Arges Pitesti – FCSB 2-3 (1-1). Liga – Etapa 2

Arges Pitesti – FCSB 2-3 (1-1).  Liga – Etapa 2

În istoria duelurilor directe, echipele s-au întâlnit de cinci ori. FCSB a câștigat de trei ori, a remizat o singură dată și a pierdut o singură dată.

Nu s-a întâmplat nimic pe teren de la începutul meciului. Se poate spune că pedepsirea unui jucător cu cartonaș a fost unul dintre cele mai importante evenimente din primele minute ale meciului. Iar în minutul șapte, arbitrul i-a arătat cartonaș galben Denisei Domitrasco de la Argeș Pettisti și Andre Cordia de la cealaltă echipă a arătat 20 de minute mai târziu.

Norocul le-a zâmbit jucătorilor FC Barcelona în minutul 39, când Florin Tănase a marcat primul gol. Rețineți ajutorul Darius Olaru.

Cu două minute înainte de finalul primei reprize, Ivan Mamut, jucător de la FCSB, a primit cartonaș galben.

Argeșenii Betisti nu au cedat și au marcat și un gol în prima repriză. In minutul 44, Ionot Serban a intrat pe lista tragatorilor.

Ivan Mamut a venit dupa Ianis Stoica in minutul 45. In acelasi moment, antrenorii celor doua formatii au decis sa actualizeze echipa, Ianis Stoica a fost inlocuit de Andrei Kordia iar Arges Pettisti Said Said l-a inlocuit cu Alain Dobrosavlevici. Prima repriză a meciului s-a încheiat acolo. Ambele echipe vor merge la time-out cu scorul de 1-1.

În minutul 53, arbitrul i-a acordat cartonaș galben lui Martin Rynov de la Argeș Pitești.

Florin Tanas a provocat o explozie de bucurie printre fanii fotbalului Barcelonei, acesta marcand un alt gol in minutul 56 al meciului. În minutul 65 a avut loc o schimbare la FCSB. Malcolm Edjuma a intrat in Adrian Sota.

După ce a primit un gol, antrenorul Arges Pettisti a decis să joace mai agresiv. În minutul 66 l-a înlocuit pe fundașul Diog Viana și l-a introdus pe atacantul Georges Janja pe terenul de joc. Vedeți, antrenorul s-a gândit că echipa lui își va reveni repede. În ciuda faptului că s-a marcat un gol, nu a fost posibil să se schimbe scorul meciului, deoarece adversarii au marcat și ei. În același minut, argeșenii piteșteni Christian Tănase și Denis Domitrascu au părăsit terenul și au fost înlocuiți de Jaafar Arias și Nikolai Musat. Am devenit anxios pe teren. Pentru a controla situația, cu 21 de minute înainte de finalul reprizei secunde, arbitrul a dat cartonașe galbene jucătorilor de la ambele echipe: Said Saeed și Florin Tanasi.

READ  Robert Lewandowski pe un calendar încărcat: Călătoria este foarte obositoare

În minutul 70, Ionot Serpan a părăsit terenul pentru a primi un cartonaș roșu, care a slăbit echipa lui Arges Petiste. Cu 18 minute înainte de finalul reprizei secunde a egalării pentru jucători, Argis Pettisti a marcat din penalty Saeed Saeed. Valentin Gheorghe a fost înlocuit de Valentin Crețu în minutul 77 și Florin Tănase a intrat în locul lui Ioan Dumiter pentru a întări FCSB. La scurt timp, antrenorul echipei adverse a decis să modernizeze și echipa, înlocuindu-l pe Claudio Moisi cu Alexandro Isvana.

Octavian Popescu de la FCSB a fost avertizat în minutul 78.

Eforturile suplimentare ale echipei FCSB au realizat efectul obiectivului. În prelungiri Ioanne Daumetier a decis scorul.

Până la sfârșitul ședinței, rezultatul nu s-a schimbat. Meciul s-a încheiat cu scorul de 2-3.

FCSB avea o pozitie dominanta pe teren. Ea a efectuat mai multe atacuri periculoase asupra poartei adverse, trasând 12 lovituri la poartă.

Arbitrul le-a arătat jucătorilor Arges Pettisti un cartonaș galben în prima repriză și două cartonașe galbene și un cartonaș roșu în a doua repriză. Echipa adversă a văzut două cartonașe galbene în prima repriză și două galbene în a doua.

Ambele echipe au înlocuit cinci jucători.