Associazione Clube Sportive Cepsi OSK Spandu Giorke – FC Arges Btesti 4-0 (0-0). Liga – Ziua 2

Associazione Clube Sportive Cepsi OSK Spandu Giorke – FC Arges Btesti 4-0 (0-0).  Liga – Ziua 2

Echipele s-au întâlnit de cinci ori în istoria cap-la-cap. Cepsi a câștigat de două ori, a remizat aceeași sumă și a pierdut o singură dată.

În ciuda eforturilor ambelor părți în prima repriză, nu a existat un moment de cotitură în joc. Ambele echipe au intrat la pauză fără scor.

Norocul le-a zâmbit jucătorilor Sepsi când Kasmin Matti a marcat primul gol dintr-un penalty în minutul 49. Între minutele 51 și 59, arbitrul a încercat să liniștească jocul arătând două cartonașe galbene jucătorilor lui Arges Bidești și unul echipei adverse.

Echipa lui Argus Bidesti a mers pe atac pentru a compensa rapid această pierdere. Echipa Sepsi a profitat de această ocazie și a marcat un alt gol. La un sfert de oră după ce primul fluier a dat startul reprizei secunde a meciului, Bogdan Mithria a produs o lovitură strălucitoare. L-a asistat pe Marius Stefanescu la poarta.

În minutul 61, Paul Carita a intrat în locul lui Andreas Calcon.

Marius Stefanescu a marcat inca un gol in minutul 63 de joc pentru a aduce bucurie suporterilor Cepsi. Cosmin Matti a asistat la poartă.

Între 69 și 77 de minute, jucătorii lui Arges Bidesti au fost înlocuiți de: Castinel Tofan, Yasmin Ladovlevici, Derlis Colley, Dorian Bertrand, Gregor Tarta, Fabio Viena, Brian Alcius, Julio Doniza. Iar la echipa adversă, antrenorul a dispus schimbarea terenului, Cosmin Matti, Alexandru Tutori, Marius Ştefănescu au fost înlocuiţi cu: Katelin Kolofka, Mario Rondon, Ian Giorke. Andres Dumitrescu de la Cepsi a primit cartonaș în minutul 78.

Luc Cepsi le-a zâmbit jucătorilor când Katelyn Kolofka a marcat al patrulea gol în minutul 80 al jocului. Decizia nu s-a schimbat până la finalul ședinței. Confruntarea s-a încheiat cu 4-0.

READ  O italiancă a fost promovată la Palermo. Femeile chineze sunt greu de încrucișat

Cepsi a avut 61 la sută din posesia balonului, făcând jocul un succes imens.

Ambele echipe au primit două cartonașe galbene.