Atletico câștigă în prelungiri. Milano deteriorat de arbitru?

Atletico câștigă în prelungiri.  Milano deteriorat de arbitru?

Milano a revenit în Liga Campionilor după ani de zile. Trebuia să fie o întoarcere la marea tradiție a fiecărui Milano din Liga Campionilor, dar deocamdată Rossoneri Urmează o altă tradiție. Cel mai recent, comandat de Euro-Pass-ul Inter. În primul meci din faza grupelor, Milano a avansat cu un gol și a pierdut în a doua repriză. pe secunda? Nu ai ghici: conducea cu 1-0 și a primit din nou un corn. Și asta în timp suplimentar.

Ei bine, înțelegem asta Milano A jucat cu ochi de taur pentru cea mai mare parte a jocului. În minutul 29 al meciului, Frank Casey a văzut al doilea cartonaș galben. dar Rossoneri Au deja un rezultat pozitiv. De asemenea, au ocazia să o ridice. A, chiar aici, când Rafael Liao a încărcat caseta.

Cum sa încheiat? Ei bine, în minutul 84 al meciului, Antoine Griezmann a egalat scorul, iar după 13 minute Luis Suarez Lovitura de pedeapsă s-a transformat într-un gol câștigător pentru Atlético. Așadar, Milan a închis grupa Ligii Campionilor fără puncte.

Dar, ca nu cumva să fie așa, italienii au o justificare. Nu a fost cel mai bun meci jucat de arbitrul Kunit Kakir. Arbitrul turc a luat în primul rând decizia controversată când Frank Casey a fost dat afară din teren. Dar, de asemenea, în etapa ulterioară a ședinței, era clar că era pierdut. Luați, de exemplu, o lovitură de pedeapsă.

În Italia, există deja o dezbatere cu privire la măsura în care turcii au atașat Milano. Ei bine, nu a fost – rezultatul nu se va schimba.

READ  Marcin Gortat îi distrage atenția lui Poneka. Este îngust. „Acum nu sunt surprins”

AC Milan – Atletico Madrit 1: 2 (0: 1)