agonia unei persoane dragi la Hamburg. Kazaska nu a fost surprins

agonia unei persoane dragi la Hamburg.  Kazaska nu a fost surprins

Getty Images / Tanani Badreddin / Diffody Images / Fotografie: Bernarda Pera

Lucas Ivanek

La WTA 250 de la Hamburg, Bernarda Pera a avut o perioadă grea cu calificatoarea turcă Zeynep Sonmez. Iulia Putintseva din Kazahstan este in turul urmator.

Nouă meciuri s-au disputat luni la Hamburg. Niciunul dintre tenismenii clasați nu a fost eliminat, dar unul dintre ei a avut multe probleme. Bernarda Pera (WTA 56) a învins-o pe Zeynep Sonmez (WTA 201) cu 6:2, 1:6, 6:4. Întâlnirea a durat o oră și 55 de minute. Americanul a spart șapte din 10 puncte de break și a transformat patru din 11 puncte de break.

Următorul adversar al lui Pera este Kaya Kanebi (WTA 93), care s-a impus cu 6-1, 6-4 împotriva lui Gaja Juan (WTA 149). În 74 de minute, estonianul a salvat șase din 12 puncte de break. Yulia Putintseva (WTA 58) a învins-o pe Elsa Jacquemot (WTA 184) cu 6-2, 6-4. Kazaska a transformat cinci din șase șanse pentru un breakout.

Camila Osorio (WTA 67) a învins-o pe Camila Rachimova (WTA 82) cu 6:4, 6:3. În primul set, jucătorul columbian a câștigat patru jocuri la rând cu scorul de 2: 4. Ambii jucători au avut opt ​​puncte de break în meciul de 78 de minute. Osorio a întors cinci pase și a avut șapte interceptări.

Urmăriți videoclipul: Queen’s Men #4. Anna Kielbasinska nu numai cu concurenți. „Sunt pe medicamente de doi ani”

Nadia Podoroska (WTA 66) a învins-o pe Wiktoria Tomowa (WTA 99) cu 6:1, 7:5. În al doilea set, Argentina și-a asigurat două seturi de mingi, 4:5 și 15-40. Întâlnirea a durat 92 de minute. Noma Noha Akuku (WTA 207), în vârstă de 19 ani, și-a făcut debutul în turneul WTA. Germana a revenit de la 3:5 în primul set pentru a o învinge pe Laura Picozzi (WTA 142) cu 7:5, 6:4.

READ  Associazione Clube Sportive Cepsi OSK Spandu Giorke - FC Arges Btesti 4-0 (0-0). Liga - Ziua 2

Paradă incredibilă a titlului. Nimeni nu se aștepta la un asemenea campion
Urmărește meciurile WTA Tour online pe CANAL+ cu Iga Świątek, Magda Linette și alți jucători grozavi (Link sponsorizat)