Associazione Club Sportive Cepsi OSK Spandu Giorke – Football Club UTA Arad 0-0. Liga – Ziua 4

Associazione Club Sportive Cepsi OSK Spandu Giorke – Football Club UTA Arad 0-0.  Liga – Ziua 4

Echipele nu se întâlnesc des pe teren. În opt meciuri, UTA Arad a câștigat de trei ori și a pierdut în același număr de ori. Ambele meciuri s-au încheiat la egalitate.

Deja în primele minute, echipa Sepsi a încercat să-și identifice adversarii creând mișcări ofensive. Pe termen lung, avantajul în posesie era mai evident, dar nu a produs goluri. În minutul 25, Idris Patha de la UTA Arad a primit cartonaș galben.

Prima jumătate a jocului s-a încheiat acolo. Ambele echipe au intrat la pauză fără scor.

Adnan Akanovic l-a înlocuit pe Jonathan Rodriguez în minutul 55. În minutul 56, UTA Arad a făcut o schimbare. Wesley Zobello a intervenit după Philippe Otel.

Câteva minute mai târziu, antrenorul UTA Arad a decis să apere decizia. A pariat pe apărare în minutul 57. Mijlocașul lui Alexandru Benga Erion Hochshalari este un fundaș obișnuit care își ajută echipa să păstreze scorul. Antrenorul s-a dovedit a fi un bun tactician, decizia sa a permis UTA ​​Arad să țină la egalitate. Mihai Dobrescu de la UTA Arad a primit cartonaș galben de către arbitru în minutul 58. Albert Staal l-a înlocuit pe Florentin Matti în minutul 64, iar Claudio Geseru a intrat în locul lui Virgilio Postolachi pentru a consolida UTA Arad. La scurt timp, antrenorul echipei adverse a decis și el să reînnoiască lotul, înlocuindu-l pe Alexandru Tutori cu Maria Rondona.

Antrenorul Sepsi a decis să joace mai agresiv. În minutul 65, l-a înlocuit pe mijlocașul Ian George și a prezentat-o ​​pe atacantul Katelyn Kolofka. După cum puteți vedea, antrenorul a dorit ca echipa sa să preia conducerea devreme. Cu toate acestea, s-a înșelat – în ciuda schimbării de tactică, echipa sa încă s-a luptat cu pricepere. Cu 24 de minute rămase în repriza secundă, Sepsi a schimbat. Christian Barbut l-a urmat pe Vitali Damaskana. Branislav Ninaj de la Cepsi a primit un cartonaș galben de către arbitru în minutul 68.

READ  România. Începe construcția celei mai mari baze NATO din Europa

La 11 minute de la final, Mihai Dobrescu de la UTA Arad a primit un al doilea galben și un roșu ulterior și a trebuit să părăsească terenul. Jucătorul a primit cartonașul anterior în minutul 58. Arbitrul i-a arătat cartonaș galben lui Juan Cassini de la Uta Arad în minutul 83 și lui Christian Barbuta al adversarilor în minutul 90. În minutul 84, Sepsi a schimbat echipele. Race Ispas a intrat în locul lui Andres Dumitrescu.

Avantajul lui Cepsi în posesia mingii a fost uriaș (68 la sută), din păcate, în ciuda unui asemenea avantaj, jucătorii au egalat doar.

Este un joc crud. Ambele echipe s-au concentrat mai mult pe atac decât pe scor. Arbitrul UTA le-a dat jucătorilor arădenilor trei cartonașe galbene și un cartonaș roșu, în timp ce jucătorii lui Sepsi au arătat două cartonașe galbene.

Sepsi a făcut cinci schimbări în repriza secundă. Între timp, UTA Arad a făcut patru înlocuiri în repriza secundă.