Calendarul evenimentelor sportive majore – iulie 2022

Calendarul evenimentelor sportive majore – iulie 2022

piątek, 1 lipca 2022
============================================================
- Golf
 - DP World Tour
 (Thomastown, Irlandia)

- Hokej na trawie
 - Mistrzostwa świata kobiet - do 17.07
 (Amsterdam/Holandia, Terrassa/Hiszpania)

- Kajakarstwo
 - Mistrzostwa Polski - do 3.07
 (Bydgoszcz)

- Kolarstwo
 - Tour de France - do 24.07
 - Wyścig Solidarności i Olimpijczyków

- Piłka ręczna
 - Losowanie grup Ligi Mistrzów
 (Wiedeń, Austria)

- Rugby
 - Mistrzostwa Europy 7 - do 3.07
 (Kraków)

- Siatkówka
 - Liga Narodów kobiet
 (Sofia, Bułgaria)

- Szachy
 - Turniej kandydatów
 (Madryt, Hiszpania)

- Tenis
 - Wimbledon 
 (Londyn, W. Brytania)

- Wspinaczka sportowa
 - Puchar Świata (prowadzenie, na czas) 
 (Villars, Szwajcaria)

- Zapasy
 - Mistrzostwa Europy U-20 
 (Rzym, Włochy)

- Żeglarstwo
 - Mistrzostwa Europy klasy 29er 
 (Rungsted, Dania)
 - Mistrzostwa Europy juniorów klasy ILCA 6 
 (Saloniki, Grecja)
 - Mistrzostwa świata klasy Optimist 
 (Bodrum, Turcja)

- Żużel
 - Ekstraliga - 11. kolejka

sobota, 2 lipca 2022
============================================================
- Golf
 - DP World Tour
 (Thomastown, Irlandia)

- Hokej na trawie
 - Mistrzostwa świata kobiet 
 (Amsterdam/Holandia, Terrassa/Hiszpania)

- Kajakarstwo
 - Mistrzostwa Polski 
 (Bydgoszcz)

- Kolarstwo
 - Tour de France
 - Wyścig Solidarności i Olimpijczyków - zak.

- Koszykówka
 - Mistrzostwa świata U-17 - do 10.07
 (Malaga, Hiszpania)

- Piłka ręczna
 - Losowanie grup mistrzostw świata 2023 mężczyzn
 Adres: Sala Koncertowa Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia
 (17.00, Katowice)

- Rajdy samochodowe
 - Rajd Łotwy - el. mistrzostw Europy; do 3.

- Rugby
 - Mistrzostwa Europy 7
 (Kraków)

- Siatkówka
 - Liga Narodów kobiet; m.in. Dominikana - Polska (12.30)
 (Sofia, Bułgaria)

- Szachy
 - Turniej kandydatów - dzień przerwy
 (Madryt, Hiszpania)

- Tenis
 - Wimbledon 
 (Londyn, W. Brytania)

- Wspinaczka sportowa
 - Puchar Świata (prowadzenie, na czas) - zak.
 (Villars, Szwajcaria)

- Zapasy
 - Mistrzostwa Europy U-20 
 (Rzym, Włochy)

- Żeglarstwo
 - Mistrzostwa Europy klasy 29er
 (Rungsted, Dania)
 - Mistrzostwa Europy juniorów klasy ILCA 6 
 (Saloniki, Grecja)
 - Mistrzostwa świata klasy Optimist 
 (Bodrum, Turcja)

- Żużel
 - Indywidualne mistrzostwa Europy (SEC 2022)
 (Rybnik)

niedziela, 3 lipca 2022
============================================================
- Golf
 - DP World Tour - zak.
 (Thomastown, Irlandia)

- Hokej na trawie
 - Mistrzostwa świata kobiet 
 (Amsterdam/Holandia, Terrassa/Hiszpania)

- Jeździectwo
 - Gala Derby
 Adres: Tor Wyścigów Konnych Służewiec
 (Warszawa)

- Kajakarstwo
 - Mistrzostwa Polski - zak.
 (Bydgoszcz)

- Kolarstwo
 - Tour de France 

- Koszykówka
 - El. mistrzostw świata mężczyzn: Niemcy - Polska
 (Brema, Niemcy)
 - Mistrzostwa świata U-17
 (Malaga, Hiszpania)

- Rajdy samochodowe
 - Rajd Łotwy - el. mistrzostw Europy; zak. 

- Rugby
 - Mistrzostwa Europy 7 - zak.
 (Kraków)

- Siatkówka
 - Liga Narodów kobiet; m.in. Polska - Bułgaria (19.00)
 (Sofia, Bułgaria)

- Szachy
 - Turniej kandydatów
 (Madryt, Hiszpania)

- Tenis
 - Wimbledon 
 (Londyn, W. Brytania)

- Wyścigi samochodowe
 - Formuła 1 Grand Prix Wielkiej Brytanii
 (Silverstone, W. Brytania)

- Zapasy
 - Mistrzostwa Europy U-20 - zak.
 (Rzym, Włochy)

- Żeglarstwo
 - Mistrzostwa Europy klasy 29er
 (Rungsted, Dania)
 - Mistrzostwa Europy juniorów klasy ILCA 6 
 (Saloniki, Grecja)
 - Mistrzostwa świata klasy Optimist 
 (Bodrum, Turcja)

- Żużel
 - 1. liga - 12. kolejka
 - Ekstraliga - 11. kolejka

poniedziałek, 4 lipca 2022
============================================================
- Hokej na trawie
 - Mistrzostwa świata kobiet - dzień przerwy
 (Amsterdam/Holandia, Terrassa/Hiszpania)

