Actorul polonez nu este mulțumit. O intrare grozavă a lui Benedyczak

Actorul polonez nu este mulțumit.  O intrare grozavă a lui Benedyczak

Polonezul, care joacă la Parma, a marcat un gol în victoria cu 2-1 în fața lui Bari. Adrian Benedyczak este într-o formă grozavă de tir.

Rafael Szymanski

Adrian Benediczak

WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Imagine: Adrian Benedyczak

Antrenorul lui Parma Calcio nu a inclus reprezentantul Poloniei în formația de start. Un sfert de oră mai târziu, gazdele au luat conducerea cu un gol datorită lui Anthony Partibello, care a șutat mingea din raza portarului.

La începutul reprizei secunde, a marcat golul egalizării în circumstanțe cu adevărat ciudate. Portarul Leandro Cecchisola a făcut o mare greșeală când a încercat să îndepărteze mingea și Marco Nasti a trecut peste bară.

În minutul 74, Adrian Benediczak a intrat în locul marcatorului primului gol, Partebelo. Kadrowicz s-a dovedit a fi un glumeț în staff-ul antrenorilor gazdelor.

Încă șapte minute mai târziu, Nahuel Estevez a centrat către Benedezzak în interiorul suprafeței de pedeapsă. De altfel, tânărul de 22 de ani a marcat un gol cu ​​poarta goală și a băgat fără probleme mingea în plasă.

Urmărește videoclipul: Touchstone s-a hotărât pe „Lewy”. „Vaca nimănui nu este sfântă”

Venind de pe bancă, Bendiczak a asigurat victoria Parmei cu 2-1 în fața Bari în turul a șaptea din Serie B. Al-Qannas a marcat deja cinci goluri în acest sezon, iar echipa sa conduce campionatul.

Parma Calcio 1913 – FC Bari 2:1 (1:0)
1-0 – Anthony Partibello 15’
1:1 – Marco Nasti 46′
2:1 – Adrian Benedyšak 81′

Citeşte mai mult:
Cracovia a promovat după un meci ciudat la Łęczna. Șapte goluri, inclusiv trei autogoluri