4 poloneze vor lupta în sferturile de finală ale Cupei Mondiale de box – patru

Iga Świątek nu încetinește și trece de la victorie la victorie.
În finala de duminică a turneului de tenis de la Paris, el a învins-o pe tunisianca Anne Japier cu 6: 2, 6: 2.

Aceasta a fost o altă victorie pentru Iga Swedek în finala turneului WTA. Anterior, liderul clasamentului mondial a continuat să câștige la Doha, Indian Wells, Miami și Stuttgart. Acesta este al 28-lea joc consecutiv câștigat de o poloneză.

Primul set a început excelent pentru Ica. Deja în al doilea joc, a spart serviciul adversarului și a luat rapid conducerea cu scorul de 3: 1. Apoi, până când scorul a fost 5: 2, ambii jucători de tenis și-au câștigat pasele, apoi Swedek și-a învins din nou adversarul, terminând jocul cu o victorie de 6: 2 37 de minute mai târziu.

În setul doi, jucătoarea tunisiană nu a vrut să renunțe la lupta pentru victorie și a înscris break points în serviciul Iga în primul joc, dar tenismenul nostru a câștigat din nou în acest joc. La scurt timp după aceea, a învins însuși Tunisia, a câștigat propria pasă și a spart din nou pentru a lua conducerea cu 4-0. Jabir a încercat să riposteze, câștigând încă două jocuri și conducând cu 40: 0 în al șaptelea joc al setului, dar Swedek a arătat un joc fantastic, deoarece a fost 2: 5 în loc de 3: 4, părăsind terenul tunisian la scurt timp după 2: 6. . , Pierdut 2: 6. Meciul a durat o oră și 22 de minute.

Așa că seria de succes a lui Iga Świątek încă continuă, să dureze cât mai mult posibil – și viitorul meci de Grand Slam de pe stadionul Roland Keros din Paris.

READ  Controverse în jurul protestelor țărănești din România. Rusia pe fundal

Iga Świątek a câștigat pentru a doua oară consecutiv în capitala Italiei, repetând succesul de anul trecut.