CF Cynthia Târgovişte – CFR 1907 Cluj 0-1 (0-1). Liga Română – a 18-a zi a Ligii I

CF Cynthia Târgovişte – CFR 1907 Cluj 0-1 (0-1).  Liga Română – a 18-a zi a Ligii I

Eleven CFR Cluj avea nevoie de puncte pentru a rămâne în clasamentul ligii. Echipa a ocupat primul loc și a fost alegerea definitivă a jocului.

Echipele s-au întâlnit de cinci ori în istoria luptei live. Unsprezece CFR Cluj a câștigat de patru ori și a remizat o dată fără a pierde niciun meci.

Tactica antrenorului CF Cynthia Târgovişte a fost evidentă încă de la începutul meciului. Nu trebuie să fii un expert pentru a vedea că ea se concentrează în principal pe blocarea accesului la gură. Oponenții nu știu de mult să-i înșele pe fundașii lui Unsprezece CF Chindia Târgoviște. Singurul gol al meciului a fost marcat de Billel Omrani pentru echipa CFR Cluj. Golul a fost marcat în același minut. Valentine Gostach l-a înregistrat pe asistent.

Prima repriză s-a încheiat cu un avans modest la echipa CFR Cluj.

Între minutele 48 și 56, arbitrul CF Cynthia Darkoviste a încercat să calmeze jocul arătând două cartonașe galbene ambelor adversare. Antrenorul CF Cynthia Târgovişte a decis să joace mai agresiv. În minutul 59 l-a înlocuit pe fundașul Milan Kosciuszko și l-a prezentat pe atacantul Daniel Flora, care a marcat două goluri în acest sezon. După cum vedeți, antrenorul a crezut că echipa sa își va reveni în curând. Cu toate acestea, a făcut o greșeală – în ciuda schimbării de tactică, echipa sa încă se lupta în performanță.

În același moment, Alexandru Zippa a fost numit în locul lui Marion Durban. După primul sfert de oră după fluierul a început repriza a doua a meciului, arbitrul i-a înmânat un cartonaș lui Christian Negus de la unsprezece gazde. Mai târziu în acel minut, managerul CFR Cluj a decis să-și folosească Joker, Adrian Alexandre a lovit și Runner Sigurdsson a părăsit terenul.

READ  Dezvoltarea legăturilor internaționale prin achiziții și investiții

Între minutele 61 și 90, jucătorii CFR Cluj: Valentin Costache, Bismark Adjei-Boateng, Billel Omrani au părăsit terenul și au fost înlocuiți de Alexandre Chipsiu, Mihai Bordianu și Florin Deadphone. Tot la echipa adversă, antrenorul a ordonat schimbarea terenului, înlocuindu-i pe Lorenzi Gorb și Simon Rumbullak: Marius Mardock, Adrian Stone. Între minutele 86 și 88, arbitrul a încercat să calmeze jocul arătând două cartonașe galbene jucătorilor vizitatori și un galben echipei adverse. Nu s-au marcat goluri în a doua repriză.

Mingea CFR Cluj a fost 100 la sută în strânsoarea jocului, care s-a dovedit a fi o victorie în joc.

Ambele echipe au primit patru cartonașe galbene.

Ambii jucători au schimbat patru jucători în repriza secundă.

Pe 12 decembrie, Eleven CFR Cluj se va lupta pentru mai multe puncte acasă. Concurenta sa este CS Mioveni. În meciul din 13 decembrie de la București, Dynamo București o va înfrunta pe CF Cynthia Darkovist.