Asociația Football Club Hermannstadt CPU – Fotbal Club Voluntar 2-1 (2-1). Liga – Ziua 4

Asociația Football Club Hermannstadt CPU – Fotbal Club Voluntar 2-1 (2-1).  Liga – Ziua 4

Echipele nu se întâlnesc des pe teren. Valantari a câștigat de patru ori în 14 meciuri, dar a pierdut de șase ori. Patru meciuri s-au încheiat la egalitate.

Deja în primele minute, unsprezece voluntari au încercat să identifice inamicul prin crearea de operațiuni ofensive. Pe termen lung, avantajul în posesie era mai evident, dar nu a produs goluri. Silviu Balure a contribuit la situația golului.

Baba Alhassan a marcat un gol în minutul 23 al jocului pentru a stârni bucurie printre suporterii Hermannstadt. Chota Mino de la Hermannstadt a primit singurul cartonaș din prima repriză. A fost minutul 31 al luptei.

Când Baba Alhassan a marcat al doilea gol în minutul 34 de joc, Luc Hermanstad le-a zâmbit jucătorilor. Chota Mino a asistat când golul a fost marcat.

Voluntarii au răspuns rapid cu un gol. Adam Nemec a stabilit scorul cu șase minute înainte de finalul primei reprize.

Helder Tavares l-a înlocuit pe Lucas Drappa în minutul 45. În același minut a avut loc o schimbare în echipa Voluntari. Daniel Floria se alătură lui Lucas Drappa. Rezultatul nu s-a schimbat până la finalul meciului. Meciul s-a încheiat cu 2-1.

În minutul 56 a avut loc o schimbare în unsprezece voluntar. George Merloi l-a urmat pe Christian Castine. Ulrich Melek de la Voluntary a fost avertizat de arbitru în minutul 57.

Antrenorul Voluntari a decis să joace mai agresiv. În minutul 63 l-a înlocuit pe fundașul Ulrich Melek și l-a prezentat pe Laurent Fulop. După cum puteți vedea, antrenorul a crezut că echipa sa își va reveni rapid. Cu toate acestea, s-a înșelat – în ciuda schimbării de tactică, echipa sa încă s-a luptat cu pricepere. Sylvie Balare de la Hermannstad a primit cartonaș galben în minutul 66, iar Ricardin de la opoziție în minutul 72. Echipa Voluntari a rămas fără timp pentru a da o lovitură decisivă și jocul s-a încheiat cu Hermannstadt o victorie modestă.

READ  Lublin: II Forum al celor trei regiuni marine în asociere cu Congresul Economic Local

Ambele echipe au primit două cartonașe galbene.

Ambii unsprezece au înlocuit cinci jucători.