CF Cynthia Târgovişte – FC Rapid 1923 2-2 (0-0). Liga Romaniei – a 16-a zi de meci din Liga I

CF Cynthia Târgovişte – FC Rapid 1923 2-2 (0-0).  Liga Romaniei – a 16-a zi de meci din Liga I

FC Rapid 1923 avea nevoie de puncte pentru a primi primul clasament. Echipa a terminat pe locul cinci și a fost alegerea definitivă a jocului.

Echipele de pe teren nu se întâlnesc des. În cinci întâlniri, CF Cynthia Târgovişte a câştigat o dată, dar a pierdut de patru ori. Niciun meci nu s-a încheiat la egalitate.

Deja în prima repriză, CF Cynthia Târgovişte a slăbit. În minutul 33, arbitrul CF Cynthia Darkovist l-a dat afară din teren pe Laurencio Gorbu.

Suporterii FC Rapid 1923 aşteptau cu nerăbdare introducerea lui Rareş Ili. Mijlocașul a apărut de șase ori ca înlocuitor în acest sezon. Saifdeen Alami a trebuit să părăsească pământul. Acțiunea antrenorului este perfectă. Rareş Iliego a egalat în minutul 60. 40 de minute mai târziu, arbitrul CF Cynthia Turkoviste i-a arătat cartonaş galben lui Tiberiu Căpuşa şi 41 de minute mai târziu lui Ljuban Crepulja. Tiberiu Căpuşă de la CF Chindia Târgovişte a primit un al doilea cartonaş galben, urmat de un cartonaş roşu în al doilea minut al prelungirilor şi a trebuit să părăsească terenul. Anterior, jucătorul a fost penalizat în minutul 40.

Prima jumătate a jocului s-a încheiat acolo. Ambele echipe au intrat la pauză fără goluri.

CF Cynthia Târgoviște a început repriza secundă cu formația schimbată, urmată de Răzvan Matiř, Daniel Flora și Marian Șerban și Daniel Clea. FC Rapid 1923 a început cu o echipă înlocuitoare, urmată de Albert DeVodor, Alexandre Tandia și Romero Moyes și Younes Pino.

La începutul reprizei secunde, jucătorii lui CF Cynthia Turkovist au început scorul. Christian Negus a luat conducerea în minutul 53. În acest sezon, este primul gol al unui jucător pentru un atacant, nu un rezultat bun.

READ  Lui Klaubiski nu-i place euro în Polonia. Și stâlpii? Cercetare pentru bani

Jucătorii FC Rapid 1923 au răspuns rapid cu un gol. În minutul 60, Race Ili a intrat pe lista lunetiştilor. Younes Bino a asistat la poartă.

De îndată ce a primit un gol, gazdele au văzut din nou poarta adversarilor. Cu jumătate de oră înainte de fluierul final, Daniel Boba a marcat un gol pentru gazde. Golul a fost marcat de o pasă a lui Mark Tulka.

Arbitrul i-a arătat cartonaș galben jucătorului CF Chindia Târgoviște Cristian Neguț în minutul 75. În minutul 79, Luban Krebulja a fost înlocuit de Cadell Hliste. Cu 10 minute înainte de finalul meciului, FC Rapid i-a dat cartonaș galben lui Romero Moyes din 1923.

Câteva minute mai târziu, antrenorul CF Cynthia Târgovişte a decis să apere decizia. În minutul 82 a pariat pe apărare. Marius Martak s-a alăturat atacantului lui Christian Negus, care era un fundaș obișnuit care trebuia să-și ajute echipa să-și apere scorul. Din păcate, încercările antrenorului au eșuat. Echipa gazdă nu a apărat decizia și în cele din urmă a remizat. CF Cynthia Târgovişte a primit un înlocuitor în minutul 86. Milan Gossik se alătură lui Daniel Boba.

Echipa FC Rapid 1923 nu s-a săturat de situația actuală de pe teren. A lansat o ofensivă pentru a compensa acea pierdere cât mai curând posibil. Efortul lor a dat roade. La finalul jocului, Younes Pino a stabilit scorul. Christian Sabunaru a asistat când a fost marcat golul.

În minutul patru al timpului adăugat, jucătorul gazdelor Cătălin Căbuz a primit cartonaș galben. Rezultatul nu s-a schimbat până la finalul meciului. Lupta s-a încheiat cu 2-2.

Avantajul posesiei mingii de la FC Rapid în 1923 a fost enorm (66 la sută), iar din păcate, în ciuda unui asemenea avantaj, jucătorii nu au reușit să câștige meciul.

READ  Filiala română E.ON a amendat 6,2 milioane EUR pentru abuz de poziție dominantă

Arbitrul le-a arătat jucătorilor gazde trei cartonaşe galbene şi două roşii, în timp ce jucătorilor FC Rapid 1923 li s-au acordat două cartonaşe galbene.

Ambii jucători au înlocuit patru jucători.

Statistici

CF Cynthia Târgovişte

FC Rapid 1923

Posesia mingii

Săgețile

Șuturi pe poartă

Pe 27 noiembrie, CF Chindia Târgovişte va avea ocazia să marcheze mai multe puncte în timp ce joacă în străinătate. Concurenta sa este Sepsi OSK Sfantu Gheorghe. În aceeași zi, CS Mioveni va înfrunta FC Rapid 1923 într-un meci din Kârgâzstan.