- Kolarstwo
 - Tour de France 

- Koszykówka
 - Mistrzostwa świata U-17 - dzień przerwy
 (Malaga, Hiszpania)

- Szachy
 - Turniej kandydatów - zak.
 (Madryt, Hiszpania)

- Tenis
 - Wimbledon 
 (Londyn, W. Brytania)

- Żeglarstwo
 - Mistrzostwa Europy klasy 29er
 (Rungsted, Dania)
 - Mistrzostwa Europy juniorów klasy ILCA 6 
 (Saloniki, Grecja)
 - Mistrzostwa świata klasy Optimist 
 (Bodrum, Turcja)

wtorek, 5 lipca 2022
============================================================
- Hokej na trawie
 - Mistrzostwa świata kobiet 
 (Amsterdam/Holandia, Terrassa/Hiszpania)

- Kolarstwo
 - Tour de France 

- Koszykówka
 - Mistrzostwa świata U-17
 (Malaga, Hiszpania)

- Piłka nożna
 - Liga Mistrzów - pierwsze mecze 1. rundy kwalifikacyjnej
 Lech Poznań - Karabach Agdam (20.00)

- Pływanie
 - Mistrzostwa Europy juniorów - do 10.07
 (Bukareszt, Rumunia)

- Siatkówka
 - Liga Narodów mężczyzn; m.in. Iran - Polska (15.00) 
 (Gdańsk)

- Tenis
 - Wimbledon 
 (Londyn, W. Brytania)

- Żeglarstwo
 - Mistrzostwa Europy klas 49er, 49erFX i Nacra 17 - do 10.07
 (Aarhus, Dania)
 - Mistrzostwa Europy klasy 29er - zak.
 (Rungsted, Dania)
 - Mistrzostwa Europy juniorów klasy ILCA 6 
 (Saloniki, Grecja)
 - Mistrzostwa świata klasy Optimist 
 (Bodrum, Turcja)

środa, 6 lipca 2022
============================================================
- Hokej na trawie
 - Mistrzostwa Europy mężczyzn w odmianie pięcioosobowej - do 9.07
 (Wałcz)
 - Mistrzostwa świata kobiet 
 (Amsterdam/Holandia, Terrassa/Hiszpania)

- Kolarstwo
 - Tour de France 

- Koszykówka
 - Mistrzostwa świata U-17
 (Malaga, Hiszpania)

- Piłka nożna
 - Liga Mistrzów - pierwsze mecze 1. rundy kwalifikacyjnej
 - Mistrzostwa Europy kobiet - do 31.07
 (Londyn, Anglia)

- Pływanie
 - Mistrzostwa Europy juniorów
 (Bukareszt, Rumunia)

- Siatkówka
 - Liga Narodów mężczyzn
 (Gdańsk)

- Tenis
 - Wimbledon 
 (Londyn, W. Brytania)

- Żeglarstwo
 - Mistrzostwa Europy klas 49er, 49erFX i Nacra 17 
 (Aarhus, Dania)
 - Mistrzostwa Europy juniorów klasy ILCA 6 - zak.
 (Saloniki, Grecja)
 - Mistrzostwa świata klasy Optimist 
 (Bodrum, Turcja)

czwartek, 7 lipca 2022
============================================================
- Hokej na trawie
 - Mistrzostwa Europy mężczyzn w odmianie pięcioosobowej
 (Wałcz)

 - Mistrzostwa świata kobiet 
 (Amsterdam/Holandia, Terrassa/Hiszpania)

- Kolarstwo
 - Tour de France 

- Koszykówka
 - Mistrzostwa świata U-17 - dzień przerwy
 (Malaga, Hiszpania)

- Piłka nożna
 - Liga Konferencji - pierwsze mecze 1. rundy kwalifikacyjnej
 Pogoń Szczecin - KR Reykjavík (18.00)
 Lechia Gdańsk - Akademija Pandev (20.15)
 - Mistrzostwa Europy kobiet 
 (Londyn, Anglia)

- Pływanie
 - Mistrzostwa Europy juniorów
 (Bukareszt, Rumunia)

- Siatkówka
 - Liga Narodów mężczyzn; m.in. Polska - Słowenia (15.00) 
 (Gdańsk)

- Tenis
 - Wimbledon 
 (Londyn, W. Brytania)

- Wydarzenia
 - Światowe Igrzyska Sportów Nieolimpijskich (World Games) - do 17.07
 (Birmingham stan Alabama, USA)

- Żeglarstwo
 - Mistrzostwa Europy klas 49er, 49erFX i Nacra 17 
 (Aarhus, Dania)
 - Mistrzostwa świata klasy Optimist - zak.
 (Bodrum, Turcja)

piątek, 8 lipca 2022
============================================================
- Hokej na trawie
 - Mistrzostwa Europy mężczyzn w odmianie pięcioosobowej
 (Wałcz)
 - Mistrzostwa świata kobiet - dzień przerwy
 (Amsterdam/Holandia, Terrassa/Hiszpania)

- Judo
 - Grand Slam - do 10.07
 (Budapeszt, Węgry)

- Kolarstwo
 - Tour de France 

- Koszykówka
 - Mistrzostwa świata U-17
 (Malaga, Hiszpania)

- Piłka nożna
 - Mistrzostwa Europy kobiet 
 (Londyn, Anglia)

- Pływanie
 - Mistrzostwa Europy juniorów
 (Bukareszt, Rumunia)

- Rajdy samochodowe
 - Rajd Żmudzi - el. mistrzostw Polski; do 10.07

- Siatkówka plażowa
 - Finał cyklu Plaża Open - do 10.07
 (Myślenice)

- Siatkówka
 - Liga Narodów mężczyzn; m.in. Polska - Holandia (11.00) 
 (Gdańsk)

