ACSM Politehnica Iași – AFC Hermannstadt Sibiu 0-1 (0-0). Liga României – a 8-a zi de meci a Ligii I

ACSM Politehnica Iași – AFC Hermannstadt Sibiu 0-1 (0-0).  Liga României – a 8-a zi de meci a Ligii I

Pe 15 mai, la Stadionul Emil Alexandrescu din IC, etapa a 8-a a Ligii Romane lupt cu CSM Politnica și cu CPU AFC. CPU AFC a câștigat cu 1-0.

ACSM Politehnica Iași

CPU AFC Hermannstad

B. Alhasan 78 ‘

Echipele de pe teren nu se întâlnesc des. În 10 meciuri, cei unsprezece din CSM Polytechnica au câștigat de trei ori, dar au pierdut de patru ori. Toate cele trei meciuri s-au încheiat la egalitate.

Nu toți fanii și-au luat loc pe stadion, iar primul înlocuitor a avut loc. C.S.M. Mijlocașul a făcut 17 înlocuiri în acest sezon și a marcat patru goluri. Antonio Stone a trebuit să părăsească terenul.

În minutul 14, Petrie wszor Petres a venit în spatele lui Lucian Busan. În 27 de minute arbitrul a acordat CSM. Prima jumătate a jocului s-a încheiat acolo. Ambele echipe au intrat în pauză cu o remiză fără goluri.

În minutul 51, arbitrul l-a pedepsit pe jucătorul AFC CPU, Adrian Scorlades. În minutul 69, CSM Politnica a făcut o schimbare în al unsprezecelea. Diver Vega intră în Florian Vance.

Câteva minute mai târziu, antrenorul AFC CPU a decis să-și folosească Joker-ul. În minutul 74, Trosen Bakaric a intrat pe teren și Claudio Belu-Irdach a părăsit terenul. În același minut, AFC a fost o alternativă la CPU. Baba Alhasan a intervenit după Pride Adew.

Jucătorii Lucky AFC CPU au râs când Baba Alhasan a marcat primul gol în minutul 78 al meciului. David Meyer a asistat la poartă.

Din minutul 79, CSM a arătat patru cartonașe galbene către Polytechnica și trei jucători din echipa adversă, în încercarea de a calma meciul.

Procesorul AFC a avut 100% din timpul de joc pentru a se traduce prin succesul jocului.

Arbitrul a arătat un cartonaș galben jucătorilor CSM Politnica în prima repriză și patru în a doua repriză. Participanții au primit un cartonaș galben în prima repriză și încă trei în a doua repriză.

CSM Politnica a făcut cinci alternative. Încă unsprezece invitați au făcut patru schimbări.

Miercurea viitoare, CPU AFC se va lupta pentru mai multe puncte acasă. Adversarul său este ACS Campionii Fotbal Club Argeș. În aceeași zi, CS Cosmeton Media CS va juca CSM Polytechnic în zona sa.