Simțindu-vă în Cupa Poloniei! Pogoń Szczecin a fost eliminat din Liga a doua!

Simțindu-vă în Cupa Poloniei!  Pogoń Szczecin a fost eliminat din Liga a doua!

O senzație în primul tur al Cupei Poloniei. În acest moment, Pogoń Szczecin și-a luat rămas bun de la liga a doua KKS Kalisz 1: 2.

Pentru prima dată după întoarcerea la Pogogo, Camille Grosicki era în linia de start. Extremul experimentat a contribuit la obiectivul echipei sale. După o pasă centrală în careu, Jakob Bartkowski a lovit poarta cu o forță. Portarul KKS nu a putut opri mingea.

Răspunsul celui de-al doilea strat a fost foarte rapid. În confuzie după o lovitură de colț în suprafața de pedeapsă, Philip Kendezia s-a trezit cel mai bun și a lovit mingea în plasă lovind capul.

În minutul 33 scorul a fost 2: 1 pentru Calisses. După munca echipei, Zwistoevsky a căzut în suprafața de pedeapsă și l-a învins pe Boersten cu un puternic șut cu piciorul stâng.

Urmărirea a început în a doua jumătate cu atacul, dar nu a beneficiat de nimic. Gazdele s-au apărat activ și încrezător.

În cele din urmă, Pogogo a căutat oportunități în mijlocul suprafeței de pedeapsă. Kurzawa a aruncat, dar Krakowiak a apărat probabil după loviturile lui Kozowski și Grosicki.

În prelungiri, KKS a jucat foarte judicios. A ținut meciul departe de poartă și chiar a reușit o lovitură de colț. Urmărirea nu putea face nimic. Sentimentul a devenit real.