- Tenis
 - Wimbledon 
 (Londyn, W. Brytania)

- Wioślarstwo
 - Puchar Świata - do 10.07
 (Lucerna, Szwajcaria)

- Wspinaczka sportowa
 - Puchar Świata (prowadzenie, na czas) - do 10.07 
 (Chamonix, Francja)

- Wydarzenia
 - Światowe Igrzyska Sportów Nieolimpijskich (World Games)
 (Birmingham stan Alabama, USA)

- Żeglarstwo
 - Mistrzostwa Europy klas 49er, 49erFX i Nacra 17 
 (Aarhus, Dania)
 - Mistrzostwa świata juniorów World Sailing - do 15.07
 (Haga, Holandia)

- Żużel
 - 1. liga - zaległy mecz 8. kolejki:
 Trans MF Landshut Devils - Cellfast Wilki Krosno (19.30)

sobota, 9 lipca 2022
============================================================
- Hokej na trawie
 - Mistrzostwa Europy mężczyzn w odmianie pięcioosobowej - zak.
 (Wałcz)
 - Mistrzostwa świata kobiet 
 (Amsterdam/Holandia, Terrassa/Hiszpania)

- Judo
 - Grand Slam
 (Budapeszt, Węgry)

- Kolarstwo
 - Tour de France 

- Koszykówka
 - Mistrzostwa świata U-17
 (Malaga, Hiszpania)

- Piłka nożna
 - Mistrzostwa Europy kobiet 
 (Londyn, Anglia)
 - Superpuchar Polski: Lech Poznań - Raków Częstochowa
 (20.10, Poznań)

- Pływanie
 - Mistrzostwa Europy juniorów
 (Bukareszt, Rumunia)

- Rajdy samochodowe
 - Rajd Żmudzi - el. mistrzostw Polski

- Siatkówka plażowa
 - Finał cyklu Plaża Open 
 (Myślenice)

- Siatkówka
 - Liga Narodów mężczyzn; m.in. Polska - Chiny (15.00) 
 (Gdańsk)

- Tenis
 - Wimbledon 
 (Londyn, W. Brytania)

- Wioślarstwo
 - Puchar Świata
 (Lucerna, Szwajcaria)

- Wspinaczka sportowa
 - Puchar Świata (prowadzenie, na czas) 
 (Chamonix, Francja)

- Wydarzenia
 - Światowe Igrzyska Sportów Nieolimpijskich (World Games)
 (Birmingham stan Alabama, USA)

- Żeglarstwo
 - Mistrzostwa Europy klas 49er, 49erFX i Nacra 17 
 (Aarhus, Dania)
 - Mistrzostwa świata juniorów World Sailing 
 (Haga, Holandia)
 - Regaty Gdynia Sailing Days - do 24.07
 (Gdynia)

- Żużel
 - Indywidualne mistrzostwa Polski - 1. turniej finałowy
 (Grudziądz)

niedziela, 10 lipca 2022
============================================================
- Hokej na trawie
 - Mistrzostwa świata kobiet 
 (Amsterdam/Holandia, Terrassa/Hiszpania)

- Judo
 - Grand Slam - zak.
 (Budapeszt, Węgry)

- Kolarstwo
 - Tour de France 

- Koszykówka
 - Mistrzostwa świata U-17 - zak.
 (Malaga, Hiszpania)

- Piłka nożna
 - Mistrzostwa Europy kobiet 
 (Londyn, Anglia)

- Pływanie
 - Mistrzostwa Europy juniorów - zak.
 (Bukareszt, Rumunia)

- Rajdy samochodowe
 - Rajd Żmudzi - el. mistrzostw Polski; zak.

- Siatkówka plażowa
 - Finał cyklu Plaża Open - zak.
 (Myślenice)

- Siatkówka
 - Liga Narodów mężczyzn
 (Gdańsk)

- Strzelectwo
 - Puchar Świata - do 20.07
 (Changwon, Korea Płd.)

- Tenis
 - Wimbledon - zak.
 (Londyn, W. Brytania)

- Wioślarstwo
 - Puchar Świata - zak.
 (Lucerna, Szwajcaria)

- Wspinaczka sportowa
 - Puchar Świata (prowadzenie, na czas) - zak.
 (Chamonix, Francja)

- Wydarzenia
 - Światowe Igrzyska Sportów Nieolimpijskich (World Games)
 (Birmingham stan Alabama, USA)

- Wyścigi samochodowe
 - Formuła 1 Grand Prix Austrii
 (Spielberg, Austria)

- Żeglarstwo
 - Mistrzostwa Europy klas 49er, 49erFX i Nacra 17 - zak.
 (Aarhus, Dania)
 - Mistrzostwa świata juniorów World Sailing 
 (Haga, Holandia)
 - Regaty Gdynia Sailing Days
 (Gdynia)

- Żużel
 - 1. liga - zaległe mecze 9. kolejki
 Cellfast Wilki Krosno - Aforti Start Gniezno
 ROW Rybnik - Zdunek Wybrzeże Gdańsk

poniedziałek, 11 lipca 2022
============================================================
- Hokej na trawie
 - Mistrzostwa świata kobiet 
 (Amsterdam/Holandia, Terrassa/Hiszpania)

- Kolarstwo
 - Tour de France - dzień przerwy

- Piłka nożna
 - Mistrzostwa Europy kobiet 
 (Londyn, Anglia)

- Strzelectwo
 - Puchar Świata 
 (Changwon, Korea Płd.)

