Acum misiunea la Berlin. Orlen Wisła a făcut treaba

Acum misiunea la Berlin.  Orlen Wisła a făcut treaba

După o victorie mare la Preszów, se părea că Tatran nu l-ar amenința pe Wisła la Płock, dar revanșa a fost mai egală. Acum înainte de Oilers, meciul de victorie a grupei împotriva lui Fuchs Berlin.

Marcin Gorczynski

Lovro Mihic și Nico Mendigia

WP SportoweFakty / Michał Mieczkowski / Poza: Lovro Mihic și Nico Mendigia

Până la sfârșitul primei reprize, fanii lui Płock ar putea fi puțin îngrijorați de rezultatul final. Uleșii au revenit de la Marcus Vinicius Collodetti, iar Adam Murawski a fost la celălalt capăt. Tatran, mulțumită lui Olivier Rabic, pare să fie mai puternic decât în ​​urmă cu o săptămână, dar acest lucru se datorează și în parte efectului poziției defensive mai slabe a brokerului.

Meciul gol la gol a durat aproximativ 40 de minute. Lovro Mihic a oprit schimbul de lovituri, iar trei croați au dat pauză și și-au asigurat conducerea 24:21. Tatran a contat în continuare pe Rabek, dar în final, Mikhail Daszyk și mai ales Dmitriy Zytnikov, care a fost atât de esențial în ultimele acțiuni, nu a fost dezamăgit în final de Blok.

Wisła și-a făcut treaba, înscriind un set complet de puncte cu Tatran. Golul #1 este însă o revanșă împotriva lui Fuechse Berlin, unde miza va fi prima din grupă.

Orlen Wisła Pock – Tatran Presov 33:29 (15:16)

Orlen Wisła: Morawski (6/29 – 21%), Ahmetasević (1/7 – 14%) – ytnikow 6, Mihić 6, Kosorotow 5, Daszek 6, JureĆ 3, Krajewski 3, Szita 1, Lucin 1, Fernandez 1, Daćko 1, Susnja, Terzić, Czapliński, Mindegia

a zbura: Kolodeti (13/44 – 30%), Liben (1/5 – 20%) – Rabik 9, Rykikar 5, Kasatkin 4, Davidovich 4, Tsarabkin 4, Kimak Viko 1, Santos, Vinar, Repin, Radsenko

READ  Calabre: Acesta nu este succesul meu. Toată echipa a înțeles

Urmărește videoclipul: Se numește gest! Vedeta sportului a etalat un cadou de lux