AFC Botoșani – FC U Craiova 1948 SA 1-1 (0-0). Liga României – Runda a zecea a primei ligi

AFC Botoșani – FC U Craiova 1948 SA 1-1 (0-0).  Liga României – Runda a zecea a primei ligi

Nimic nu s-a întâmplat pe teren de la începutul meciului. Se poate spune că pedepsirea unui jucător cu o carte a fost unul dintre cele mai importante evenimente din primele minute ale meciului. Singura carte din prima repriză i-a fost arătată lui Bogdan Rakovichan de la echipa gazdă. Acesta a fost al nouălea minut al întâlnirii.

Prima jumătate a meciului s-a încheiat acolo. Ambele echipe au plecat la pauză cu un rezultat negativ.

Bocani a fost înlocuit de Botoșani în repriza a doua, iar Andrei Tîrcoveanu s-a alăturat lui Eduard Florescu. În minutul 59, Terrell Ondan l-a înlocuit pe Alexandro Raicia.

La un sfert de oră după fluierul pentru a doua parte a meciului, a avut loc o schimbare în echipa Botuchani. Mateus Santos l-a urmat pe Egg.

La acea vreme, jucătorii FC U Craiova 1948 SA au deschis scorul. Sekou Sidibe a marcat în același minut. Acesta este primul gol al acestui jucător din acest sezon, pentru atacant, nu este un rezultat bun. Radu Negro a făcut pasă.

După pierderea unui gol, antrenorul Boccani a decis să joace mai agresiv. În minutul 66, l-a schimbat pe mijlocașul Herve Kaji și l-a prezentat pe Mihai Roman, care a înscris un gol în acest sezon. Vedeți, antrenorul a crezut că echipa sa se va recupera repede. A avut dreptate, cei unsprezece ai săi au reușit să înscrie și să compenseze pierderile și egalul. Juan Bauza, fotbalist pentru FC U Craiova 1948 SA, a primit o carte în minutul 69.

Jucătorii echipei gazdă sunt eliberați de inactivitate temporară. Au intrat în ofensivă pentru a compensa pierderea cât mai curând posibil. Eforturile lor au dat roade. În prelungiri, Joyskim Dawa a intrat pe lista shooterilor. Christopher Brown a asistat când golul a fost marcat.

READ  Vineri - 1 septembrie 2023

Scorul nu s-a schimbat până la finalul meciului. Meciul s-a încheiat cu scorul de 1-1.

Radu Alexandro Negro

9 ′ Bogdan Rakovichan

Vlad Marian Pop74 ′

66 ′ Mihai Roman

Andrea Companio

Din cursul meciului nu a rezultat că una dintre cele două echipe ar fi capabilă să întoarcă balanța victoriei în favoarea sa. Posesia mingii a fost distribuită în mod egal ambelor echipe. Încă de la început, loteria a fost „atârnată în aer”. Ambele echipe au ținut mingea practic pentru același timp. Meciul a fost foarte egal, din primul minut până în ultimul minut.

Jucătorii ambelor echipe au primit un cartonaș galben.

Ambele echipe au folosit toate modificările din a doua repriză.

Statistici

Posesia mingii

săgeți

Sut în poartă

Pe 3 octombrie, unsprezece jucători de la FC U Craiova 1948 vor avea șansa să înscrie mai multe puncte acasă. Adversarul său va fi Universitatea Craiova 1948 Club Sportiv. Pe 4 octombrie, FC Academica Clinceni va fi adversarul lui Botuchani în meciul care va avea loc la București.