Associatia Club Sportive Cepsi OSK Svanto Giorgi – CS Movini 3-1 (0-1). Liga – primul tur

Associatia Club Sportive Cepsi OSK Svanto Giorgi – CS Movini 3-1 (0-1).  Liga – primul tur

Primul eveniment important al meciului a fost pedeapsa jucătorului. Singurul cartonaș din prima repriză i-a fost dat lui Daniel Șerbănică de la CS Movini. Acesta a fost minutul 32 al meciului.

Norocul i-a zâmbit lui CS Movini în minutul 38 al meciului când Ionot Balor a marcat primul gol. Golul a venit după o pasă a lui Guilherme Garruti.

În minutul 44, arbitrul a indicat metrul unsprezece, dar Bogdan Mitriya a făcut o greșeală teribilă. Penalty-ul ratat cu siguranță nu a ajutat echipa să-și refacă moralul. În minutul 45, Andres Domitrescu a venit în spatele lui Rares Espace. În același moment a fost o schimbare de unsprezece în Spacey. Istvan Fulop intra dupa Rares Ispas.

Prima repriză s-a încheiat cu o conducere mediocră a echipei Mioveni CS.

Intre minutele 54 si 67 au fost inlocuiti jucatorii CS Mioveni: Inot Burni, Alexandro Raicia, Stefan Planaro, Daniel Serbanica, Alexandro Buzek si Musa Sannoh. Tot la echipa adversă, antrenorul a ordonat o remaniere pe teren, în locul lui Radoslav Dimitrov și Kevin Lukasin: Stefan Ashkovsky, Vitaly Damaskan. Cu 19 minute înainte de finalul reprizei secunde, Bogdan Metriya de la Sepsi a primit un cartonaș.

Echipa de unsprezece Sepsi a reușit în cele din urmă să-și învingă portarul adversarilor. Mersul meciului a arătat că au meritat acest gol. Au fost deja 13 șuturi pe poartă și mingea a intrat în plasă. În minutul 79, Alexandro Todori a egalat scorul.

In minutul 80, jucatorii CS Movini: Ionot Balor, Ionot Radescu au parasit terenul si au fost inlocuiti de Alexandru Iacup si Razvan Triff.

Alexandro Todori a stârnit mare bucurie în rândul suporterilor Sepsi, care a marcat un alt gol în minutul 86 al meciului. În minutul 90 s-a produs o schimbare în echipa lui Sepsi. Alexandro Todori s-a mutat la Boubacar Fofana.

READ  Canal + M7 Group Anténa + TV Digital Terestră Mobilna Polsat Box Cum să primiți Republica Cehă

Echipa de unsprezece a lui Mioveni a început atacul pentru a compensa cât mai repede înfrângerea. Sepsi a profitat rapid de situație, marcând un alt gol. In acelasi minut, Marios Stefanescu a marcat scorul. Christian Barbot a creat bara porţii.

Scorul nu s-a schimbat până la finalul meciului. Meciul s-a încheiat cu 3-1.

Sepsie Eleven a reprezentat 67 la sută din meci, ceea ce s-a tradus într-o victorie a meciului.

Echipa Mioveni CS a jucat din greu, ceea ce a dus, din păcate, la un număr mare de erori. Jucătorii ambelor echipe au văzut un cartonaș galben.

Ambii jucători au schimbat cinci jucători.