Ce piesă! Hurkacz a fost la un pas de semifinala Indian Wells! Am decis tiebreak-ul de tenis

Ce piesă!  Hurkacz a fost la un pas de semifinala Indian Wells!  Am decis tiebreak-ul de tenis

pana acum Hubert Hurkacz Nici măcar nu a încetinit o clipă la Indian Wells Championship. Polul mergea ca o furtună până în sferturile de finală, iar în meciul cu Grigor Dimitrov a fost ca dinamita mult timp. Datorită înfrângerii lui Diego Schwartzman, Hurkacz a fost deja promovat în top 10 înaintea meciului ATP După turneu, dar a fost strălucit în meci. Nu a părăsit locul adversarului pentru a face greșeli, dar un eveniment a schimbat totul.

1-0 în meciul Hurkacz, dar Dimitro s-a impus cu 5: 4 în setul secund. Mai întâi a echilibrat, apoi a obținut un avantaj și a câștigat o afacere în valoare de un set complet. câștiga după remiză Joc, comanda rapidă semnată pe grilă și deasupra acesteia pe pagină pol. Atunci Hurkacz nu a riscat, a jucat incomod și la un moment dat a devenit clar că a început să piardă acest meci. Iar Dimitrov a reușit averea întâlnirii într-un mod incredibil.

Și când părea că s-a terminat, Hurkacz și-a arătat din nou magia. Joacă ultimele meciuri uimitoare de la o terță parte și împiedică învierea adversarului tău. Dar bulgarul a fost cel care și-a arătat clasa și l-a bătut în tiebreak.

Priveste filmarea
Puterea tenisului polonez. Hubert Hurkacz și Iga Świątek sunt o senzație și cât câștigă ei?

Publicul a fost în favoarea lui Dimitrov. Dar Hurkacz a avut în tribună un invitat excepțional în tribune

La începutul primului set al meciului, meciul a fost foarte egal și ambii jucători nu au avut nici măcar o singură șansă de a-și sparge adversarii. Au folosit foarte bine site-ul lor și nu au făcut multe greșeli. Dar în al optulea meci, Hurkacz a avut trei șanse să-l rupă pe Dmitru și, între timp, a câștigat un act care se putea numi cu ușurință schimb de campionat – aproape că au jucat badminton cu Dimitrov pentru câteva lovituri în plasă, dar polul a marcat scopul. Punct. În cele din urmă, Hurkacz și-a rupt adversarul în a treia șansă și a avut o cale dreaptă pentru a trece la conducere în meci, ceea ce a făcut după meciul de serviciu. A câștigat primul meci cu 6: 3 și a arătat foarte încrezător.

READ  Călătoriile polonezilor în Europa și Africa. Bătălia pentru punctele de clasare continuă

Hubert Hurkacz a făcut cu siguranță un progres uriaș în clasamentul ATP! Veți fi la înălțimea legendei

Hurkacz a fost motivat doar de lungimea compromisurilor lungi și dificile pe care adversarul său l-a făcut să joace. El a fost mare, în principal, apărare. Arma principală a lui Demetro a fost un serviciu extrem de puternic și precis – în primul set pentru a sparge Hurkacz a pierdut doar patru puncte cu propria sa pasă. Interesant este că nu a trimis niciun as pentru maximum opt poli. A făcut patru duble-greșeli cu care a pierdut adesea câștigând în momente cruciale.

Mulțimea din California a fost mai fericită, dar când Hurkacz a aruncat mingile din teren. Era, evident, de partea lui Polgar, dar Hurkacz a avut un oaspete de excepție în tribune de lângă el – Igê ¦wi ± tek cu toți angajații săi. Femeia poloneză a ieșit deja din competiția de simplu feminin, dar poate urmări modul în care Hurkacz a încercat să avanseze în etapa următoare.