- Tenis
 - Turnieje ATP - do 17.07
 (Bastad/Szwecja, Newport/USA)
 - Turnieje WTA - do 17.07
 (Lozanna/Szwajcaria, Budapeszt/Węgry)

- Wydarzenia
 - Światowe Igrzyska Sportów Nieolimpijskich (World Games)
 (Birmingham stan Alabama, USA)

- Żeglarstwo
 - Mistrzostwa świata juniorów World Sailing 
 (Haga, Holandia)
 - Regaty Gdynia Sailing Days
 (Gdynia)

wtorek, 12 lipca 2022
============================================================
- Hokej na trawie
 - Mistrzostwa świata kobiet 
 (Amsterdam/Holandia, Terrassa/Hiszpania)

- Kolarstwo
 - Tour de France

- Piłka nożna
 - Liga Mistrzów - rewanżowe mecze 1. rundy kwalifikacyjnej
 Karabach Agdam - Lech Poznań (18.00)
 - Mistrzostwa Europy kobiet 
 (Londyn, Anglia)

- Strzelectwo
 - Puchar Świata 
 (Changwon, Korea Płd.)

- Tenis
 - Turnieje ATP
 (Bastad/Szwecja, Newport/USA)
 - Turnieje WTA
 (Lozanna/Szwajcaria, Budapeszt/Węgry)

- Wydarzenia
 - Światowe Igrzyska Sportów Nieolimpijskich (World Games)
 (Birmingham stan Alabama, USA)

- Żeglarstwo
 - Mistrzostwa świata juniorów World Sailing 
 (Haga, Holandia)
 - Regaty Gdynia Sailing Days
 (Gdynia)

środa, 13 lipca 2022
============================================================
- Hokej na trawie
 - Mistrzostwa świata kobiet 
 (Amsterdam/Holandia, Terrassa/Hiszpania)

- Kolarstwo
 - Tour de France

- Piłka nożna
 - Liga Mistrzów - rewanżowe mecze 1. rundy kwalifikacyjnej
 - Mistrzostwa Europy kobiet 
 (Londyn, Anglia)

- Siatkówka
 - Liga Narodów kobiet - turniej finałowy; do 17.07
 (Ankara, Turcja)

- Strzelectwo
 - Puchar Świata 
 (Changwon, Korea Płd.)

- Tenis
 - Turnieje ATP
 (Bastad/Szwecja, Newport/USA)
 - Turnieje WTA
 (Lozanna/Szwajcaria, Budapeszt/Węgry)

- Wydarzenia
 - Światowe Igrzyska Sportów Nieolimpijskich (World Games)
 (Birmingham stan Alabama, USA)

- Żeglarstwo
 - Mistrzostwa świata juniorów World Sailing 
 (Haga, Holandia)
 - Regaty Gdynia Sailing Days
 (Gdynia)

czwartek, 14 lipca 2022
============================================================
- Golf
 - The Open Championship (British Open) - do 17.07
 (St. Andrews, W. Brytania)

- Hokej na trawie
 - Mistrzostwa świata kobiet - dzień przerwy
 (Amsterdam/Holandia, Terrassa/Hiszpania)

- Kolarstwo
 - Tour de France

- Piłka nożna
 - Liga Konferencji - rewanżowe mecze 1. rundy kwalifikacyjnej
 Akademija Pandev - Lechia Gdańsk (17.00)
 KR Reykjavík - Pogoń Szczecin (20.15)
 - Mistrzostwa Europy kobiet 
 (Londyn, Anglia)

- Rajdy samochodowe
 - Rajd Estonii - el. mistrzostw świata; do 17.07

- Siatkówka
 - Liga Narodów kobiet - turniej finałowy
 (Ankara, Turcja)

- Strzelectwo
 - Puchar Świata 
 (Changwon, Korea Płd.)

- Tenis
 - Turnieje ATP
 (Bastad/Szwecja, Newport/USA)
 - Turnieje WTA
 (Lozanna/Szwajcaria, Budapeszt/Węgry)

- Wydarzenia
 - Światowe Igrzyska Sportów Nieolimpijskich (World Games)
 (Birmingham stan Alabama, USA)

- Żeglarstwo
 - Mistrzostwa świata juniorów World Sailing 
 (Haga, Holandia)
 - Regaty Gdynia Sailing Days
 (Gdynia)

piątek, 15 lipca 2022
============================================================
- Golf
 - Klubowe mistrzostwa Polski kobiet - do 17.07
 (Pomiechówek)
 - The Open Championship (British Open) 
 (St. Andrews, W. Brytania)

- Hokej na trawie
 - Mistrzostwa świata kobiet - dzień przerwy 
 (Amsterdam/Holandia, Terrassa/Hiszpania)

- Kolarstwo
 - Tour de France

- Lekkoatletyka
 - Mistrzostwa świata - do 24.07
 (Oregon/Eugene, USA)

- Piłka nożna
 - Ekstraklasa - 1. kolejka
 - Mistrzostwa Europy kobiet 
 (Londyn, Anglia)

- Rajdy samochodowe
 - Rajd Estonii - el. mistrzostw świata

- Siatkówka
 - Liga Narodów kobiet - turniej finałowy
 (Ankara, Turcja)

- Strzelectwo
 - Puchar Świata 
 (Changwon, Korea Płd.)

