AFC Potosani-FC Rapid 1923 0-2 (0-0). Liga Română – Ziua 6 a Ligii I

AFC Potosani-FC Rapid 1923 0-2 (0-0).  Liga Română – Ziua 6 a Ligii I

Unsprezece oameni care au apărut aici în istoria luptelor live s-au întâlnit de două ori. Bodosani a câștigat o dată, egalând o dată fără să piardă niciun joc.

Din primul minut, echipa FC Rapid 1923 a lovit puternic poarta adversarului. Dar linia defensivă a lui Potosani a fost bine stabilită și niciunul dintre atacuri nu s-a încheiat cu a înscrie un gol. Între 33 și 43 de minute, arbitrul a încercat să calmeze jocul arătând două cartonașe galbene jucătorilor de la Potosani și două echipe adverse.

Prima repriză s-a încheiat cu 0-0.

Unsprezece lui Potosani au început repriza a doua cu o echipă transformată, urmat de Andrei Cindrich după Alin Seroni. De asemenea, echipa FC Rabbit 1923 a suferit modificări în timpul pauzei. În minutul 59, arbitrul Dragos Gregor, un jucător al FC Rapid 1923, a fost pedepsit.

În același minut, Mihai l-a înlocuit pe Roman Zaza. Între minutele 59 și 77, jucătorii FC Rapid 1923 au părăsit terenul: Nicole Garnat, Adrian Bellon, Romero Moyes și au fost înlocuiți de Cătălin Hlistei, Younes Bnou, Saifeddine Alami. În echipa adversă, antrenorul a ordonat o remaniere pe teren, înlocuindu-l pe Realt Filco, Mattus Santos preluând: Better Petkovsky, Hervey Cage. În minutul 62, arbitrul FC Rapid i-a arătat lui Cătălin Hlistei un cartonaș din 1923.

Eforturile echipei FC Rapid 1923 au atins în cele din urmă obiectivul. Younes a intrat în tabela de marcaj cu șase minute înainte de finalul jocului. Rory Ile a contribuit la situația țintă.

Echipa lui Potosani s-a schimbat în minutul 86. Andrei Turkovenu s-a alăturat lui Edward Florescu. Arbitrul FC Rapid a acordat cartonașe galbene jucătorilor din 1923: Luban Grebula în locul 87 și Saifedin Alami în minutul 88. La scurt timp, antrenorul FC Rapid 1923 a decis să apere decizia. A făcut apărarea în minutul 89. Alexandru Tandia, mijlocașul lui Luban Krebulja, a fost fundașul obișnuit. Antrenorul a devenit un bun strateg, iar decizia sa i-a permis lui FC Rapid 1923 să preia conducerea. În ciuda pariurilor pe siguranță, FC Rapid a reușit să înscrie 1923 și să câștige.

READ  Anunț Primul Sezon Cultural România-Polonia 2024-2025 - Ministerul Culturii și Patrimoniului Național

Echipa gazdă a lansat atacul pentru a compensa pierderea rapid. FC Rapid 1923 a profitat rapid de această situație și a înscris un alt gol. Cyfedin Alami a câștigat în al doilea minut de prelungire.

Rezultatele nu s-au schimbat decât la finalul meciului. Meciul s-a încheiat cu 0-2.

FC Rapid a deținut 100 la sută din balon în cele unsprezece jocuri din 1923, care s-au transformat într-o victorie a meciului.

Meciul a văzut două cartonașe galbene, iar adversarii au văzut șase vârfuri.

Ambele echipe au înlocuit cinci jucători în a doua repriză.

În această sâmbătă, FC Rapid 1923 are șansa de a obține mai multe puncte în unsprezece case. Adversarul ei este Universidata Grova 1948 Club Sportive. Totuși, duminică, Chefsy OSK găzduiește echipa Sfântu Gheorghe Botoșani.