Poziție incredibilă la sfârșitul celui de-al doilea set! Dimitrov și-a cerut scuze în loc să se bucure

Dimitrov a început cea de-a doua tranșă cu un joc de servire grozav și o ieșire rapidă a pole-ului, dar evident l-a deranjat foarte mult. Hurkacz nu a vrut să facă mai multe greșeli și a primit mai întâi o pauză de revenire, apoi a egalat grupa. Acest lucru i-a permis să se întoarcă la Luptă Pentru a câștiga în două seturi.

Poate că nimeni, mai ales un concurent curajos ca Dimitrov joi, nu renunță la ocazia lui Hurkacz oferită de bulgar. În primul rând, nu a profitat de principalele oportunități de a-și sparge adversarul la 3: 3, apoi a pierdut setul în circumstanțe incredibile. Dimitrov a profitat de avantajul jocului lung al zecelea și ambii jucători au jucat mingea fără să-și dea ocazia să greșească. Nu a fost cazul, dar după scurtătura bulgară, mingea a dansat pe plasă și a aterizat chiar în spatele acesteia, pe partea stâlpului. Hurkacz a trebuit să respire adânc. A fost o pedeapsă pentru oportunitățile ratate, dar probabil că nu ar fi trebuit să o aibă. Acest lucru este cel mai bine ilustrat de reacția lui Dimitrov: primul său gest nu a fost bucuria, ci de câte ori în astfel de situații: o scuză pentru rivalul său.

READ  Jucătorii lui Real Madrid au încetat să moară. Arbitrul este vedeta meciului [WIDEO] fotbal

Norocul lui Hurkacz a revenit, dar numai în tiebreak! Polul pierdut după groază

Partea a treia este deja un festival de joacă foarte uniformă, dar poloneza, mai presus de toate, părea să se simtă puțin neliniștită. La 1: 1, a avut două mingi pentru a-l sparge pe bulgar după ce aproape l-a lăsat pe teren cu una dintre acțiuni, dar după un moment Dimitrov a renăscut. A câștigat trei mișcări la rând și un joc – s-a salvat de la pierderea paselor în cel mai periculos moment. Trei meciuri mai târziu, îl sparge pe Hurkacz, folosind al doilea punct de break și era deja vizibil: stâlpul pierde acest meci.

Cu toate acestea, Hurkacz nu a renunțat complet. El și-a așteptat calm șansa și a luat o pauză la 5: 4, ținându-și nervii și strângând într-un mod uimitor. Și a venit o astfel de idee: poate fericirea a început să zâmbească din nou la pol? Hurkacz a reușit să intre în tiebreak într-o manieră incredibilă, dar se pare că deja a rămas fără abur la următoarea mișcare. Dimitrov a lovit puternic și a câștigat 7-2 în tiebreak, 7-6 în set și 2-1 în tot meciul. Polul poate fi felicitat pentru un meci grozav, un meci grozav. Cu toate acestea, de data aceasta mai multe aplauze pentru o revenire grozavă și o dispoziție mai bună în momentele cruciale care trebuie să fi adunat rivalul său. Multe elemente au contribuit la eșecul lui Hurkacz – inclusiv ghinion, dar el nu-l va mai schimba Rezultatul Și faptul că polul a luat rămas bun de la campionat.

Hubert Hurkacz la IO din TokyoHurkac urma să joace cu el în semifinalele Indian Wells! Revelația britanică așteaptă

READ  Planul nebun al autorităților de la Manchester United! Recompensă mare pentru a lovit fotbal

În semifinale, Dimitrov așteaptă dezvăluirea britanică a campionatului și a ultimelor săptămâni din lume. Tenis Cameron Norrie. Britanicul a câștigat până acum un singur turneu ATP în cariera sa – în iulie a acestui an a fost cel mai bun din Los Cabos. Acesta este cu siguranță cel mai bun sezon din cariera sa și ar dori să-l termine cu o victorie la competiții importante precum cea din California.