Australian Open: Rafael Nadal zmierza w kierunku rekordu, zostały dwa kroki

Denis Shapovalov rywalizację cu Australian Open s-a înfruntat de la wygranej cu Laslo Djere. W kolejnych rundach zwyciężał z Soonwoo Kwonem, Reillym Opelką oraz Alexandrem Zverevem, który rozstawiony był z numerem 3. Rafael Nadal w pierwszej rundzie wyeliminował w trzec setach. Marcosa Potem ogrywał Yannicka Hanfmanna, Karena Chaczanowa și Adriana Mannarino. Shapovalov i Nadal grali ze sobą sześć razy w karierze. Trzy pojedynki wygrał Kanadyjczyk, un trzy Hiszpan.

W pierwszym secie początkowo obaj się pilnowali, jednak w czwartym gemie Nadal włączył wyższy bieg i przełamał rywala, nie dając mu wygrać ani jednej piłki. Co ciekawe, w kolejnych gemach nie było już żadnego break pointa. Tenisiści pilnowali swoich podań, więc set zakończył się wygraną Nadala 6:3.

W drugiej partii stan remisowy utrzymywał się nieco dłużej, bowiem do stanu 3:3. W siódmym gemie Nadal znów jednak wykorzystał szansę na przełamanie i wyszedł na prowadzenie. Mógł je podwyższyć przy kolejnym serwisie Kanadyjczyka, ale ten utrzymał serwis i ostatecznie set zakończył się wynikiem 6:4.

W tym momencie Shapovalov był już pod ścianą i nie mógł sobie pozwolić na żaden błąd. Bardzo się pilnował i szukał swoich szans. W szóstym gemie mógł dwa razy przełamać Nadala, ale ten się wybronił. Nie udało mu się to jednak w dziesiątym gemie. Kanadyjczyk wykorzystał w końcu break pointa, przełamał Hiszpana și wygrał 6:4, przedłużając swoje szanse.

READ  UEFA este nemiloasă. Un alt sindicat de exclus?

W czwartej partii Shapovalov dość szybko znalazł sposób na Nadala i przełamał rywala. Przy stanie 4:1 Hiszpan poprosił o przerwę medyczną, ale wrócił na kort. Nie udało mu się jednak odrobić strat, choć miał dwa brak pointy. Ostatecznie więc Kanadyjczyk wygrał 6:3 io awansie do półfinału miał zdecydować piąty set.

Wszystko wskazywało na to, że rozpędzony Shapovalov odwróci losy meczu. Nadal miał jednak inne plany i już przy pierwszej okazji przełamał swojego rywala. Dołożył do tego dwa utrzymane serwisy i szybko zrobiło się 3:0. Hiszpan starał się controlwać swoje podania, co doprowadziło go do stanu 5:3. W dziewiątym gemie Nadal miał piłkę meczową i od razu ją wykorzystał.

Dla Shapovalova ćwierćfinał był najlepszym wynikiem w karierze w Australian Open. Do tej pory nigdy nie doszedł dalej niż do trzeciej rundy. Nadal z kolei wciąż ma szansę na ustanowienie nowego rekordu w liczbie wygranych Wielkich Szlemów. Po 20 takich triumfów ma on, Roger Federer și Novak Djoković. Szwajcar i Serb nie grają jednak w tegorocznej edycji.

Denis Shapovalov – Rafael Nadal 3:6, 4:6, 6:4, 6:3, 3:6