- Szermierka
 - Mistrzostwa świata - do 23.07
 (Kair, Egipt)

- Tenis
 - Turnieje ATP
 (Bastad/Szwecja, Newport/USA)
 - Turnieje WTA
 (Lozanna/Szwajcaria, Budapeszt/Węgry)

- Wydarzenia
 - Światowe Igrzyska Sportów Nieolimpijskich (World Games)
 (Birmingham stan Alabama, USA)

- Żeglarstwo
 - Mistrzostwa świata juniorów World Sailing - zak.
 (Haga, Holandia)
 - Regaty Gdynia Sailing Days
 (Gdynia)

- Żużel
 - Ekstraliga - 12. kolejka

sobota, 16 lipca 2022
============================================================
- Golf
 - Klubowe mistrzostwa Polski kobiet 
 (Pomiechówek)
 - The Open Championship (British Open) 
 (St. Andrews, W. Brytania)

- Hokej na trawie
 - Mistrzostwa świata kobiet 
 (Amsterdam/Holandia, Terrassa/Hiszpania)

- Kolarstwo
 - Tour de France

- Lekkoatletyka
 - Mistrzostwa świata 
 (Oregon/Eugene, USA)

- Piłka nożna
 - 1. liga - 1. kolejka
 - Ekstraklasa - 1. kolejka
 - Mistrzostwa Europy kobiet 
 (Londyn, Anglia)

- Rajdy samochodowe
 - Rajd Estonii - el. mistrzostw świata

- Siatkówka
 - Liga Narodów kobiet - turniej finałowy
 (Ankara, Turcja)

- Strzelectwo
 - Puchar Świata 
 (Changwon, Korea Płd.)

- Szermierka
 - Mistrzostwa świata
 (Kair, Egipt)

- Tenis
 - Turnieje ATP
 (Bastad/Szwecja, Newport/USA)
 - Turnieje WTA
 (Lozanna/Szwajcaria, Budapeszt/Węgry)

- Wydarzenia
 - Światowe Igrzyska Sportów Nieolimpijskich (World Games)
 (Birmingham stan Alabama, USA)

- Żeglarstwo
 - Regaty Gdynia Sailing Days
 (Gdynia)

niedziela, 17 lipca 2022
============================================================
- Golf
 - Klubowe mistrzostwa Polski kobiet - zak.
 (Pomiechówek)
 - The Open Championship (British Open) - zak.
 (St. Andrews, W. Brytania)

- Hokej na trawie
 - Mistrzostwa świata kobiet - zak.
 (Amsterdam/Holandia, Terrassa/Hiszpania)

- Jeździectwo
 - Międzynarodowe zawody w skokach przez przeszkody i
 powożeniu zaprzęgami czterokonnymi - 4Foulee Poznań
 (Poznań)

- Kolarstwo
 - Tour de France

- Lekkoatletyka
 - Mistrzostwa świata 
 (Oregon/Eugene, USA)

- Piłka nożna
 - 1. liga - 1. kolejka
 - Ekstraklasa - 1. kolejka
 - Mistrzostwa Europy kobiet 
 (Londyn, Anglia)

- Rajdy samochodowe
 - Rajd Estonii - el. mistrzostw świata; zak.

- Siatkówka
 - Liga Narodów kobiet - turniej finałowy; zak.
 (Ankara, Turcja)

- Strzelectwo
 - Puchar Świata 
 (Changwon, Korea Płd.)

- Szermierka
 - Mistrzostwa świata
 (Kair, Egipt)

- Tenis
 - Turniej WTA - do 23.07
 (Hamburg, Niemcy)
 - Turnieje ATP - zak.
 (Bastad/Szwecja, Newport/USA)
 - Turnieje WTA - zak.
 (Lozanna/Szwajcaria, Budapeszt/Węgry)

- Wydarzenia
 - Światowe Igrzyska Sportów Nieolimpijskich (World Games) - zak.
 (Birmingham stan Alabama, USA)

- Żeglarstwo
 - Regaty Gdynia Sailing Days
 (Gdynia)

- Żużel
 - 1. liga - 13. kolejka
 - Ekstraliga - 12. kolejka

poniedziałek, 18 lipca 2022
============================================================
- Kolarstwo
 - Tour de France - dzień przerwy

- Lekkoatletyka
 - Mistrzostwa świata 
 (Oregon/Eugene, USA)

- Piłka nożna
 - Ekstraklasa - 1. kolejka
 - Losowanie par 3. rundy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów,
 Ligi Europy i Ligi Konferencji
 (12.00, Nyon, Szwajcaria)
 - Mistrzostwa Europy kobiet 
 (Londyn, Anglia)

- Strzelectwo
 - Puchar Świata 
 (Changwon, Korea Płd.)

- Szermierka
 - Mistrzostwa świata
 (Kair, Egipt)

- Tenis
 - Turniej WTA
 (Hamburg, Niemcy)
 - Turniej WTA - do 24.07
 (Palermo, Włochy)
 - Turnieje ATP - do 24.07
 (Hamburg/Niemcy, Gstaad/Szwajcaria)

- Żeglarstwo
 - Regaty Gdynia Sailing Days
 (Gdynia)

wtorek, 19 lipca 2022
============================================================
- Kolarstwo
 - Tour de France 

- Lekkoatletyka
 - Mistrzostwa świata 
 (Oregon/Eugene, USA)

- Łucznictwo
 - Puchar Świata - do 24.07
 (Medellin, Kolumbia)

- Piłka nożna
 - Liga Mistrzów - pierwsze mecze 2. rundy kwalifikacyjnej
 - Mistrzostwa Europy kobiet - dzień przerwy
 (Londyn, Anglia)

- Strzelectwo
 - Puchar Świata 
 (Changwon, Korea Płd.)

