CFR 1907 Close-CS Gaz metan mediu 2-1 (0-1). Liga României – a 11-a zi de meci din Liga I

CFR 1907 Close-CS Gaz metan mediu 2-1 (0-1).  Liga României – a 11-a zi de meci din Liga I

CFR Close avea nevoie de puncte proaste pentru a fi în fruntea clasamentului ligii. Unsprezece oameni au ocupat primul loc și cu siguranță le-a plăcut jocul.

Istoria întâlnirilor între echipe este foarte bogată. În 26 de lupte, CFR Close a câștigat de nouă ori și a înregistrat cinci pierderi și 12 remize.

Nu trebuie să așteptăm mult primul gol al meciului. La scurt timp după începerea meciului, Yuri Mathias a provocat o explozie de bucurie printre suporterii Maton, marcând un gol în minutul 12 al meciului. Ronaldo l-a ajutat pe Deconu să înscrie.

Prima repriză s-a încheiat cu un mic avantaj de Cos Matten Eleven.

CFR Close a început repriza a doua cu o secvență modificată, urmată de Alexandre Chipsiu, Gabriela Debeljuha Adrian Alexandrou și Pillel Omrani. Cos Matton a început, de asemenea, cu o gamă modificată, alăturându-se echipei Draco care operează Ovidu Horia.

Echipa CFR Close și-a scuturat lenea temporară. El a lansat un atac pentru a compensa pierderea rapid. Eforturile lor au dat roade. În minutul 46, Claudio Petrila a egalat. Christian Mania a ajutat la scor.

În minutul 56, arbitrul i-a dat un card lui Raswan Jorge de la Cosmeto.

Lucky zâmbește jucătorilor CFR Close când Cyprian Deek a marcat al doilea gol în minutul 59. Claudio Petrila a făcut o favoare.

În minutul 65, arbitrul l-a pedepsit pe jucătorul CFR Close Juan Gulia. În minutul 70, Denis Alipka a fost numit în locul lui Juan Culio. Cu cincisprezece minute înainte de sfârșitul meciului, un jucător invitat pe nume Francisco Jr. a primit cartea.

Antrenorul lui Coss Meton și-a scos o mânecă din mânecă și l-a lăsat pe Adama Charre pe teren. Atacantul a făcut cinci apariții în acest sezon ca alternativă. Brian Alcius a trebuit să părăsească terenul. În cel de-al treilea minut al meciului, arbitrul i-a arătat o carte lui Yuri Mathias. Rezultatele nu s-au schimbat decât la finalul meciului. Meciul s-a încheiat cu 2-1.

READ  Compararea KSeF cu alte sisteme europene de facturare electronică

Unsprezece membri ai CFR Close au controlat 66 la sută din balon, ceea ce a transformat meciul într-o victorie.

Arbitrul a dat jucătorilor gazde un cartonaș galben, iar Cos Matten s-a prezentat pentru trei jucători.

Ambele echipe au înlocuit cinci jucători în a doua repriză.

Statistici

Secțiunea CFR 1907

CS Cosmeton Media

Ținând mingea

Săgeți

Suturi către poartă

Va fi o pauză de 12 zile de la meci pentru ambele echipe. Abia pe 16 octombrie, echipa Cos Maton va juca un alt joc pe teren propriu. Adversara ei este Dinamo București. În aceeași zi, FC Rapid va fi al unsprezecelea rival al CFR Clojs într-un meci din București 1923.