Associatia Football Club Hermannstadt CPU – Football Club Potosani 1-1 (0-0). Liga – Ziua 3

Associatia Football Club Hermannstadt CPU – Football Club Potosani 1-1 (0-0).  Liga – Ziua 3

Echipele care apar aici s-au întâlnit de nouă ori în istoria luptei live. Cei unsprezece ai lui Potosani au castigat sase, au remizat doi si au pierdut o singura data.

Cine ar fi crezut că jucătorii vor juca atât de agresiv de la primul fluier al arbitrului. Arbitrul a avut mult de lucru, iar jucătorii au fost concentrați să vâneze picioarele adversarilor, motiv pentru care suporterii nu au văzut niciun gol la momentul respectiv. Arbitrii Hermannstadt: Florin Bejan în minutul 26 și Raul Oprut în minutul 45.

Prima jumătate a jocului s-a încheiat acolo. Ambele echipe au intrat la pauză fără scor.

În minutul 52, Sebastien Milet l-a înlocuit pe Andre Dirgovenu.

Jucătorii de la Hermannstadt au deschis scorul la începutul reprizei secunde. Daniel Perassiv a adus echipa sa în avantaj în minutul 53. Mihai Butean a notat asistentul.

În minutul 57, arbitrul l-a penalizat pe jucătorul Podozani Ovidiu Perianu. Antrenorul echipei Podozani a decis să joace mai agresiv. În minutul 65, l-a înlocuit pe mijlocașul Frank Mussis cu Eduard Florescu. După cum puteți vedea, antrenorul a crezut că echipa sa își va reveni rapid. A avut dreptate, echipa lui a reușit să înscrie, să-și revină din înfrângeri și să egaleze. În același minut, Mihai Roman l-a înlocuit pe Terrence Tistell pentru a întări echipa lui Podozani. Nu după mult timp, antrenorul echipei adverse a decis și el să reînnoiască lotul, înlocuindu-l pe Daniil Parasiv cu Valentin Buhassian și pe Sibrian Bisianu cu Ionat Nastasi. Eduard Florescu a intrat pe foaia de gol cu ​​19 minute înainte de finalul reprizei secunde.

Între minutele 77 și 78, jucătorii Hermannstadt: Alexandru Oroyan și Petricer Petrescu au părăsit terenul și au fost înlocuiți de Călin Bobescu și Silviu Palure. Iar la echipa adversă, antrenorul a ordonat schimbarea terenului, Chekov Kamara, Ovidiu Perian a înlocuit: Serge Krubach, Yakupa Sylla. Între minutele 79 și 86, arbitrul a încercat să calmeze jocul arătând trei cartonașe galbene jucătorilor lui Podozani și a doi jucători din adversar. Rezultatul nu s-a schimbat până la finalul meciului. Meciul s-a încheiat cu 1-1.

READ  NATO lansează două inițiative. Polonia va oferi sprijin și va juca un rol cheie

Echipa lui Podozani a jucat foarte agresiv, rezultând, din păcate, un număr mare de greșeli. Arbitrul a încercat să controleze situația și a luat cu entuziasm cărțile colorate, din păcate nici asta nu a răcit capetele fierbinți ale jucătorilor. Ambele echipe au primit patru cartonașe galbene.

Unsprezecele lui Hermannstadt au făcut patru schimbări în repriza secundă. Cu toate acestea, echipa lui Podozani a făcut cinci schimbări în repriza secundă.