- Szermierka
 - Mistrzostwa świata
 (Kair, Egipt)

- Tenis
 - Turnieje ATP
 (Hamburg/Niemcy, Gstaad/Szwajcaria)
 - Turnieje WTA
 (Hamburg/Niemcy, Palermo/Włochy)

- Żeglarstwo
 - Mistrzostwa Europy juniorów klas 420 i 470 - do 26.07
 (Vilamoura, Portugalia)
 - Regaty Gdynia Sailing Days
 (Gdynia)

środa, 20 lipca 2022
============================================================
- Kolarstwo
 - Tour de France 

- Lekkoatletyka
 - Mistrzostwa świata 
 (Oregon/Eugene, USA)

- Piłka nożna
 - Liga Mistrzów - pierwsze mecze 2. rundy kwalifikacyjnej
 - Mistrzostwa Europy kobiet - ćwierćfinał
 (Londyn, Anglia)
 - Towarzyski mecz Legia Warszawa - Celtic FC, w którym
 oficjalnie karierę zakończy Artur Boruc
 Adres: stadion Legii
 (Warszawa)

- Siatkówka
 - Liga Narodów mężczyzn - turniej finałowy; do 24.07
 (Bolonia, Włochy)

- Strzelectwo
 - Puchar Świata - zak.
 (Changwon, Korea Płd.)

- Szermierka
 - Mistrzostwa świata
 (Kair, Egipt)

- Tenis
 - Turnieje ATP
 (Hamburg/Niemcy, Gstaad/Szwajcaria)
 - Turnieje WTA
 (Hamburg/Niemcy, Palermo/Włochy)

- Zapasy
 - Memoriał Wacława Ziółkowskiego (styl wolny), Poland Open
 kobiet i Memoriał Władysława Pytlasińskiego (styl klasyczny) - do 24.07
 Adres: ul. Gładka 18
 (Warszawa)

- Żeglarstwo
 - Mistrzostwa Europy juniorów klas 420 i 470 
 (Vilamoura, Portugalia)
 - Regaty Gdynia Sailing Days
 (Gdynia)

czwartek, 21 lipca 2022
============================================================
- Golf
 - Klubowe mistrzostwa Polski mężczyzn - do 24.07
 (Sobienie Królewskie k/Warszawy)

- Kolarstwo
 - Tour de France 

- Lekkoatletyka
 - Mistrzostwa świata 
 (Oregon/Eugene, USA)

- Piłka nożna
 - Liga Konferencji - pierwsze mecze 2. rundy kwalifikacyjnej
 Raków Częstochowa - FC Astana (21.00)
 - Mistrzostwa Europy kobiet - ćwierćfinał
 (Londyn, Anglia)

- Siatkówka
 - Liga Narodów mężczyzn - turniej finałowy
 (Bolonia, Włochy)

- Szermierka
 - Mistrzostwa świata
 (Kair, Egipt)

- Tenis
 - Turnieje ATP
 (Hamburg/Niemcy, Gstaad/Szwajcaria)
 - Turnieje WTA
 (Hamburg/Niemcy, Palermo/Włochy)

- Zapasy
 - Memoriał Wacława Ziółkowskiego (styl wolny), Poland Open
 kobiet i Memoriał Władysława Pytlasińskiego (styl klasyczny)
 Adres: ul. Gładka 18
 (Warszawa)

- Żeglarstwo
 - Mistrzostwa Europy juniorów klas 420 i 470 
 (Vilamoura, Portugalia)
 - Regaty Gdynia Sailing Days
 (Gdynia)

piątek, 22 lipca 2022
============================================================
- Golf
 - Klubowe mistrzostwa Polski mężczyzn 
 (Sobienie Królewskie k/Warszawy)

- Kolarstwo
 - Tour de France 

- Lekkoatletyka
 - Mistrzostwa świata 
 (Oregon/Eugene, USA)

- Narciarstwo klasyczne
 - Letnia Grand Prix w skokach:
 kwalifikacje kobiet (12.15)
 kwalifikacje mężczyzn (18.15)
 (Wisła)

- Piłka nożna
 - Ekstraklasa - 2. kolejka
 - Mistrzostwa Europy kobiet - ćwierćfinał
 (Londyn, Anglia)

- Siatkówka
 - Liga Narodów mężczyzn - turniej finałowy
 (Bolonia, Włochy)

- Szermierka
 - Mistrzostwa świata
 (Kair, Egipt)

- Tenis
 - Turnieje ATP
 (Hamburg/Niemcy, Gstaad/Szwajcaria)
 - Turnieje WTA
 (Hamburg/Niemcy, Palermo/Włochy)

- Wspinaczka sportowa
 - Puchar Świata (prowadzenie) - do 23.07
 (Briancon, Francja)

- Zapasy
 - Memoriał Wacława Ziółkowskiego (styl wolny), Poland Open
 kobiet i Memoriał Władysława Pytlasińskiego (styl klasyczny)
 Adres: ul. Gładka 18
 (Warszawa)

- Żeglarstwo
 - Mistrzostwa Europy juniorów klas 420 i 470 
 (Vilamoura, Portugalia)
 - Regaty Gdynia Sailing Days
 (Gdynia)

- Żużel
 - Ekstraliga - 13. kolejka

sobota, 23 lipca 2022
============================================================
- Golf
 - Klubowe mistrzostwa Polski mężczyzn 
 (Sobienie Królewskie k/Warszawy)

- Kolarstwo
 - Tour de France 

- Lekkoatletyka
 - Mistrzostwa świata 
 (Oregon/Eugene, USA)

- Narciarstwo klasyczne
 - Letnia Grand Prix w skokach:
 seria próbna kobiet (9.30)
 pierwsza seria kobiet (10.30)
 seria próba mężczyzn (14.00)
 pierwsza seria mężczyzn (15.00)
 (Wisła)

- Piłka nożna
 - 1. liga - 2. kolejka
 - Ekstraklasa - 2. kolejka
 - Mistrzostwa Europy kobiet - ćwierćfinał
 (Londyn, Anglia)

- Rajdy samochodowe
 - Rajd Roma Capitale - el. mistrzostw Europy; do 24.07
 (Włochy)

- Siatkówka
 - Liga Narodów mężczyzn - turniej finałowy
 (Bolonia, Włochy)

