AFC Potosani- AFC UTA Arad 2-1 (0-0). Liga României – etapa a 4-a a ligii 1

AFC Potosani- AFC UTA Arad 2-1 (0-0).  Liga României – etapa a 4-a a ligii 1

Unsprezece oameni care au apărut aici în istoria luptelor live s-au întâlnit de două ori. AFC UTA Arad a câștigat odată și a remizat o dată fără a pierde niciun joc.

Deja s-a făcut o modificare în minutele de deschidere ale meciului. În minutul 18, Hervey Cage a fost înlocuit de Matthias Santos.

Singura carte din prima repriză i-a fost arătată lui Idris Patta de la AFC UTA Arad. Acesta este minutul 42 al întâlnirii. Prima repriză s-a încheiat cu 0-0.

A doua jumătate a echipei Bodosani a început într-o ordine schimbată, cu Mihai Roman și Peter Petkowski alăturându-se lui Richard Chila și Realt Fileco. Arbitrul a acordat jucătorilor AFC UTA Arat locul 54 de Juan Pasaclia și minutul 59 de Eric.

Norocul le-a zâmbit jucătorilor de la Potosani când Better Petkowski a marcat primul gol în minutul 61. Christopher Brown a înscris o pasă la poartă.

În urma unui gol, antrenorul AFC UTA Arad a decis să joace mai serios. În minutul 65 l-a înlocuit pe mijlocașul Desley Uppine și l-a adus pe Livy Andal pe teren. După cum puteți vedea, antrenorul a crezut că echipa sa va reveni în curând. În ciuda marcării unui gol, adversarii nu au reușit să întoarcă meciul în timp ce au marcat. Cu 23 de minute înainte de finalul celei de-a doua reprize, arbitrul i-a arătat lui Peter Petkowski o carte de la echipa gazdă. După un timp, antrenorul Bodosani a decis să apere decizia. În minutul 70 a pariat pentru apărare. Mijlocașul lui Malcolm Edzoma este Andrei Sintrik. Antrenorul s-a dovedit a fi un bun strateg, iar decizia sa i-a permis lui Potosani să prezinte unsprezece. În ciuda pariurilor pe apărare, Potosani a reușit să învingă și să câștige.

READ  Libertate, securitate și genți de dolari. Președintele SUA vizitează | Se va întâmpla.BL

În același minut, AFC a fost o alternativă la UTA Arad. Modestas Voropzovas a mers la Juan Pasaglia.

Norocul a râs de jucătorii lui Potoshani, în timp ce Herv வின் n Onganda a marcat al doilea gol din penalty în minutul 73. Arbitrul i-a arătat lui Vink Međimorca de la AFC UTA Arad un cartonaș galben în minutul 79 și Alina Seroni în minutul 85.

În minutul 82, Damien Isaac l-a înlocuit pe David Mikulescu pentru a consolida echipa AFC UTA Ard. La scurt timp după aceea, antrenorul echipei adverse, Hervin O’Keefe, a fost înlocuit de David-Marion Croiter.

În ultimele minute ale meciului pe teren, emoțiile jucătorilor s-au potrivit cu tribunele. În cel de-al doilea minut de prelungire, Adrian Hora a intrat pe lista de scoruri.

AFC UTA Ararat a rămas fără timp pentru a da o lovitură decisivă, iar jocul s-a încheiat cu o victorie moderată pentru Potosani.

Unsprezece din Potosani au avut balonul 100%, ceea ce sa dovedit a fi o victorie în joc.

Jucătorii gazdelor au primit două cartonașe galbene în joc, iar adversarii lor patru.

Ambele echipe au schimbat cinci jucători.