Alunecare șocantă a portarului român Inter Milano. „Sabotaj, dezastru!”

Alunecare șocantă a portarului român Inter Milano.  „Sabotaj, dezastru!”

Meciul din Serie A de miercuri a început conform planului. Inter, care a luptat pentru campionatul Italiei, a avansat, în timp ce ukasz Skorupski, fundașul porții lui Bologna, l-a pierdut pe Ivan Perisic în minutul trei.

Dar ceea ce s-a întâmplat în continuare i-ar putea priva pe nerazzurri de orice șansă pentru un alt Scudetto. Marko Arnautovic a egalat, iar în minutul 81 Nicola Sansoni a folosit greșeala fatală a lui Andrea Rado. Portarul român Inter a ratat mingea, iar atacantul de la Bologna nu a putut rata mingea din apropiere.

Inter se prăbușește în prima divizie

Mi-a iesit din minte, ce sabotaj. Aceasta este o dramă

Unsprezece comentatori sportivi au strigat după al doilea gol al lui Bologna.

O victorie 2:1 a gazdelor – care au pus patru linii înainte de finalul jocului la mijlocul tabelului – nu contează prea mult. Pentru Inter, acesta este un adevărat dezastru. Acuzațiile antrenorului Simone Inzaghi le scapă pe rivalii locali. După o înfrângere dramatică, au pierdut două puncte în fața liderilor ligii italiene – AC Milan.

Sursa: nizalezna.pl

READ  Destinații de vacanță neclare în 2022. Explorați locuri unice pe harta lumii - Călătorie