- Szermierka
 - Mistrzostwa świata - zak.
 (Kair, Egipt)

- Tenis
 - Turniej WTA - zak.
 (Hamburg, Niemcy)
 - Turniej WTA
 (Palermo, Włochy)
 - Turnieje ATP
 (Hamburg/Niemcy, Gstaad/Szwajcaria)

- Wspinaczka sportowa
 - Puchar Świata (prowadzenie) - zak.
 (Briancon, Francja)

- Zapasy
 - Memoriał Wacława Ziółkowskiego (styl wolny), Poland Open
 kobiet i Memoriał Władysława Pytlasińskiego (styl klasyczny)
 Adres: ul. Gładka 18
 (Warszawa)

- Żeglarstwo
 - Mistrzostwa Europy juniorów klas 420 i 470 
 (Vilamoura, Portugalia)
 - Mistrzostwa świata juniorów klasy ILCA 6 - do 30.07
 (Shoreacres, USA)
 - Regaty Gdynia Sailing Days
 (Gdynia)

niedziela, 24 lipca 2022
============================================================
- Golf
 - Klubowe mistrzostwa Polski mężczyzn - zak.
 (Sobienie Królewskie k/Warszawy)

- Jeździectwo
 - Derby Arabskie
 Adres: Tor Wyścigów Konnych Służewiec
 (Warszawa)

- Kolarstwo
 - Tour de France - zak.

- Lekkoatletyka
 - Mistrzostwa świata - zak.
 (Oregon/Eugene, USA)

- Narciarstwo klasyczne
 - Letnia Grand Prix w skokach:
 kwalifikacje mężczyzn (11.00)
 pierwsza seria mężczyzn (13.00)
 kwalifikacje kobiet (16.30)
 pierwsza seria kobiet (17.30)
 (Wisła)

- Piłka nożna
 - 1. liga - 2. kolejka
 - Ekstraklasa - 2. kolejka
 - Mistrzostwa Europy kobiet - dzień przerwy
 (Londyn, Anglia)

- Rajdy samochodowe
 - Rajd Roma Capitale - el. mistrzostw Europy; zak.
 (Włochy)

- Siatkówka
 - Liga Narodów mężczyzn - turniej finałowy; zak.
 (Bolonia, Włochy)

- Tenis
 - Turniej WTA - zak.
 (Palermo, Włochy)
 - Turnieje ATP - zak.
 (Hamburg/Niemcy, Gstaad/Szwajcaria)

- Wyścigi samochodowe
 - Formuła 1 Grand Prix Francji
 (Le Castellet, Francja)

- Zapasy
 - Memoriał Wacława Ziółkowskiego (styl wolny), Poland Open
 kobiet i Memoriał Władysława Pytlasińskiego (styl klasyczny) - zak.
 Adres: ul. Gładka 18
 (Warszawa)

- Żeglarstwo
 - Mistrzostwa Europy juniorów klas 420 i 470 
 (Vilamoura, Portugalia)
 - Mistrzostwa świata juniorów klasy ILCA 6 
 (Shoreacres, USA)
 - Regaty Gdynia Sailing Days - zak.
 (Gdynia)

- Żużel
 - 1. liga - 14. kolejka
 - Ekstraliga - 13. kolejka

poniedziałek, 25 lipca 2022
============================================================
- Piłka nożna
 - Ekstraklasa - 2. kolejka
 - Mistrzostwa Europy kobiet - dzień przerwy
 (Londyn, Anglia)

- Tenis
 - Turniej ATP - do 30.07
 (Kitzbuehel, Austria)
 - Turnieje ATP - do 31.07
 (Atlanta/USA, Umag/Chorwacja)
 - Turnieje WTA - do 31.07
 (Warszawa/Polska, Praga/Czechy)

- Żeglarstwo
 - Mistrzostwa Europy juniorów klas 420 i 470 
 (Vilamoura, Portugalia)
 - Mistrzostwa świata juniorów klasy ILCA 6 
 (Shoreacres, USA)

wtorek, 26 lipca 2022
============================================================
- Kajakarstwo górskie
 - Mistrzostwa świata - do 31.07
 (Augsburg, Niemcy)

- Kolarstwo
 - Memoriał Andrzeja Trochanowskiego

- Piłka nożna
 - Liga Mistrzów - rewanżowe mecze 2. rundy kwalifikacyjnej
 - Mistrzostwa Europy kobiet - półfinał
 (Londyn, Anglia)

- Tenis
 - Turnieje ATP
 (Kitzbuehel/Austria, Atlanta/USA, Umag/Chorwacja)
 - Turnieje WTA
 (Warszawa/Polska, Praga/Czechy)

- Żeglarstwo
 - Mistrzostwa Europy juniorów klas 420 i 470 - zak.
 (Vilamoura, Portugalia)
 - Mistrzostwa świata juniorów klasy ILCA 6 
 (Shoreacres, USA)

środa, 27 lipca 2022
============================================================
- Kajakarstwo górskie
 - Mistrzostwa świata
 (Augsburg, Niemcy)

- Kolarstwo
 - Dookoła Mazowsza - do 30.07

- Piłka nożna
 - Liga Mistrzów - rewanżowe mecze 2. rundy kwalifikacyjnej
 - Mistrzostwa Europy kobiet - półfinał
 (Londyn, Anglia)

- Tenis
 - Turnieje ATP
 (Kitzbuehel/Austria, Atlanta/USA, Umag/Chorwacja)
 - Turnieje WTA
 (Warszawa/Polska, Praga/Czechy)

- Wioślarstwo
 - Młodzieżowe mistrzostwa świata i mistrzostwa świata juniorów - do 31.07
 (Varese, Włochy)

