Campionatul Mondial de handbal feminin 2023. Unde să urmăriți emisiunea? Cand sunt meciurile? (orar)

Campionatul Mondial de handbal feminin 2023. Unde să urmăriți emisiunea?  Cand sunt meciurile?  (orar)

Echipa de handbal feminin a Poloniei și-a câștigat dreptul de a juca în Campionatul Mondial pentru a 18-a oară. Pentru a doua oară, albii și roșii vor apărea într-un turneu de acest nivel sub conducerea antrenorului norvegian Arne Sinstad. Ea a obținut cele mai bune rezultate pentru femeile poloneze la Campionatele Mondiale din 2013 și 2015, când a terminat pe locul patru.. În urmă cu doi ani, handbalistii noștri ocupau locul 15. Cum va fi de data asta?

Handbal, Cupa Mondială feminină 2023. Cine va juca? Când și unde au loc meciurile? Cine va juca împotriva naționalei Poloniei? (orar)

Campionatul Mondial de handbal feminin din 2023 va avea loc în Danemarca, Norvegia și Suedia. Echipele vor concura în șase orașe: Herning (inclusiv finala) și Frederikshavn în Danemarca, Stavanger și Trondheim în Norvegia și Helsingborg și Göteborg în Suedia. Naționala Poloniei își va disputa meciurile din prima etapă a grupelor (faza preliminară) pe stadionul Giske Bank Boxen din Herning.

Polonia a fost plasată în Grupa F Se va confrunta cu următoarele echipe: Iranul (30 noiembrie, 20:30), Japonia (2 decembrie, ora 20:30) Germania (4 decembrie, ora 20.30). Primele trei echipe din clasament vor juca în a doua etapă a grupelor (faza principală)Pe cealaltă parte A patra echipă din clasament va juca pe pozițiile 25-32. Dacă se vor califica în turul obișnuit, albii și roșii vor juca în perioada 7-11 decembrie într-o grupă a treia de șase echipe, care va include echipe din grupele E și F. Meciurile din sferturile de finală sunt programate să aibă loc pe 12 și 13 decembrie (două meciuri fiecare, Trondheim și Herning), prima manșă a semifinalei pe 15 decembrie (Herning), pe rând. Meciuri pentru medalii pe 17 decembrie (Herning).

Grupa H (Friedrichshavn): Olanda, Cehia, Argentina, Congo

Când vor juca polonezele la Cupa Mondială din 2023? La ce oră vor juca handbalistii?

30 noiembrie (joi) ora 20.30: Polonia – Iran
2 decembrie (sâmbătă) ora 20.30: Polonia – Japonia
4 decembrie (luni) ora 20.30: Germania – Polonia

Ca întotdeauna, trebuie să fii pregătit pentru orice rezultat, dar cred că este o remiză interesantă. Grupa este în regulă, nemții fiind favoriți, dar am fi putut fi mai norocoși cu grupa în runda următoare. Danemarca, România și Serbia sunt concurenți duri. Speram să ne calificăm în Grupa 1 sau 2, dar suntem pregătiți să înfruntăm echipele cu care ne vom confrunta

~ Arne Sinstad, antrenorul echipei naționale a Poloniei, a declarat după tragere la sorți (citat de pe site-ul zprp.pl).

fost Campionatul Mondial de handbal feminin va avea loc în 2021 În Spania. Norvegia a câștigat medalia de aurCare a învins Franța cu 29-22 în finală. Medalia de bronz a revenit echipei danezeCeea ce a fost mai bun decât gazda turneului, câștigând cu 35-28. În faza preliminară, Polonia a învins Camerun cu 33-19, a pierdut cu Serbia cu 21-25 și a pierdut cu Federația Rusă de Handbal cu 23-26. În faza principală, albii și roșii au pierdut în fața Franței cu 16-26 și au învins Slovenia cu 27-26 și Muntenegru cu 33-28, ceea ce a permis în cele din urmă naționalei Poloniei să termine pe locul 15 din 32 de echipe.

READ  Tokyo 2020. PZLA și-a anunțat gama de jocuri. Sunt vedete mari

Karol Bielecki: Nivelul handbalului polonez este foarte scăzut. video/Pulsat Sport/Pulsat Sport

Campionatul Mondial de handbal feminin 2023. Unde să urmăriți turneul și meciurile poloneze ale femeilor la televizor și în direct online? (difuzare)

Campionatul Mondial de handbal feminin 2023 Va fi disponibil pentru vizionare integral doar online. Drepturile de afișare a turneului sunt în prezent deținute de Viaplay. Transmiterea meciurilor echipei naționale poloneze Cert este că va fi disponibil în mod tradițional pe unul dintre posturile naționale de televiziune datorită licenței acordate. Campionatul Mondial de handbal precedent, cu participarea polonezilor, poate fi urmărit la TV pe canalele sportive Polsat, în timp ce meciurile poloneze din timpul Cupei Mondiale de handbal din acest an pot fi urmărite pe TVP.