se află în prezent în carantină.

După cum a prezis Real Madrid, Real Madrid s-a descurcat cu siguranță mai bine în prima repriză. Gazdele au ținut mingea mult timp, dar nu a ieșit nimic. Kingsmen le-a lipsit acuratețea și au avut mari dificultăți în construirea oportunităților adecvate care s-ar putea termina cu un șut. Cele mai bune ocazii au avut Fede Valverde în primele 45 de minute. Uruguayanul a prosperat de la distanță, dar, din fericire pentru Cadiz, Jeremias Ledesma a fost la post, lăudându-se cu un tackle excelent.

Oaspeții s-au concentrat pe meci din contraatac și trebuie să recunoaștem că au reușit să treacă rapid mingea în jumătatea adversarilor de multe ori cu mai multe pase. Ei pot fi, de asemenea, lăudați pentru determinarea lor. La rândul său, în culorile albe ale lui Real Madrid, prestația lui Eden Hazard a fost din nou mediocră, ceea ce poate să nu surprindă pe nimeni. Belgianul a avut o șansă de a juca pe dreapta, dar efectul a fost că această parte a lui Los Blancos nu a reprezentat aproape nicio amenințare sub poarta adversă.

READ  CF Chindia Târgoviște - CS Universitatea 0-1 (0-0). Liga rumuńska - 13. Colica Ligue 1

După ce am schimbat partea, imaginea jocului nu s-a schimbat deloc. Proprietarii terenului împingeau din ce în ce mai mult cu fiecare minut care trecea, dar se loveau cu capul de perete. Cadiz a împins în apărare când Carlos Acabo a împărțit arbitrul. Cu părți lungi ale jocului, ei erau practic întreaga echipă la șaisprezece ani, așa că Kings au avut probleme în a-și crea poziții de o sută la sută pentru ei înșiși.

Uneori, au reușit să amenințe poarta lui Jeremias Ledesma. În minutul 56, Eden Hazard ar fi putut intra pe lista trăgătorilor. Belgianul părea să aibă o pasă grozavă a lui Toni Kroos, dar nu a nimerit bine mingea. Câteva momente mai târziu, Vinicius Jr. a profitat de viteza și agilitatea sa. Dar brazilianul nu a marcat niciun gol.

Iar la finalul celui de-al doilea sfert de meci după pauză, oaspeții au ieșit cu un contraatac foarte periculos, care s-a încheiat cu un șut pe poartă al lui Thibaut Courtois. Alvaro Negredo, care a apărut la începutul reprizei secunde, a greșit puțin. Literal, un minut mai târziu, Karim Benzema a căzut în suprafața de pedeapsă a lui Cadiz. Cu toate acestea, judecătorul a rămas neclintit și a decis să nu aplice o pedeapsă.

READ  Cubanezul sexy este încă neînvins. concurentul este spart

Real Madrid și-a creat câteva șanse bune, dar rezultatul nu s-a mai schimbat. Membrii familiei regale și-au întrerupt minunatul scris de mână.

Real Madrid – Cadiz 0:0 (0:0)

cartonașe galbene: Housemiro – taci

Adevărat: Courtois – Vazquez, Militao, Alaba, Mendy (82. Nacho) – Valverde (70. Jovic), Casemiro, Kroos – Hazard, Benzema, Vinicius Jr.

Cadiz: Ledesma – Acabo, Valle, Cala, Espino – Alarcon (90 + 4. Marcos Mauro) – Alejo (71. Chapela), Johnson (85. Bastida), Fernandez, Sobrino – Lozano (46. Negredo)

Duminică în Liga Spaniei

În primul meci din La Liga de duminică, a avut loc o confruntare între două echipe apropiate una de cealaltă în clasamentul ligii. Granada a fost favorită în acest meci și nu și-a dezamăgit fanii. Gazdele au învins echipa din Mallorca cu 4: 1. Jorge Molina, în vârstă de 39 de ani, a arătat un hat-trick în această competiție.

Granada – Mallorca 4:1 (1:1)

Obiective: Jorge Molina (20′, 61′, 90+1′), Antonio Puertas (90+6′) – Daniel Rodriguez (24′)

READ  Cristiano Ronaldo s-a împachetat. Nu intenționează să mai joace pentru Juventus

Și i-a spart pe Inaki Williams și pe Athletic Bilbao. Leii din Țara Bascilor au smuls trei puncte în fața lui Real Betis. Bascii au câștigat Liga Spaniolă pentru prima dată după 23 octombrie. Jucătorii andaluzi au pierdut puncte după o serie de patru victorii consecutive.

Athletic Bilbao – Real Betis 3:2 (1:1)

Obiective: Inaki Williams (2′, 72′), Oscar de Marcos (89′) – Juanmi (6′), Nabil Fekir (52′)

Getafe, care marca regulat de ceva vreme, s-a confruntat cu Osasuna în fața unei mulțimi gazdă care a intrat în competiție după trei egaluri consecutive. Ambelor echipe le lipsește eficiența. Dario Boveda a marcat un gol de trei puncte în minutul al treilea din prelungiri.

Getafe – Osasuna 1: 0 (0: 0)

Obiective: Dario Boveda (90 + 3′)