CF Chindia Târgoviște – Steaua București 0-1 (0-0). Liga Română – Runda 11 a primei ligi

CF Chindia Târgoviște – Steaua București 0-1 (0-0).  Liga Română – Runda 11 a primei ligi

În istoria duelurilor directe, echipele s-au întâlnit de opt ori. Steau a câștigat de șapte ori, remizând o singură dată fără a pierde un joc.

Meciul a început dezastruos pentru CF Chindia Târgoviște. În minutul opt, după ce arbitrul a fluierat începutul meciului, arbitrul Milan Kosic de la CF Chindia Târgoviște a fost dat afară din teren.

Daniel Florea de la CF Chindia Târgoviște a primit cartonaș galben în minutul al nouălea. Așa cum s-a întâmplat adesea cu CF Chindia Târgoviște în acest sezon, Laurențiu Corbu a apărut pe teren, însărcinată cu susținerea apărării. Cornell Dino s-a schimbat în minutul zece. Rezultatul meciului a arătat că schimbarea nu a ajutat echipa de data aceasta. În minutul 21, arbitrul i-a acordat un cartonaș galben lui Rist Radonovic de la Steaua, iar în minutul 25, arbitrul l-a acordat pe Doro Popadyuk din echipa adversă.

Prima jumătate a meciului s-a încheiat acolo. Ambele echipe au plecat la pauză cu un rezultat negativ.

Steau a fost schimbat în repriza a doua, urmat de Constantin Budescu după Adrian Șut. Cu 22 de minute înainte de sfârșitul reprizei a doua, a apărut arbitrul Ovidiu Popescu, un jucător al lui Stowe.

În minutul 69, Claudio Quisero a fost înlocuit de Valentin Jorge. Din minutul 71, arbitrul a încercat să calmeze meciul arătând gazdelor trei cartonașe galbene și trei cartonașe galbene echipei adverse. Între 78 și 87 de minute, doi jucători de la CF Chindia Târgoviște au fost înlocuiți: Daniel Floria, Tiberio Kuboi, au fost înlocuiți de Marius Martak și Adrian Ionic. Tot în echipa adversă, antrenorul a comandat o remaniere pe teren, iar Ovidio Popescu, Valentina Creo, Barzvan Oedo și Denis Haro au fost înlocuiți.

READ  zgură. Atâta emoție în finala Cască de argint. Mult distracție, dar un alt favorit a câștigat

Norocul a zâmbit jucătorilor lui Stowe în minutul 90 când Konstantin Bodescu a marcat primul gol din penalty.

Jucătorii CF Chindia Târgoviște au primit cinci cartonașe galbene și un cartonaș roșu pe meci, în timp ce adversarii lor au primit cinci cartonașe galbene.

Echipa CF Chindia Târgoviște a folosit toate modificările. Pe de altă parte, echipa vizitatoare a făcut patru înlocuiri în repriza a doua.

Ambele echipe vor primi o pauză de 14 zile de la competiție. Abia pe 16 octombrie, Steau va lupta pentru mai multe puncte acasă. Rivalul său va fi CS Movini. În aceeași zi, Bochani găzduiește FC Chindia Targovishte.