Associatia Club Sportive Cepsi OSK Svanto Giorgi – Chindia Targovist 2-1 (0-0). Liga – Etapa a opta

Associatia Club Sportive Cepsi OSK Svanto Giorgi – Chindia Targovist 2-1 (0-0).  Liga – Etapa a opta

Echipele care apar aici în istoria duelurilor directe s-au întâlnit de 12 ori. Unsprezecele lui Sipsy au câștigat de șase ori, au egalat de cinci ori și au pierdut o singură dată.

Nu toți suporterii și-au luat locul pe teren și s-a făcut prima înlocuire. În minutul nouă, Mihai Putian l-a înlocuit pe Daniel Celia.

În minutul 33, arbitrul i-a arătat cartonaş galben lui Marius Ştefănescu de la Sipsi, iar în minutul 34 l-a arătat pe Andre Serbana de la echipa adversă. Prima repriză a meciului s-a încheiat acolo. În repriza secundă, ambele echipe au mers cu un rezultat negativ.

Deodată, jucătorii Cpsey au deschis scorul. După o oră de joc, Adnan Aganovic a marcat golul. Asistent completat Marios Stefanescu.

În minutul 61, jucătorii Cepsi au plecat: Kevin Lucasin și Katalin Golovka și au fost înlocuiți de Alexandro Todori și Gabriel Vasvari.

Jucatorii Chindiei Targoviste isi scutura letargia de moment. Au intrat în ofensivă pentru a compensa pierderea cât mai curând posibil. Și în curând eforturile lor au dat roade. În minutul 69, Nasser Al-Shamid a marcat egalarea.

În minutul 70, Mihai Balassa a primit cartonaș de la Sebsi.

Norocul le-a zâmbit jucătorilor lui Sepsi în minutul 71, când Katalin Golovka a marcat golul secund. Cu 19 minute înainte de finalul reprizei secunde, jucătorul Chendiei Târgoviște Nasser Al-Shamid a primit cartonaș.

Câteva clipe mai târziu, antrenorul Sepsi a decis să apere scorul. În minutul 74, concentrează-te pe apărare. Mijlocașul lui Christian Barbut a fost Stefan Ashkowski, un fundaș model care trebuia să-și ajute echipa să-și apere scorul. Antrenorul s-a dovedit a fi un bun strateg, iar decizia sa le-a permis celor unsprezece Sepsi să-și păstreze conducerea. La 75 de minute jucate, Chindia Targoviste a schimbat mana. Adrian Ionita a intrat pentru Andrei Serban. Antrenorul Chindiei Targoviste a decis sa joace mai agresiv. În același moment l-a schimbat pe mijlocașul Marc Dulka și l-a introdus pe atacantul Richard Sella pe terenul de joc. Vedeți, antrenorul s-a gândit că echipa lui își va reveni repede. Cu toate acestea, s-a înșelat – în ciuda schimbărilor de tactică, echipa sa încă se luptă cu eficiența.

READ  Farul a încetinit. Campionii Poloniei compensează pierderile din Orlin Extraliga

Între minutele 83 și 84, jucătorii Cepsi Marius Stefanescu și Adnan Aganovic au părăsit terenul și au fost înlocuiți de Istvan Fulop și Boubacar Fofana. Tot la echipa adversă, antrenorul a dispus o remaniere pe teren, iar locul lui Doro Popadyuk și Nasir Shamid a fost luat de: Marius Martak și Christian Churches. Nikolai Bowen, Kevin Lucasin de la Sepsie și Daniel Floria de la Chendi Târgoviște au fost toți tratați în timpul prejudiciului. Rezultatul nu s-a schimbat până la finalul duelului. Meciul s-a încheiat cu scorul de 2-1.

Arbitrul ia arătat lui Sepsi un cartonaș galben în prima repriză și trei în a doua. Jucătorii Chindiei Târgoviște au văzut un cartonaș galben în prima repriză și încă unul în a doua repriză.

Ambele echipe au schimbat cinci jucători.