Băiatul de fotbal a fost pe buzele englezilor după ce i-a făcut jucătorului

Sâmbătă, 30 martie, a avut loc un meci între Newcastle United și West Ham United. După un meci emoționant și dramatic, gazdele s-au putut bucura de trei puncte și s-au impus cu 4-3.

Unul dintre golurile echipei vizitatoare a fost marcat de Muhammad Quddus. Ghanezul a marcat golul în al zecelea minut de pauză din prima repriză. Dar ceea ce s-a întâmplat la câteva momente după gol a fost și el de remarcat.

Quddus a vrut să facă o ceremonie pe care o cunoștea, care era să stea pe un scaun pentru a se odihni.. A vrut să facă același lucru după ce a marcat împotriva lui Newcastle.

Restul articolului este sub videoclip

Pentru a face acest lucru, Kudus l-a rugat pe băiatul cu mingea să se ridice de pe scaunul pe care stătea. Spre surprinderea jucătorului, acesta l-a ignorat și a refuzat să renunțe la locul său. Acest lucru l-a incitat în mod clar pe jucătorul de la West Ham.

Din moment ce băiatul cu minge a refuzat să facă loc lui Kudos, fotbalistul a trebuit să reacționeze diferit. În loc să stea pe un scaun, ghanezul s-a așezat pe panouri (vezi sfârșitul articolului).

Să adăugăm că până la urmă, Kudos și întreaga echipă nu au avut de ce să fie mulțumiți. Până în minutul 77, West Ham conducea cu 3-1, dar în 13 minute oaspeții au cedat până la trei goluri și au fost nevoiți să accepte înfrângerea.

După meciul de sâmbătă, West Ham United s-a clasat pe locul șapte în clasament Prima ligă. Pe de altă parte, Newcastle United se află chiar în spatele echipei antrenorului Lukasz Fabianski.

READ  Înfrângerea Barcelonei în fumul inutilității. Mâinile lui Lewandowski i-au căzut