AFC Potosani – FC Voluntar 1-1 (0-1). Liga Romaniei – a 17-a zi de meci din Liga I

AFC Potosani – FC Voluntar 1-1 (0-1).  Liga Romaniei – a 17-a zi de meci din Liga I

Echipele care apar aici s-au întâlnit de 21 de ori în istoria duelului în direct. Echipa lui Botoşani a câştigat de 10 ori, a remizat de şapte ori şi a pierdut doar patru.

Terenul a adormit la începutul jocului, ambele echipe au pariat pe apărare încă de la începutul jocului. După un început neinteresant de meci, Voluntarii FC au început să înscrie. Vadim Raza a adus echipa sa în avantaj în minutul 35. Acest concurent trage ca la țintă. Este a șasea sa victorie în acest sezon. Marcelo Lப்pez a menționat acest ajutor.

În minutul 40 arbitrul i-a arătat cartonaș galben lui Mihai Roman de la Potoșani și în minutul 44 adversarului Gabriel Damasa. Prima repriză s-a încheiat cu un avans moderat de la FC Voluntary.

Bodosani a început repriza secundă cu o secvență modificată, urmat de Alexandre Dikanasu și Andre Drago. Fanii lui Bodosani așteptau cu nerăbdare prezentarea lui Peter Petkovsky. Atacantul a făcut cinci înlocuiri în acest sezon și a marcat un gol. Alin Seroni a trebuit să părăsească terenul. A fost o decizie bună, deoarece echipa sa a egalat.

La scurt timp după, Malcom Edjouma a marcat un gol în minutul 49 al meciului, provocând o explozie de bucurie printre suporterii potoșăneni. Enrico Papa a asistat la poartă.

Adam Nemek de la teren a primit un cartonaș galben în minutul 55. Hervவ் Cage a fost înlocuit de Andre Dirkowen în minutul 67. În minutul 71, arbitrul i-a arătat cartonaș galben jucătorului potoșanean Andrei Dirkowenu.

Cu 13 minute înainte de finalul meciului, Andrei Dirkowenu de la Potosani a primit un al doilea cartonaș galben și roșu, care a slăbit echipa sa. Anterior, jucătorul a fost amendat în minutul 71. Christian Ghost a fost înlocuit de Alexandre Vlad în minutul 79 pentru a întări echipa FC Voluntary. La scurt timp și antrenorul echipei adverse a decis să reînnoiască echipa, aducându-l pe Richard Chilaw în locul lui Mihai Roman. Curând, antrenorul FC Voluntari a decis să-și folosească Joker. Laurent Flop a intrat pe teren în minutul 90, iar Marius Brycek a părăsit terenul.

READ  Posibilitățile populației și dezvoltarea economică a Poloniei

Bodosanii s-au schimbat in minutul trei al primei reprize. Realto Phil Hervin se alătură Ongenda. Rezultatul nu s-a schimbat până la finalul meciului. Întâlnirea s-a încheiat cu 1-1.

Dacă colonul

De la început, extragerea a fost „atârnată în aer”. Ambele echipe au avut practic mingea în același timp. Meciul a fost egal din primul minut până în ultimul minut. Din mersul competiției, nu rezultă că o echipă poate ridica nivelul victoriei în favoarea ei. Posesia mingii a fost distribuită egal ambelor echipe.

Arbitrul a acordat două cartonașe galbene și unul roșu jucătorilor gazdelor, în timp ce jucătorii FC Voluntary au arătat două cartonașe galbene.

Echipa lui Bodosani a înlocuit cinci jucători în repriza secundă. În schimb, echipa vizitatoare a schimbat doi jucători în repriza secundă.

Statistici

AFC potasiu

Posesia mingii

Săgețile

Șuturi pe poartă

De duminica viitoare, FC Voluntari va avea ocazia să marcheze mai multe puncte în timp ce joacă afară. Inamicul lui a fost FC U Craiova 1948 SA. Pe 6 decembrie, Universitatea Craiova 1948 Club Sportiv va juca în zona sa echipa Botoşani.