Boccani – CS Universitatea 2-2 (2-1). Liga Română – Etapa a 18-a din prima ligă

Boccani – CS Universitatea 2-2 (2-1).  Liga Română – Etapa a 18-a din prima ligă

Istoricul meciurilor dintre cele două echipe de până acum este foarte bogat. În 21 de meciuri, CS Universitatea a câștigat de opt ori și a înscris tot atâtea înfrângeri și cinci egaluri.

Pe teren nu s-a întâmplat nimic de la începutul meciului. Se poate spune că pedepsirea unui jucător cu cartonaș a fost unul dintre cele mai importante evenimente din primele minute ale meciului. În minutul al șaptelea, după ce arbitrul a fluierat startul meciului, arbitrul l-a înlocuit pe Malcolm Idjoma, jucător de la Botoșan.

În minutul 11, Petar Petkovsky a fost înlocuit de Richard Sella. Arbitrul i-a arătat cartonaș galben lui Marius Constantin de la CS Universitatea în minutul 20 și lui Alexandro Gignau al echipei adverse în minutul 27.

Elvir Colgio i-a luat ceva timp să creeze o explozie de bucurie în rândul suporterilor CS Universitatea marcând un gol în minutul 31 al meciului. Acesta este primul gol al acestui jucător în acest sezon, pentru atacant nu este un rezultat bun.

Jucătorii lui Bochani și-au revenit în prima repriză. În minutul 35, Herve Kaje a intrat pe lista trăgătorilor. Golul a fost marcat după o pasă a lui Reald Filego.

În minutul 37 de la lovitura de pedeapsă, CS Universitatea a ratat-o ​​pe Andrea Ivan. Portarul a arătat o reacție grozavă pe linia porții.

Cele unsprezece eforturi suplimentare ale lui Bochani au dus la atingerea unui obiectiv. În minutul 42, Malcolm Idjoma a adus echipa sa în avantaj. Joyskim Dawa a acordat asistența.

Arbitrul a arătat două cartonașe galbene pentru CS Universitatea: Bogdan Fitogello în minutul 44 și Christian Kopina în minutul doi din prelungiri.

READ  Iga Šviotec în turul doi de la Roland Garros! Mai întâi problemele, apoi concertul

Repriza a doua a CS Universitatea a fost înlocuită de o echipă în schimbare, iar lui Ștefan Vlădoiu și Alexandru Crețu s-au alăturat Bogdan Vătăjelu și Christian Kupina. Arbitrul a dat cartonaşe galbene CS Universitatea: Dan Nestor în minutul 53 şi Elvir Kulic în minutul 55.

Cei 11 oaspeți nu au fost descurajați de situația actuală de pe teren. Am intrat în ofensivă pentru a compensa pierderea cât mai repede posibil. Și în curând eforturile lor au dat roade. În minutul 57, Gustavo Vagenin a marcat rezultatul. Nikkor Banko a marcat un pasaj în poartă.

În minutul 70, Botoşaniul Joyskim Dawa a primit cartonaş. Fanii CS Universitatea așteaptă cu nerăbdare prezentarea lui Jovan Markovic. În sezonul curent, acest atacant a intrat deja ca înlocuitor de 10 ori și a marcat șase goluri. Elvir Kulich a trebuit să părăsească Torawa. În același moment a avut loc o schimbare de unsprezece de la CS Universitatea. Paul Babb se alătură lui Marius Konstantin.

Antrenorul lui Bochani a decis să joace mai agresiv. În același moment l-a schimbat pe mijlocașul Herve Kaji și l-a introdus pe atacantul Ige pe terenul de joc. Vezi tu, antrenorul a crezut că echipa lui va prelua rapid conducerea. Cu toate acestea, s-a înșelat – în ciuda schimbării tacticii, echipa sa încă se lupta cu performanța. Scorul nu s-a schimbat până la finalul meciului. Meciul s-a încheiat cu scorul de 2-2.

Avantajul de unsprezece posesie al lui Bochani a fost enorm (66 la sută), iar din păcate, în ciuda acestui avantaj, echipa nu a reușit să câștige meciul.

Arbitrul le-a dat trei cartonașe galbene jucătorilor vizitatori în prima repriză și două galbene în a doua. Boccani a asistat la două cartonașe galbene în prima repriză, în timp ce în a doua repriză a avut două cartonașe galbene.

READ  Campionatul European de volei feminin 2023: Polonia - Germania. Difuzare TV și streaming online

Ambele echipe au schimbat cinci jucători.