Borussia M – Bayern München. Fără milă mass-media germană Bayern München

Borussia M – Bayern München.  Fără milă mass-media germană Bayern München

Pentru campioana Germaniei, a fost primul său meci oficial cu Julian Nagelsmann, în vârstă de 34 de ani, pe bancă. Ce-i drept, lucrurile nu au început bine pentru echipa sa. Bavarii au intrat slab în această bătălie, deoarece în minutul zece al meciului, Colts au avansat, datorită lui Al Hassan Bly, care l-a învins pe Manuel Neuer.

Jucătorii de la München au dorit să răspundă rapid, dar gazdele au dat o performanță bună în apărare. Mai ales portarul lui Borussia Monchengladbach, Jan Sommer. În minutul 26, elvețianul a arătat un atac superb cu un șut de la distanță a lui Robert Lewandowski. Dar după un moment, căpitanul echipei naționale poloneze s-a reabilitat și a dus la egalizare. Această stare a jocului a continuat până la sfârșitul acestei rivalități.

Și după meci, mass-media germană nu a arătat milă față de jucătorii de la Bayern München. În opinia lor, au avut norocul să înscrie un punct.

imagine

Bild: Există o mulțime de confuzie cu privire la sancțiuni

Nici o victorie din nou! Dar nici nu există nicio înfrângere … Bayernul începe noul sezon sub noul antrenor Julian Nagelsmann cu o remiză de 1-1 la Gladbach. După trei pierderi și o remiză în perioada pregătitoare, există cel puțin un punct de plecare. Furia în echipa Borussia. Nagelsmann a avut dureri de cap după ce a arătat echipa sa, dar gazdele au fost îngrozite de prezentarea arbitrului. Opicano s-a ciocnit de două ori cu Thuram, dar arbitrul nu a menționat cuvântul „lyme”. Lewandowski a eșuat, dar și-a făcut treaba, dând Bayern egalarea chiar înainte de pauză. Pentru pol, acesta este al unsprezecelea joc cu un gol. Puteți vedea că plecarea lui va fi o mare problemă pentru Bayern München.

READ  Cupa Billie Jean King - Horia Tekao, căpitanul echipei naționale...

lovitură

Kicker: Surprize în primul meci

Se întâmplau multe. Borussia Monchengladbach a remizat 1-1 cu Bayern München la începutul sezonului 59 Bundesliga după 90 de minute intense – inclusiv un gol Lewandowski și câteva surprize mari.

femeie

Der Spiegel: Excelența dumneavoastră Bayern

Noul sezon al Bundesliga s-a deschis la Mönchengladbach. Borussia l-a trimis pe Bayern Munchen la sol în prima și ultima etapă a meciului și au avut un portar bun. Bayern s-a luptat să-și pregătească bine jucătorii, care erau în vacanță după un sezon lung și Euro. Campioana a jucat ezitant, dar Lewandowski a avut șansele sale, după ce a primit un gol. Folosiți unul după o lovitură de colț. Bayern a avut, de asemenea, norocul că confruntările controversate ale lui Upamecano nu s-au încheiat cu penalizări pentru adversarii lor.

clopot sportiv

Sportbuzzer.de: Lewandowski și-a făcut treaba

Julian Nagelsmann și Bayern trebuie să fie mulțumiți de o remiză cu Gladbach în prima manșă a Bundesliga. Au existat șanse de câștig, dar jucătorii de la München au fost de două ori mai norocoși pentru că arbitrul Marko Fritz nu a decis să ia un penalty pentru Borussia. Robert Lewandowski a fost foarte dur, dar și-a făcut treaba. Acesta este al șaptelea sezon pe care l-a marcat în meciul de deschidere. Nagelsmann a trebuit să improvizeze și acest lucru a fost evident în meciul Bayern München. Rolurile principale au fost jucate de portari și VAR. Arbitrul a consultat meciul dintre Opicano și Thuram, dar nu a dictat o lovitură de pedeapsă.

READ  Sfaturi pe 16 iunie: Venezuela, Finlanda, Israel, Elveția