- Żeglarstwo
 - Mistrzostwa świata juniorów klasy ILCA 6 
 (Shoreacres, USA)

- Żużel
 - Speedway of Nations - 1. półfinał 
 (Esbjerg, Dania)

czwartek, 28 lipca 2022
============================================================
- Kajakarstwo górskie
 - Mistrzostwa świata
 (Augsburg, Niemcy)

- Kolarstwo
 - Dookoła Mazowsza

- Piłka nożna
 - Liga Konferencji - rewanżowe mecze 2. rundy kwalifikacyjnej
 FC Astana - Raków Częstochowa (17.00)
 - Mistrzostwa Europy kobiet - dzień przerwy
 (Londyn, Anglia)

- Szachy
 - Olimpiada Szachowa - do 10.08
 (Chennai, Indie)

- Tenis
 - Turnieje ATP
 (Kitzbuehel/Austria, Atlanta/USA, Umag/Chorwacja)
 - Turnieje WTA
 (Warszawa/Polska, Praga/Czechy)

- Wioślarstwo
 - Młodzieżowe mistrzostwa świata i mistrzostwa świata juniorów
 (Varese, Włochy)

- Żeglarstwo
 - Mistrzostwa świata juniorów klasy ILCA 6 
 (Shoreacres, USA)

- Żużel
 - Speedway of Nations - 2. półfinał 
 (Esbjerg, Dania)

piątek, 29 lipca 2022
============================================================
- Kajakarstwo górskie
 - Mistrzostwa świata
 (Augsburg, Niemcy)

- Kolarstwo
 - Dookoła Mazowsza

- Piłka nożna
 - Mistrzostwa Europy kobiet - dzień przerwy
 (Londyn, Anglia)

- Szachy
 - Olimpiada Szachowa 
 (Chennai, Indie)

- Tenis
 - Turnieje ATP
 (Kitzbuehel/Austria, Atlanta/USA, Umag/Chorwacja)
 - Turnieje WTA
 (Warszawa/Polska, Praga/Czechy)

- Wioślarstwo
 - Młodzieżowe mistrzostwa świata i mistrzostwa świata juniorów
 (Varese, Włochy)

- Żeglarstwo
 - Mistrzostwa świata klasy 29er - do 6.08
 (El Balis, Hiszpania)
 - Mistrzostwa świata juniorów klasy ILCA 6 
 (Shoreacres, USA)

- Żużel
 - Speedway of Nations - finał U-21 
 (Esbjerg, Dania)

sobota, 30 lipca 2022
============================================================
- Kajakarstwo górskie
 - Mistrzostwa świata
 (Augsburg, Niemcy)

- Kolarstwo
 - Clasica San Sebastian
 (San Sebastian, Hiszpania)
 - Dookoła Mazowsza - zak.
 - Tour de Pologne - do 5.08

- Piłka nożna
 - 1. liga - 3. kolejka
 - Ekstraklasa - 3. kolejka
 - Mistrzostwa Europy kobiet - dzień przerwy
 (Londyn, Anglia)

- Strzelectwo
 - Grand Prix - do 8.08
 (Ałmaty, Kazachstan)

- Szachy
 - Olimpiada Szachowa 
 (Chennai, Indie)

- Tenis
 - Turniej ATP - zak.
 (Kitzbuehel, Austria)
 - Turnieje ATP
 (Atlanta/USA, Umag/Chorwacja)
 - Turnieje WTA
 (Warszawa/Polska, Praga/Czechy)

- Wioślarstwo
 - Młodzieżowe mistrzostwa świata i mistrzostwa świata juniorów
 (Varese, Włochy)

- Żeglarstwo
 - Mistrzostwa Europy klasy Optimist - do 6.08
 (Sonderborg, Dania)
 - Mistrzostwa świata klasy 29er 
 (El Balis, Hiszpania)
 - Mistrzostwa świata juniorów klasy ILCA 6 - zak.
 (Shoreacres, USA)

- Żużel
 - Speedway of Nations - finał 
 (Esbjerg, Dania)

niedziela, 31 lipca 2022
============================================================
- Kajakarstwo górskie
 - Mistrzostwa świata - zak.
 (Augsburg, Niemcy)

- Kolarstwo
 - Puchar MON
 - Tour de Pologne 

- Piłka nożna
 - 1. liga - 3. kolejka
 - Ekstraklasa - 3. kolejka
 - Mistrzostwa Europy kobiet - zak.
 (Londyn, Anglia)

- Strzelectwo
 - Grand Prix 
 (Ałmaty, Kazachstan)

- Szachy
 - Olimpiada Szachowa 
 (Chennai, Indie)

- Tenis
 - Turnieje ATP - zak.
 (Atlanta/USA, Umag/Chorwacja)
 - Turnieje WTA - zak.
 (Warszawa/Polska, Praga/Czechy)

- Wioślarstwo
 - Młodzieżowe mistrzostwa świata i mistrzostwa świata juniorów - zak.
 (Varese, Włochy)

- Wyścigi samochodowe
 - Formuła 1 Grand Prix Węgier
 (Budapeszt, Węgry)

- Żeglarstwo
 - Mistrzostwa Europy klasy Optimist 
 (Sonderborg, Dania)
 - Mistrzostwa świata klasy 29er 
 (El Balis, Hiszpania)
 - Mistrzostwa świata juniorów klas 49er, 49erFX i Nacra 17 - do 7.08
 (Como, Włochy)

(BAP)

READ  Franța: Ministrul Apărării: Sute de trupe ar putea fi trimise în România sub NATO

Km / caramida /

Mutinus Mutunus

"Zombieaholic. Nerd general de twitter. Analist. Guru al culturii pop amator. Fanatic al muzicii."

Related Posts

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.

Read also x